Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Dupynka
Dupynka
Vloženo 2. 2. 2015
Líbí se mi

Deník posedlé matky 6

Dupynka
Dupynka
Vloženo 2. 2. 2015
Líbí se mi
Deník posedlé matky 6

Deník posedlé matky 6

Pokračování deníku posedlé matky, která má neuvěřitelnou sílu. I přes to všechno, s čím se v životě pere.

Člověk vydrží všechno, obzvláště pak žena. S tímto rčením se stotožňuji a jsem toho, stále živoucím, důkazem.

    Žena, jedno z Božích stvoření, tak málo oceňované svými protějšky. I když je za co. Tak třeba já. No ano, můžete namítnout, jak sobecké. Ale i tady platí "bližší košile než kabát". Tak i přesto, že mi je po většinu posledního roku dost mizerně, rakovina se mnou pořádně zacvičila, snažím se fungovat jako manželka i maminka. A co z toho? Jediné - "Co je k večeři. Tos nemohla udělat pořádné jídlo? Jako třeba udělat kuře, svíčkovou, polévku, salát a třeba i nějakou buchtu? Co ty okna? Už jsi mi vyprala ty montérky? Cos dělala celý den? Proč jsi si nenasekala nějaké třísky? A taky kamna jsi mohla vyčistit. Odnést plasty do plastů, zamést sníh aaaa....."

No a kde je péče o děti? A kde jsem v tom všem já?

Tak ráda bych se občas stulila do klubíčka a nechala se hladit po zádech. Místo toho mám pořád "Prosím tě nech mě, jsem celý den v práci, chci dát v klidu pivo, nech to až na potom..." Takže si žijeme pěkně spolu a přesto každý zvlášť. A do toho ta moje blbá nemoc. Myslela jsem, čekala jsem, trochu více zájmu o mou osobu. Ale mám asi vysoká očekávání. Moje chyba. Již dávno, bych měla vědět, že okatých výlevů citů se od mého Váňušky prostě nedočkám.

    Teď už mám dokonce za sebou 15 dávek ozařování. Uplynul týden po té poslední, ale mě je pořád zle od žaludku a bývám neskutečně unavená. Únava, to je na tom to nejhorší. A jak by ne, když se mi snižuje počet bílých krvinek. Beru na to nějaké  vitamíny B6. Taky mě už měsíc mrtví prsty na nohách. Prý je to ale důsledek chemoterapie. Jsem zvědavá na výsledky testů, které mě čekají za měsíc. Doufám, že budou positivní. Vypadá to, že by mohly.

    Ozařování probíhalo nakonec v Brně, na Žlutém kopci. Opravdu jsou tam odborníci a vědí co dělají. Takže jim děkuji za jejich péči a lidský přístup k pacientům. Taky jsem tam objevila dokonalé místo radosti, které mne nadmíru překvapilo. Představte si, že je tam výtvarná dílna, do které může kdokoliv přijít a tvořit. Od korálek, přes pedig, malování šátků, keramiku a se vším vám lektoři pomohou a ukáží co a jak. Prostě jsem se tam ocitla ve svém pomyslném sedmém nebi. Taky jsem tam trávila veškerý volný čas při čekání na ozařování či sanitku.

   Positivní na tom všem je, že jsem si během posledního roku sáhla až na dno. Od něj se pak lépe odráží . Podle všechno se odrážím snad správným směrem, mám domluvené tři výstavy svých kreseb v průběhu dvou let a další menší akce s mými háčkovanými věcičkami. Dokonce začínám psát knihy - pohádky i sci-fi povídky. Takže práce až nad hlavu. Jen když na tu mizernou nemoc nemusím myslet. Děti jsou půl dne z domu a já si připadám jako tygr v kleci . Prostě doopravdy posedlá .

    No a to bych nebyla já, kdybych nepřidala svoji trošku z citací mých dětí. Nedávno jsme se se synem bavili na téma zapomínání věcí potřebných pro školu a syn odpověděl:

" A kdo si to má všechno pamatovat?"

"No přece ty."

"To víš mami, už taky stárnu." A to je mu teprve deset.

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 2. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

Odpovědět
Dupynka
Dupynka 25. 9. 2018

No ano, dnes už je vše jinak...lepší.

Odpovědět
Miška optimistka
Miška optimistka 15. 3. 2015

Odpovědět
jitkakytka
jitkakytka 5. 2. 2015

Smutný příběh, ale neztrácejte víru a naději. Přeji Vám hodně energie při zvládání všech problémů. Drž palce a věřím, že všechno zlé ustojíte a zase bude svítit sluníčko!

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 124
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.