Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Zdenka Fiala
Zdenka Fiala
Vloženo 17. 5. 2017
Líbí se mi

CHCI MÍT DOMA KOČKU

Zdenka Fiala
Zdenka Fiala
Vloženo 17. 5. 2017
Líbí se mi
CHCI MÍT DOMA KOČKU

CHCI MÍT DOMA KOČKU

Chci mít doma kočku, co musím všechno vědět?

Chcete si udělat radost a pořídit si nového člena rodiny, kterého nemusíte venčit a budete ho hýčkat? V tom případě je správnou volbou kočka, která se stane tou pravou paní Vašeho obydlí.


Stejně jako u psa, není velmi dobrou volbou jít do prvního zverimexu a tam si vybrat koťátko. Doporučujeme se poohlédnout po nějakém chovateli či případně do útulku, kde najdete mnoho vděčných kočiček.


Délka života kočky

Nezapomeňte na jedno a to, že kočka není mazlíček na pár let. Jsou kočky, které se dožívají i přes 15 let, proto je třeba přizpůsobit celý byt minimálně na tuto dobu.

Finanční stránka

V případě pořízení kočky je třeba počítat s individuální částkou za její pořízení. Můžete si vzít koťátko od své sousedky za láhev něčeho dobrého, ale také můžete sáhnout hluboko do peněženky, pokud zvolíte kotě, které má papíry. Pokud zvolíte kočku z útulku, většinou chtějí poplatek za použitou veterinární péči.
Základní veterinární péče Vás vyjde okolo 500 Kč ročně (2 krát odčervení, jedna vakcína proti vzteklině, rhinotracheitidě, kalciviróze, panleukopenii). Ceny za vakcínu jsou v různých městech rozdílné a také záleží na druhu a množství nemocí, proti kterým chrání.
Jakmile máte kotě doma, je třeba mu zajistit základní vybavení. Nesmíte zapomenout na pelíšek, misky na jídlo a pití, záchůdek a potom nezapomeňte na dostatek hraček a škrabadla. Kočky si totiž
velmi rády brousí své drápky, a pokud nebudou mít kde, tak si najdou jiné místo – třeba pohovku. Zároveň počítejte na dostatek kvalitního krmiva, kočkolit a doplňky stravy.
Dále se mezi námi najdou ti, co chtějí svou kočku pravidelně venčit, na tyto chvíle můžete koupit vodítko a obojek, my jsme však spíše pro klasickou přepravku.

 

Pokračování článku na: https://www.krmiva-shop.cz/rady-a-tipy/chci-mit-doma-kocku/

british-shorthair-1573559_960_720

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 17. 6. 2020

Odpovědět
Duch
Duch 20. 5. 2020

Pěkný blog

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
Murmus
Murmus 8. 8. 2017

Máme dvě a jsou to miláčci

Odpovědět
matejm
matejm 17. 5. 2017

Máme dvě kočičky a život s nimi je kouzelný

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 606
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.