Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Dupynka
Dupynka
Vloženo 2. 9. 2014
Líbí se mi

Deník posedlé matky 4

Dupynka
Dupynka
Vloženo 2. 9. 2014
Líbí se mi
Deník posedlé matky 4

Deník posedlé matky 4

Nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůř, a i to se přežije.

Tak nějak takto zní motto mých posledních dnů po absolvování několika léčebných procedur spojených s chemoterapií. Nebudu rozvádět aplikace medikativ, ale spíš stavy s tím spojené. Kromě žaludečních a střevních potíží se přidala mikóza do dolních partií ženského těla a já nevěděla co dřív řešit a mazat. Ke všemu po podání injekcí s bílými krvinkami jsem zažila neskutečnou noc, kterou jsem přiznávám promodlila, protože takový kostikrut (můj vlastní odborný termín) jsem v životě nazažila. No a aby toho nebylo málo, tak dva dny poté mi odpoledne vypadaly vlasy.

Tedy ne všechny, jenom polovina. Uznejte ovšem, že s takouvou fazónkou se nedá jít mezi lidi, a tak jsem od 22. srpna holá jako kolínko. Zůstalo mi obočí a řasy, a tak vypadám spíše jako avantgardní umělkyně.

To odpoledne se váže nejen  s vlasy, ale i příhodou s dětmi. Přišla jsem domů, prohrábla si svoji extrémní kštici a ejhle, chomáč vlasů mi zůstal v dlani. Nejdřív jsem se zarazila. Sice jsem něco takového čekala, ale již po prvním chemu? No to snad ne. Nic naplat, šla jsem si ty vypadlé prameny vyčesat. Brzy jsem zjistila, že to nemá cenu, a tak šly vlasy z hlavy dolů. Tak to bylo lepší, přece nebudu pelichat?

Děti mě celou dobu pozorovaly mezi dveřmi do koupelny. Z jejich výrazu bylo patrné, že nevědí jak se tvářit, zda brečet či se smát. Pomohla jsem jim. Jakmile bylo dílo dokonáno a hlavinka mi házela prasátka na všechny strany, řekla jsem s patřičným gestem přejetím si ruky po své holohlavosti : "Tak a teď máte z maminky plešounka plešatého." Děti se samozřejmě smály a já s nimi. Korunu tomu všemu opět nasadila moje dcera : "A maminko, když na nás teď z té nemocnice budeš šahat, taky nám vypadají vlasy?" Tím mne naprosto odrovanala a opět jsem se jala jí vysvětlit jak se to s tou mojí nemocí má. Pochopila, ale na jak dlouho? To uvidím do další podobné reakce na moje stavy.

    Ještěže mám sestru, ta se o děti teď zase chvíli stará. Jsem po druhém chemu, takže žádná hitparáda pro mne ani pro děti. Několik dnů zase v noci nespím a čekám kdy zase budu lítat do koupelny, s žaludkem jako na rozbouřeném moři, nevěda co řešit dřív.

Ale všechno zlé je pro něco dobré, a tak já teď sedím zde a píšu svoje zápisky z Deníku posedlé matky.

Vaše posedlá matka Věrka

 

Deník posedlé matky 1 

Deník posedlé matky 2

Deník posedlé matky 3

Deník posedlé matky 4

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 3. 7. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 17. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

super

Odpovědět
Miška optimistka
Miška optimistka 22. 3. 2015

Odpovědět
Lakousek
Lakousek 20. 11. 2014

Taky držím palce.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 124
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.