Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Zoooza
Zoooza
Vloženo 5. 9. 2013
Líbí se mi

Cestování s kočárkem - Ostrava

Zoooza
Zoooza
Vloženo 5. 9. 2013
Líbí se mi
Cestování s kočárkem - Ostrava

Cestování s kočárkem - Ostrava

Ve druhém díle našeho putování vyměníme město na Labi za severovýchod republiky a podíváme se do Ostravy. Pokud myslíte, že tady není nic k vidění, přijeďte se přesvědčit o opaku.

Výletování můžete začít třeba procházkou po nábřeží Ostravice. Od mostu Miloše Sýkory vede příjemná trasa až do Komenského sadů. Ty nabízí upravené cyklostezky (přibalte si ke kočárky inline brusle…), hřiště, lavičky… Po krátkém odpočinku se při hezkém počasí vydejte na vyhlídkovou věž nové radnice. Možná budete překvapeni výhledy na hory okolo a zeleň pod vámi. Pokračovat můžete do centra města, poslechněte si zvonkohru na staré radnici a třeba si vyberte z nabídky expozic na výstavišti Černá louka.

Pokud máte zájem o prozkoumání toho opravdického industriálního ducha místa, vyražte do areálu Landek park. Je zde hornické muzeum, sportoviště, restaurace i naučná stezka. Do muzea pošlete tatínky s většími dětmi, s kočárkem se sem bohužel moc nedostanete. Případně se zkuste informovat na vstupu, možná, že vás překvapí. Nicméně i s kočárkem se dá pohodlně projít areálem, případně vyrazit na naučnou stezku. Tu dělí od terénu pár schodů, požádejte někoho o pomoc a hurá do přírody.

Ještě syrovější atmosféra panuje v Dolní oblasti Vítkovic. Ta nabízí prohlídku vysoké pece, kulturní centrum GONG v původním plynojemu a expozici vědy a techniky v energetické ústředně. Bohužel s kočárkem si zde moc nezajezdíte.

V Děčíně jsme navštívili ZOO, tak tedy hurá i do té ostravské. Parkování P1 je přímo u vchodu, pokud bude obsazené a budete muset nechat auto na P2, počítejte se strmějším schodištěm s nájezdy (pokud máte tříkolku, radši schody rovnou objeďte okolo hlavní cesty). Samotná zoologická je sjízdná bez větších problémů, všude jsou cesty nebo chodníčky, v případně nevhodného terénu jsou zde cedule (hlavně pro vozíčkáře). Počítejte však s mírně zvlněným terénem, tj. prudšími sjezdy a výjezdy. Do pavilonu se s kočárky vydat můžete, mnohem lepší však bude, když se prostřídáte s tatínky a kočárek necháte venku, nebývá tam moc místa. Součástí zoo je i botanická zahrada a několik “nezvířátkových” tras (cesta lesa, cesta vody).

A věděli jste, že se v Ostravě dají najít i bludné kameny, eifelovka nebo třeba dřevěný kostelík? Výhodou města je, že se nemusíte až tak trápit v křivolakých uličkách a na kočičích hlavách, k dispozici jsou široké boulevardy, parky a kavárny. Takže nafoukejte kolečka a doražte!

ANO: nábřeží Ostravice, Komenského sady, ZOO, Výstaviště Černá louka

ANO, ale: Landek park, Slezskoostravský hrad

NE: Dolní oblast Vítkovice, expozice hornického muzea na Landeku

Těšíme se na vás!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jasper
Jasper 6. 9. 2020

Některá místa jsme navštívili.

Odpovědět
lemur
lemur 31. 7. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 6. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 8. 4. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 434
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.