Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kateřina Hanáková
Kateřina Hanáková
Vloženo 15. 5. 2017
Líbí se mi

Chcete mít úspěšné a bohaté děti? Mluvte s nimi o penězích!

Kateřina Hanáková
Kateřina Hanáková
Vloženo 15. 5. 2017
Líbí se mi
Chcete mít úspěšné a bohaté děti? Mluvte s nimi o penězích!

Chcete mít úspěšné a bohaté děti? Mluvte s nimi o penězích!

Každý z nás se tak trošku vidí ve svém potomkovi. Někdo víc, někdo míň. Představujeme si, jakou bude mít asi budoucnost, čím jednou bude, až vyroste a co ho bude bavit. Snažíme se dětem věnovat veškerou svoji péči a pozornost. Ukazujeme jim svět, předáváme své zkušenosti, vzděláváme je.  A tak nějak doufáme, že toho malého, nezkušeného človíčka tento hektický svět nesemele a vyroste z něho sebevědomý a úspěšný „dospělák“.

Víte, že svým dětem můžete pomoci i k tomu, aby byly jednou úspěšné a bohaté?

Asi všichni víme, že je dobré své děti podporovat a dostatečně motivovat. Díky tomu z nich vyroste sebevědomý človíček, který se jen tak něčeho nezalekne. Málokterý rodič však s dětmi mluví o penězích, a přitom je právě v dětském věku dobré toto téma často rozebírat.

Nemyslete si, že jsou děti malé, a proto systém a hodnotu peněz nemůžou pochopit! Zkuste pojmout finanční vzdělávání svých dětí hravou formou a uvidíte, že to děti bude nejen bavit, ale postupně uvidíte i změny v jejich uvažování o penězích.

 

Jak tedy dětem nejlépe přiblížit svět financí?

  1. Hrajte si

Hrajte si s dětmi nejrůznější hry, kde se používají peníze – hrajte si na obchod, na banku, využívejte her typu „Dostihy a sázky“, „Monopoly“ anebo „Cashflow“ od Roberta Kiyosakiho.

  1. Povídejte si

Povídejte si často s dětmi o penězích. Ukazujte jim, jak vypadají různé bankovky a mince, uspořádejte si jejich výstavu. Vysvětlujte dětem, co se musí vše platit a proč, přibližujte jim svět dospělých.

  1. Čtěte dětem pohádky

Možná si ani neuvědomujeme, jaká moudra, a to i finanční, se skrývají v pohádkách! Hezkou pohádkovou knížku pro děti na téma peněz, napsala Iva Jančíková. Její  „Pohádky skřítka Penízka“ děti krásnou a čtivou formou seznamují se světem peněz, zjistí, jaký smysl má šetření a proč není dobré si vytvářet dluhy. Knížka je plná poutavých a tajuplných příběhů, které otevírají brány do světa dětské, ale i dospělácké fantazie.

  1. Učte děti spořit

Každý z nás měl jako dítě pokladničku, kam si schovával drobné mince, korunky a šetřil si na svoji vysněnou věc. Pokud ji vaše dítě ještě nemá, je nejvyšší čas začít! Nečekejte, až dítě vyroste. Penízky si s radostí do svého hliněného prasátka dává i můj rok a půl starý syn Míša
Nejdůležitější je, nebát se s dětmi o penězích mluvit. I když třeba vaše finanční situace není zrovna růžová, tím spíš se s dětmi o penězích bavte! Dětem tak připravíte bohatší a krásnější život a usnadníte jim první start mezi dospěláky.

Uložit

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Amanda
Amanda 10. 8. 2017

Nebo dědit

Odpovědět
evionka
evionka 10. 8. 2017

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 9. 8. 2017

Užitečné informace

Odpovědět
Kateřina Hanáková
Kateřina Hanáková 10. 8. 2017

Ovace
Ovace 17. 5. 2017

Odpovědět
Glady
Glady 17. 5. 2017

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 790
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.