Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

JanaV
JanaV
Vloženo 24. 4. 2013
Líbí se mi

Čekáte dvojčata? Těšte se a nepanikařte!

JanaV
JanaV
Vloženo 24. 4. 2013
Líbí se mi
Čekáte dvojčata? Těšte se a nepanikařte!

Čekáte dvojčata? Těšte se a nepanikařte!

Budoucí mámy dvojčátek.... ničeho se nebojte! Ano, je to masakr, ale chce to přežít počáteční krizovku, dát tomu nějaký řád a hlavně - v pohodě musíte být hlavně VY!!!!! Vaše nálady a pocity ti prckové prostě vnímají a buďte si jisté, že vám to vrátí.

Ani máma dvojčat se nemusí hroutit

Vždycky jsem si myslela, že každá maminka dvojčátek musí prožívat takové ty pyšné chvilky, kdy je při téměř každé procházce s kočárem zastavována se slovy "jeeee, dvojčátka, ta jsou krásná, to musí být radost, musíte být šťastná maminko!" Ve skutečnosti jsem ale zjistila, že pravý opak je pravdou. A tu skutečnost jsem si  vyzkoušela na sobě samé.

Jak to všechno začalo

Že budu mít dvojčata jsem si řekla již ve svých 15 letech. Prostě jsem je chtěla, mít jedno dítě mi přišlo dost fádní. Vždycky se mi líbila dvojčata Vojta s Ondrou z vedlejší třídy na základce, tak jsem si řekla, že dvojčata Vojtu s Ondrou budu mít jednou taky.

To jsem ovšem nevěděla, že za dalších 15 let mi gynekolog opravdu oznámí, cituji: "ano, těhotenství tam je a rovnou dvě"... V tu chvíli mě zaplavila šílená vlna euforie, cítila jsem se úžasně. A zde také poprvé došlo k prvnímu setkaní s tou realitou. Pan doktor spustil, že sice chápe mé pocity, ale že na druhou stranu je to jedno z nejrizikovějších těhotenství(to už jsme věděli, že dvojčátka budou jednovaječná s jednou placentou), můžu rodit až o dva měsíce dříve, hned mě informoval o "twin to twin" syndromu... no prostě ač jsem člověk poměrně pozitivní, tohle mě docela vystrašilo.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
janys13
janys13 30. 4. 2020

V kocarku jsou hezke

Odpovědět
Ovace
Ovace 13. 2. 2017

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 12. 2. 2015

kdysi jsem moc toužila po dvojčatech...

Odpovědět
Bad Guy
Bad Guy 24. 10. 2014

dost náročné

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 4. 8. 2014

ráda bych

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 120
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.