Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

k.eva
k.eva
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi

Co je nového v Království železnic?

k.eva
k.eva
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi
Co je nového v Království železnic?

Co je nového v Království železnic?

Království železnic bylo veřejnosti poprvé představeno 1. července 2009 a na ploše 3 500 čtverečních metrů prezentuje druhé největší modelové kolejiště v Evropě a samostatnou expozici Model Prahy. Osobně mám dojem, že právě toto království znám jako svoje boty a to od té doby, kdy můj syn propadl kouzlu mašinek, zejména mašinky Tomáše. Mašinka Tomáš jednu dobu zcela ovládla naše myšlení a tak jsme se dostali až do tohoto království.

Toto království se stále rozrůstá. Jedná se o největší modelovou železnici v ČR ve dvou podzemmích podlažích administrativního centra Anděl City, kde se postupně buduje zjednodušený model České republiky a každý rok přibyde něco nového. Pokaždé je se na co dívat a pokaždé zde najdeme něco, co nás překvapí. Modelová krajina je protkaná železniční sítí s mnoha vychytávkami, vlaky jezdí, svítí, auta zastavují na červenou. Kolejiště reagují na střídání denního a nočního cyklu a některé vlaky jsou nastaveny tak, abyste je mohli sami ovládat. Prostě neuvěřitelné!

 

Rodinná výprava za zábavou i poznáním patří k nejkrásnějším okamžikům rodinného života. Toto království je přímo stvořené pro strávení volného času s dětmi. Kromě toho je i vhodnou výukovou pomůckou k poznávání krajů naší republiky a jsou zde vytvořeny i makety hradů jako je například Karlštejn, Pražský hrad, Střekov, Kokořín a mnoho dalších.

Ale i maminky  se mají na co dívat. Letos jsem byla u vytržení u starých panenek a jejich domácností.

No, není to nádhera?!

Je.

Kryštůfek byl zase u vytržení z autobusu, z tramvaje a z lokomotivy. Jedná se o funkčí kokpity dopravních prostředků, kde si mohou děti vyzkoušet všechny ovládací prvky. Takže světla svítí, blinkry blinkají a  dveře se otevírají a zavírají. Navazuje se tak na dlouhodobý projekt podpory technických profesí a díky projekci průjezdu existujících linek či tratí  zprostředkují  všechny funkční kokpity dětem prožitek blížící se realitě skutečného simulátoru.

 

 

Vážení cestující!

Vítám vás na palubě mého vlaku ,kde právě projíždím Královstvím železnic.

Je to tady fakt hustýýýý!

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 6. 6. 2020

Odpovědět
k.eva
k.eva 6. 6. 2020

sasidlo
sasidlo 25. 4. 2020

Odpovědět
Tamara
Tamara 7. 4. 2018

Musí to být pěkné.

Odpovědět
k.eva
k.eva 7. 4. 2018

lemur
lemur 7. 4. 2018

Pěkný zážitek.

Odpovědět
k.eva
k.eva 7. 4. 2018

to byl

sipeji
sipeji 6. 4. 2018

také se tam chystáme

Odpovědět
k.eva
k.eva 6. 4. 2018

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 238
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.