Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

ZkusNosítko.cz
ZkusNosítko.cz
Vloženo 6. 11. 2015
Líbí se mi

Cereální tyčinka Tvaroháček - recenze

ZkusNosítko.cz
ZkusNosítko.cz
Vloženo 6. 11. 2015
Líbí se mi
Cereální tyčinka Tvaroháček - recenze

Cereální tyčinka Tvaroháček - recenze

Když jsem objevila cereální tyčinku Tvaroháček, označenou jako zdravá svačinka, zaradovala jsem se z nového produktu pro děti. Tyčinka se dělá ve třech variantách - bez příchuti, čokoládová a malinová a všechny jsou docela chutné.

Na první pohled podle obalu vypadá, že je opravdu zdravá - velké proklamace, že je bez konzervantů a umělých barviv a neobsahuje palmový tuk.
Navíc má označení Happy snack, což je, jak jsem zjistila, nějaký nový projekt, který se zabývá dodávkou výrobků zdravé výživy do škol prostřednictvím chladících výdejních automatů. Projekt má dokonce svého garanta - poradenské centrum Výživa dětí, které prý vhodnost sortimentu kontroluje.
 
 
No, tak nevím, co si o tom mám myslet. Opravdu dnes stačí, aby byl nějaká produkt prohlášený za "zdravý" a "vhodný pro děti", že neobsahuje konzervanty a umělá barviva? Zabývá se někdo faktickým složením výrobku?
Já po jeho nastudování docela vychladla.
 
Podívejte se sami, toto je složení malinové tyčinky. Výrobce o ní tvrdí, že to je "příjemná ovocná varianta s lyofilizovanými malinami".

Rýžový crispies (rýžová mouka, cukr, ječný sladový výtažek, jedlá sůl), ovesné vločky 21%, invertní sirup, maltózový sirup, řepkový olej, sojová mouka, sušené podmáslí 2,8%, lyofilizované maliny 2,8%, tvaroh v prášku 2%, zahuštěné plnotučné mléko 2% (kravské mléko, cukr, laktóza), jahodová pasta (cukr, jahody, glukózový sirup, okyselovadlo: kyselina citrónová, barviva: výtažek z košenily, výtažek z kurkumy, karamel, aroma, zahušťovadlo: pektin, mouka taro), dextróza, ovesná vláknina, přírodní aroma malina.
 
Řekli byste o něčem, že je to ovocné, když je obsah ovoce 2,8%?
Jak může někdo pojmenovat výrobek tvaroháček, když je v něm všehovšudy 2% tvarohu a ještě k tomu v prášku?
Co ta kvanta cukru? Cukr v rýžových crispies, v plnotučném mléce, v jahodové pastě (mimochodem co dělá jahodová pasta v malinové tyčince?), dále invertní sirup, maltózový sirup, dextróza...
Tyčinka má být s mlékem, což v překladu znamená celá 2% zahuštěného (tedy slazeného) plnotučného mléka.
Výrobce uvádí vysoký podíl vlákniny, ale jaký je ten podíl ve skutečnosti už raději výrobce nikde neuvádí..
 
Každá obyčejná muesli tyčinka ze supermarketu má přitom větší podíl cereálií i ovoce. Tak co zdravého je vlastně na této tyčince?
 
Já osobně mám tedy ze složení potravin, které se u nás dávají dětem, čím dál větší deprese.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 1. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 5. 4. 2020

Odpovědět
Amanda
Amanda 15. 11. 2015

Odpovědět
adelaidefromprague
adelaidefromprague 7. 11. 2015

To složení je teda bída, tyhle věci dceři nekupuju, hodně vařím a peču, ráda vím, co jíme

Odpovědět
jitkakytka
jitkakytka 7. 11. 2015

máte pravdu, stále nás jen klamou...nestačím se divit, co všechno zdravého se dává do potravin pro děti....vše je přeslazené, přesolené, plné zahušťovadel a jiných divných věcí...protože jsem hodná babička a baví mě to, tak, co mohu udělám doma. Brzy dám recept na domácí müsli tyčinky i želé bonbóny...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 442
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.