Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Dupynka
Dupynka
Vloženo 24. 7. 2014
Líbí se mi

Deník posedlé matky 2

Dupynka
Dupynka
Vloženo 24. 7. 2014
Líbí se mi
Deník posedlé matky 2

Deník posedlé matky 2

Ne vždy je jen veselo. A Dupynka ví, jak všechno zorganizovat.

Děti a rodiče, věčné téma se spoustou inspirace i zábavy. Ale v životě rodiny jsou malinko temnější chvíle s nimiž se musí vypořádat nejen rodiče,ale především děti. U nás je to moje (ne)vážná nemoc.

Sice jsem si nechtěla tady vylévat srdíčko, ale možná některá z vás řeší podobný problém a odkládá jen na neurčito, protože má přece děti a musí se o ně sama postarat. Tak dámy, tento přístup zdá se mi poněkud nešťastný. Vždyť co je nejdůležitější pro vaše děti? Pokud možno zdravá a šťastná maminka, všechno ostatní se dá nějak vyřešit, zapojte rodinu, kamarády, sousedy, mobilizujte koho se dá a hlavně delegujte své povinnosti na jiné, možná i některé na děti, pokud je zvládnou. Tak např. nějaké to umývání nádobí, starost o zvířátka, utírání prachu apod, pokud jsou to děti +- 6tileté. Ale i menší se dají zvládnout.

Takže teď k věci. Začalo se mi pomalinku blýskat na lepší časy v podobě možných výstav mých prací. Dovedete si představit moji euforii, vlastní a jen moje výstava, už se těším na samotnou práci. A do toho tohle ... Co vlastně? 2. 7.jsem po delším běhání po doktorech byla odeslána na chirurgii k separaci lymfatických uzlin. Měla jsem si tam domluvit termín operace. Běžná situace řeknete si. Byla by kdyby mi doktor neoznámil datum nástupu do nemocnice 3. a samostatný termín 4. Řekla jsem si fajn  3. 8. to zvládnu všechno zařídit. Chyba lávky, 3. ano, ale 3. 7., což bylo hned druhý den. A já doma dvě děti, bez hlídání, sestru v práci na směny, obchod bez prodavačky, blížící se výstavy, doma nenakoupeno, a neuvařeno do zásoby pro manžela, plná koupelna špinaveného prádla, zahrada a a a a a.....

Prostě samé povinnosti, které se přece beze mne ani nehnou. Děvčata to byl sešup, zavolala jsem tátovi(dědečkovi dětí) a ten, představte si, si vzal ze dne na den dovolenou aby u něj děti mohly týden být, no nakonec to bylo 9 dní a tím si sklidil můj neskutečný obdiv a úctu. Chápejte, on sám pracuje jako dopravní dispečer a vesměs zajišťuje plynulý provoz přepravy i o víkendech a kvůli mému problému zůstal doma s vnoučaty.

Operace proběhla, ale opět se můj pobyt tam prodloužil a děti už měly být doma a samy? Manžel s nimi byl o víkendu, ale co ten týden? Jsme stále závislí na jeho příjmech a týden s dětmi doma by byl fatální. "Propánajána co budu dělat?" běhalo mi hlavou. Ránu jsem ještě neměla zhojenou a čekala na výsledky histologie. Obvolala jsem všechny možné i nemožné lidičky, kteří by mi s nimi pomohly a ono to kupodivu klaplo. Odpoledne je měla sestra, dopoledne hodná paní sousedka, semtam některá z maminek kamarádů mých dětí a v záloze známá z Brna, starší důchodkyně, kterou jsme se tak nějak adoptovali . Takže všechno se dá zvládnout i takto narychlo a všechno jsem to řídila z postele za zdmi onkologického oddělení.

Pak přišla další jobovka. Sestra volala, že nemůže být v obchodě ani chvíli a že asi zlobí mražák. Naštěstí se nic tak hrozného nestalo a vše dodnes funguje jak má.

Výsledků jsem se dočkala o dva dny dřív a s diagnózou Hodgynova lymfomu jsem byla propuštěna domů již minulou středu. Dnes se uzdravuji doma, jizva pořád zlobí a ke všemu mě čeká nejspíš kolotoč chemoterapií. Všechno tohle mi ale přineslo neskutečný pocit vnitřního klidu.

A děti? Ty mají úžasné zážitky z prázdnin u dědy, návštěv u kamarádů a maminka má hustou jizvu na břiše . Také jim moje indispozice přinesla obrovskou a plnou pozornost jejich maminky. Takže samá plus.

Vaše posedlá matka Věrka

                                                                                                 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 3. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

super

Odpovědět
katkak9
katkak9 14. 5. 2016

Odpovědět
Dupynka
Dupynka 13. 8. 2014

Děkuji, všem za milé odezvy. Píšete, že si čtete i můj profil. Pokusím se to dohnat a dozvědět si o vás více, ve chvílích kdy mi bude lépe. Mějte prosím se mnou trpělivost. Dlouho teď u ničeho nevydržím. ale bude to lepší . Děkuji Vaše posedlá maminka Věrka

Odpovědět
Lakousek
Lakousek 28. 7. 2014

dobře napsané

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 124
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.