Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaella
Michaella
Vloženo 11. 5. 2019
Líbí se mi

Co dělat, když vztah s maminkou nefunguje? Nelámejte nic násilím, chce to čas

Michaella
Michaella
Vloženo 11. 5. 2019
Líbí se mi
Co dělat, když vztah s maminkou nefunguje? Nelámejte nic násilím, chce to čas

Co dělat, když vztah s maminkou nefunguje? Nelámejte nic násilím, chce to čas

Vztah s maminkou je velmi citlivá záležitost, plná pocitů a citu. Je citlivější, než vztah s tátou. Může se stát, že z nějakého důvodu komunikace a důvěra přestane fungovat. Hledat viníka je těžké, protože se dá cokoli pokazit slovy, chováním, způsobem života, gestem. 

Je zvláštní, jak se dokáže něco tak křehkého rozbít na milion kousků a není žádné lepidlo, které by ty kousky dokázalo dát dohromady 

 
Žádná snaha, pokus o nápravu, ochota opustit, nic nezabírá. Takový narušený vztah vyžaduje čas nebo smíření se s tím, že už to jiné nebude. Znám případy, kdy rozdělila rodiče od dítěte v víra. Rodiče patřili do náboženské skupiny a jejich dítě tohle nadšení v dosáhnutí dospělosti nesdílelo. Byl konec lásky, došlo k odcizení, dítě začalo bydlet mimo dům a žilo svůj život. Rodiče doslova svoje dítě zapřeli a když se náhodou někde potkají, řeknou si jen suše "Dobrý den. Nebo ahoj.", jak smutné. Zde není šance ke změně, pokud v tom hraje roli fanatismus a nezvítězí láska k dítěti. Ano, i takové případy jsou mezi námi a dějí se v našich životech. Myslím si, že je to hodně bolestné hlavně pro dítě, které nechápe, že máma dokázala zapřít svoji krev a změnila svoji lásku ve vzduchoprázdno, bez pocitu. Tohle se pak táhne celým životem všech zúčastněných a má dosah i na další členy rodiny.  
 
Dalším případem může být nějaká rozepře a hádka mezi mámou a dcerou nebo synem. Hádka, při které se máma hluboce urazí a není schopná odpustit urážku, která ji zasáhla uvnitř její duše. Zde se musíte hodně snažit a dát tomu čas. Jednou vám snad odpustí. Příště važte pečlivě svá slova, co jednou vyříkejte nemůžete jen tak vrátit. Ublížit můžete i svých špatným chováním, odmítnutím pomoci, když vás potřebuje. Nebo zapomenutím na její narozeniny, svátek a podobně. Stejně může dojít k ublížení, kdy urazí máma vás.  
 

 

Máma si zaslouží péči a i tak táta, hlavně ve stáří. Dávejme jim tolik lásky, kolik unesou 

Nedělejme, že neexistují. V případě, že nemají zájem, dejte tomu čas a nic nelámejte přes koleno. Snad se jednou vše spraví a budete zase rodina. V jiných situacích, kdy je vaše snaha marná a vy jste to už vzdali, smiřte se s tím. Přijměte v sobě tuto skutečnost jako realitu, kterou nelze nijak ovlivnit. Pusťte tento problém z hlavy a žijte svůj život naplno. 
 
Vztahy jsou komplikovaná věc. Nikdy v sobě neduste nenávist, je třeba také umět odpouštět. Život je moc krátký, nemarněte ho něčím, co třeba změnit nejde. A pokud můžete udělat vstřícný krok a druhá strana čeká, udělejte ho. Nebudete litovat. Přeji hodně štěstí!
 
 
Blogerka Michaella
 
(Zdroj obrázků pixaba)
 
 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 29. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 26. 3. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 12. 5. 2019

Hezky napsané, já mám dneska dceru už hodně dlouho dospělou (36) a vcelku si rozumíme. Bydlíme od sebe daleko a moc se nevidíme, ale denně si píšeme e-maily...Ovšem i my jsme měly období, kdy se mi dcera odcizila a tíhla více k tatínkovi...

Odpovědět
Michaella
Michaella 14. 5. 2019

Děkuji. Přeji ať Vám vztah vydrží a nic ho nepokazí. Žijeme jednou a teď, tak nač si kazit život odcizením, že?

lemur
lemur 12. 5. 2019

Odpovědět
Michaella
Michaella 14. 5. 2019

Děkuji.

avatar
Mirka Vaľová 11. 5. 2019

krásne, citlivo napísané...dakujem....je treba si uvedomit, že mama je len jedna a máme si ju vážit...a mnohokrát už musím si zahryznút do jazyka lebo v tomto veku už neprijímajú rodičia iný názor ako majú oni...ale to tak asi celý život...je to tažké....

Odpovědět
Michaella
Michaella 14. 5. 2019

Děkuji. Máte pravdu, někdy je lepší kousnout se do jazyku a spolknout slova, než pak litovat. Myslím, že rodiče mají vždy jiný názor Sama to pozoruji na sobě, když něco řeknu svému synovi a on kroutí hlavou.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 440
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.