Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evionka
evionka
Vloženo 24. 10. 2017
Líbí se mi

Chcete pobavit sebe i své dítě? Běžte to cirkusu Rudolf Berousek.

evionka
evionka
Vloženo 24. 10. 2017
Líbí se mi
Chcete pobavit sebe i své dítě? Běžte to cirkusu Rudolf Berousek.

Chcete pobavit sebe i své dítě? Běžte to cirkusu Rudolf Berousek.

Kryštůfek přinesl ze školy lístek zdarma pro vstup do cirkusu s nedbalým prohlášením, že už dlouho nebyl v cirkuse. To je pravda, chodíme každý rok, ale letos jsme nějak vynechali. Musíme to napravit.

Cirkus Rudolf Berousek. Berousek – co mi to jenom připomíná? Aha – to je ten největší cirkus v Praze, který právem nese označení Národní cirkus originál Berousek. Tak tam jsme už byli, kromě toho, že je největší, tak je i neslavnější a na ty medvědy na koloběžkách se prostě nedá zapomenout. To se musí prožít.

To bude asi nějaký jeho příbuzný. No jasně, Rudolf Berousek založil v roce 1997 spolu se svojí manželkou  podnik s názvem cirkus Berousek. Je sice menší, ale také má svoje kouzlo. Je inspirovaný prvky, které známe z filmové a televizní tvorby a tentokrát to byla pohádka, která mě vážně dostala.

V programu samozřejmě vystoupili artisté, žongléři, klauni, bez  kterých se žádný cirkus neobejde. Kromě toho dospěláckého klauna tam obecenstvo bavili i dva malincí, já bych je odhadovala tak předškolního věku. Byli dokonalí a moc se nám líbili. Kryštůfek najednou zatoužil po tom narodit se v cirkuse.

Nechyběla ani drezůra koní a vystoupení s opičkami.

Což o to, koně jsou všude, ale cvičené kozy? Osobně nemám ke kozám dobrý vztah, protože moje babička měla kozu Cigrínu a jako dítě jsem se jí bála, protože byla zlá a trkala. Prostě kozy nebrat. Ani tentokrát nezklamala moje očekávání. Principál sice upozorňoval, že je to její první vystoupení, ale stejně si dělala, co chtěla. Prostě koza.

Zato jsem viděla něco, co jsem ještě neviděla. V malém růžovém autíčku přijeli dva malí roztomilí pejsci a byli naprosto úžasní. Tak ti dělali všechno, co měli a ještě daleko víc. Bavili nás. Za odměnu tam pak měli připravený kolotoč, takovou malou verzi řetízkového kolotoče. Do toho si pak sedli a přišel další pejsek a vozil je. Dokonalost sama.

Po celou dobu jsem přemýšlela o tom, do jaké pohádky je laděn tento program. Co znamenají všechna ta světla, ledově chladné kostýmy a to všechno kolem. Kterou pohádku mi to jenom připomíná?

Odpověď na mojí otázku mi přinesl samotný závěr a vzdušné vystoupení akrobata a akrobatky na dlouhých bílých šálách. Velkolepá akrobatická show. Až mi z toho šel mráz po zádech. Prostě se chytili –ONA A ON - za ruce a létali spolu pod šapitó cirkusu k úžasu všech.

Ledové království.

A do jejich skutečně pompézní akrobatické show je provázela píseň Let it go.

Znáte to?

Najednou, najednou
chci skončit s tou hloupou hrou!
Najednou, najednou
dveřmi prásknu za sebou!
Já jsem svá,
to chci dokázat všem,
v bouři rozkvétám
a mráz v duši vítězí nad sluncem

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 30. 3. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 25. 10. 2017

cirkusům se na dálku vyhýbám...

Odpovědět
Clairest
Clairest 24. 10. 2017

Cirkusy bohužel nejsou moc pro mě, byla jsem jednou

Odpovědět
sipeji
sipeji 24. 10. 2017

u nás byl v srpnu

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 644
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.