Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Česko čekají netradiční oslavy příchodu nového roku

KamilaK
KamilaK
Vloženo 30. 12. 2020
Líbí se mi
Česko čekají netradiční oslavy příchodu nového roku

Česko čekají netradiční oslavy příchodu nového roku

Konec roku Česko zastihne v pátém, nejpřísnějším protiepidemickém stupni opatření. Mimo jiné znamená zákaz vycházení od 21:00 do 05:00, uzavření restaurací a omezení počtu účastníků hromadných akcí na dva lidi. Na veřejně přístupných místech je také zakázáno pití alkoholu.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) na twitteru ministerstva zdravotnictví upozornil na rostoucí počet nakažených a hospitalizovaných. "Prosím vás, buďte zodpovědní a omezte tradiční oslavy konce roku. Je to nepříjemné, ale zvládneme to. Jde o zdraví našich blízkých," uvedl.

Přijatá opatření se dotýkají i bohoslužeb, na které může přijít maximálně 15 lidí. Jejich pořadatelé se je proto často chystají živě přenášet na internetu. Týká se to i půlnoční mše, kterou bude ve Staré Boleslavi sloužit kardinál Dominik Duka. Zatímco na cesty na vánoční půlnoční mše platila výjimka, na Silvestra by věřící cestou na noční mši porušili zákaz vycházení.

Někteří lidé spojují oslavy přechodu na nový rok s odpalováním zábavní pyrotechniky. Letos jim situaci zkomplikuje zákaz vycházení, vedení Prahy také rozhodlo o omezení počtu míst, kde je možné petardy a světlice používat. Dít se tak nesmí třeba v centru města, v okolí domovů pro seniory, v přírodních parcích, v okolí vodních toků a okolí zoologické zahrady v Troji, útulků pro zvířata a veterinárních pohotovostí. Policisté i hasiči na sociálních sítích varovali, aby lidé pyrotechniku neodpalovali z oken svých bytů a balkonů. Hrozí tak podle nich, že zapálí svůj byt nebo střechu sousedních budov.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 7. 2. 2021

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 30. 12. 2020

Silvestr neslavím již několik desetiletí, nějak jsem nikdy nepochopila, proč zrovna ten den by se měl člověk zřídit jak mužik a cpát se chlebíčky do půlnoci. Pro mě většinou spíš lehce depkoidní, neb mi končí dlouhá dovolená a začíná opět "tvrdá realita" všedního dne. Nesnáším rachejtle a vadí mi kravál ještě ve dvě ráno...Takže se moc těším, že by letos mohl být klid. Na druhou stranu tomu ale nevěřím a dost se bojím, že se najdou tací tupci, co budou s rachejtlema experimentovat na balkonech a bude to ještě horší.

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 30. 12. 2020

Uplatnila bych pravidlo: Všude dobře, doma nejlíp. Zbytečně se někde nenakazit.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 290
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.