Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva K.
Eva K.
Vloženo 12. 6. 2017
Líbí se mi

Beseda s Bárou Nesvadbovou (nejenom) o životě žen ve Rwandě

Eva K.
Eva K.
Vloženo 12. 6. 2017
Líbí se mi
Beseda s Bárou Nesvadbovou (nejenom) o životě žen ve Rwandě

Beseda s Bárou Nesvadbovou (nejenom) o životě žen ve Rwandě

V pondělí 12. 6. od 17:00 hodin pořádá český UNICEF (Dětský fond OSN) v Náprstkově muzeu, v Praze, zajímavou besedu s názvem Milá Rwando..., jejímž hlavním hostem bude spisovatelka a novinářka Barbara Nesvadbová.

Tématem besedy budou dojmy a zážitky z nedávné mise do Rwandy, při níž Bára Nesvadbová navštívila rozvojové programy pomoci dětem, které zde UNICEF podporuje také s významnou pomocí českých dárců.

"Rwanda je země žen, v níž je nejen kvůli genocidě, ale i díky parlamentním pobídkám slabší pohlaví čím dál víc angažované a úspěšné. Možná proto je dnes tahle malá středoafrická země tolik milá, vstřícná a laskavá," shrnuje Bára Nesvadbová dojmy z cesty do Rwandy.

Těšit se můžete na poutavé vyprávění o životě v zemi, jíž se občas přezdívá "africké Švýcarsko", ale kde zároveň každé třetí dítě trpí chronickou podvýživou. Během večera bude prostor také na otázky diváků. Hostem besedy, kterou moderuje Josef Mádle (TV Prima), bude i ředitelka UNICEF ČR, Pavla Gomba. Připravena je i tombola o unikátní dárky přímo ze Rwandy.

Vstupné dobrovolné, zájemci si musí předem registrovat na e-mailu unicef@unicef.cz (kapacita sálu je pouze 50 míst k sezení).

 

                                                                                                                           Eva K.

 

--

UNICEF (Dětský fond OSN) pracuje ve více než 190 zemích světa, kde dětem pomáhá přežít a podporuje jejich rozvoj, od narození až do dospělosti. UNICEF dětem zajišťuje zdravotní péči, výživu, pitnou vodu a hygienu, základní vzdělání pro všechny chlapce i dívky a ochranu před násilím, zneužíváním a riziky nemoci AIDS. Největší část pomoci směřuje do těch částí světa, kde je situace dětí nejtíživější - do rozvojových zemí a do oblasti zasažených přírodní nebo válečnou katastrofou. Práce UNICEF je financována výhradně z dobrovolných příspěvků, přičemž na programy pomoci jde více než 90 procent ze získaných prostředků. Více na www.unicef.cz

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 16. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

super

Odpovědět
Amanda
Amanda 23. 7. 2017

Odpovědět
matejm
matejm 13. 6. 2017

Tak dnes jsem si přečetla článek (Cladia) o jejím pobytu v Rwandě. Velice zajímavý článek. Měla by o tom napsat knihu. Má mou hlubokou úctu

Odpovědět
Glady
Glady 13. 6. 2017

Bára je mi moc sympatická

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 322
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.