Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Tereza N.
Tereza N.
Vloženo 23. 3. 2020
Líbí se mi

Co můžeme dělat doma? Nejen pro děti!

Tereza N.
Tereza N.
Vloženo 23. 3. 2020
Líbí se mi
Co můžeme dělat doma? Nejen pro děti!

Co můžeme dělat doma? Nejen pro děti!

V dané situaci kdy člověk má doma své ratolesti s omezenou možností chodit ven, je vymýšlení programu občas dosti náročná disciplína. Nedávno jsme sdíleli seznam online odkazů pro výuku, tipů rad a pomůcek, které stále aktualizujeme.
Ale co když už máte hotové všechny školní aktivity? Co když nemůžete do práce a už máte uklizený celý byt, navařeno a upečeno? Máme pro vás malou inspiraci!
 
 
Asociace turistických oddílů mládeže (Asociace TOM) pro děti od 18. - 28.3.2020 vytvořila výzvu, nejen pro své členy, s názvem Nalož si! veškeré informace naleznete na http://nalozsi.cz/. 19. úkolů si můžete stáhnout a vytisknout a mít je na očích a odškrtávat si je! Slosování proběhne 30. března!
 
Chybí vám výlety? V dnešní době je spousta míst zavřených, ale jsou tu i jiné možnosti! Byli jste někdy v Georgia Aquarium, ne? Můžete: https://www.georgiaaquarium.org/webcam/ocean-voyager/. Pokud vám chybí ruch vlaků, nebo je vaše dítko milovníkem vláčků co takhle Praha hlavní nádraží https://www.mall.tv/vlaky-a-tramvaje/hlavni-nadrazi-praha a spousty dalších.
 
 
Díky Czechitas jsme měli v knihovně hodinu kódu, holky se snaží dát možnost osvojit si svět onlinu a tak nabízí zdarma kurzy třeba na JavaScrip, HTML/CSS pro dospělé. Pro děti a pedagogy má Akademie programování vše najdete tady https://www.czechitas.cz/cs/co-delame/chci-se-ucit-online.
Když už jsme u toho programování stránka freecodecamp.org má spousty svých master kurzů uvolněných jen je v angličtině.
 
Chce to také občas trošku kreativního vyžití. Skvělé nápady pro děti včetně šablon mají na těchto stránkách http://www.vytvarne-namety.cz/, fajn je taky tato stránka http://www.pomocucitelum.cz/katalog-ucebnich-materialu/vytvarna-vychova.html?f_show=10000 a https://mojevytvarka.webnode.cz/vytvarne-namety/. A nebo Pinterest. V každém z nás se skrývá umělec proto Draw Planet výtvarné kurzy na svém instagramu chystá týdenní SkatchMaraton ... skicování zvládne každý!
 
 
V dnešní době můžeme zapojit i naší pomoc do dobrovolnických aktivit. U některých nevystrčit nos z domu. Pokud chcete pomoci u nás ve městě stačí vyplnit https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc75v54-NfK9ENY7eg_WUXuKT45NnwAa6YQHKiqFdsmJYLnxA/viewform nemusíte umět šít, pomáhá nám i stříhání, materiál, či třeba telefonát s osamělým seniorem je toho spousty. Velké dík patří Zuzce Šrůmové ze Sdružení Roztoč a Dáše z Krinolína - sdílená šicí dílna, která vytvořila návod, který naleznete zde https://drive.google.com/drive/folders/1_fg04jW7Am5p7QhcwOlP0H3zIpijE2PH
 
Před Vánoci jsme do knihovny pořídily 3D tiskárnu, připravujeme k ní kurzy, ale i těch je několik online a hlavně na YouTube naleznete spousty videí a tipů! Co si zkusit něco vymodelovat, vytvořit? Dnes už jsou i online programy Tinkercad https://www.tinkercad.com/, Openscad www.openscad.org, super rady dává Prusa Research 3D printers na svém blogu.
Když nevíš, strejda Google pomůže. Najdeme zde spousty kurzů, třeba Digitální garáž https://learndigital.withgoogle.com/digitalnigaraz, ze které po složení zkoušky získáte i certifikát, ale je jich tam mnohem víc z různých oblastí, některé jsou v češtině, jiné v angličtině, vybere si každý. A i kdyby pomohl jen jako vyhledávač naleznete tam třeba Seduo.cz, onlinekurzyzdarma.cz, HubSpot Academy, open2study.com a spousty dalších!
 
A co děláte Vy? 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 5. 2020

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 27. 3. 2020

Super

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 25. 3. 2020

My využíváme deskových her

Odpovědět
sipeji
sipeji 25. 3. 2020

každá nová jiná aktivita je teď vítaná

Odpovědět
xxkouckaxx
xxkouckaxx 25. 3. 2020

dobré tipy

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 193
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.