Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana85
Jana85
Vloženo 3. 11. 2014
Líbí se mi

Barevné kolečko - dětské království

Jana85
Jana85
Vloženo 3. 11. 2014
Líbí se mi
Barevné kolečko - dětské království

Barevné kolečko - dětské království

Jana85 ví, že nejlepší je popustit uzdu dětské fantazii...

Taková vize přišla asi před rokem. Tehdy však nebyl ještě správný čas a ona vize potřebovala zrát, formovat se a nacházet si své vlastní místo. Na určitou dobu jsem ji odsunula s tím, že to asi nebyl dobrý nápad, ale pořád tam někde (v koutku mysli a zejména srdci) to leželo a zrálo. S přibývajícími zkušenostmi s dětmi i maminkami, s vnitřními dětmi nás dospělých a vzrůstajícím vědomí o dětské duši, se opět začala přibližovat. Krůček po krůčku, tvořila jsem programy, našla správného člověka pro spolupráci a přibývající nadšení spojené s trpělivostí a láskou k dětem dokazuje nemožné.

„Nemožné se skloní před horou trpělivosti.“ Sri Chimnoy

Proč já a děti?

Odjakživa jsem byla tak nějak hluboce napojená na dětskou duši a přitahovala tak dětské skupinky (v rodině, jako lektorka i jako terapeutka). Nejsem typ ženy vychovatelky a pečovatelky v klasickém slova smyslu, ale pracuji s hlubokými procesy uvnitř dětské duše. Cítím, z jakého prostředí přišly, proč se zrovna narodily do rodiny, v které jsou a jaké informace rodičům skrze smutek, vztek, agresy, nespavost nebo nechutenství dávají. Zcela přirozeně jsem se stala takovým tlumočníkem mezi signály, které děti dávají (pocity, tvořivostí, představy, sny, ...) a řečí dospělých.

Zjistila jsem, že mi děti věří a tím pádem i maminky. Při otevírání a důvěře dětské duši se otevírá i maminka. Když děťátko více tvoří a raduje se, samozřejmě to tak má i maminka, ale i naopak. Prostředí dělohy, bezpečí, tepla a radosti, je to nejpřirozenější, co děti znají a potřebují.

A co je pro děti bezpečí?


Je to prostředí, kde mohou být samy sebou a přijímané, zcela se otevřít a neočekávat posuzování někoho jiného. Jen mohou vyjádřit to, co cítí a jak to cítí (nejlépe tvořivostí). A odtud začal přicházet nápad „Barevného kolečka“. Prostoru, kde budou děti a barvy jedno. Ponoříme se do tématické tvorby, budeme si vyprávět příběhy, pohádky, učit se koncentraci a aktivní meditaci. Budou poznávat pravé významy slov přátelství a s každým dítětem bude zacházeno dle jeho přirozenosti, kde vzájemný respekt bude však na prvním místě.

Pracovala jsem s dětmi již dříve a to s rozličnými věkovými skupinkami (od 3 do 14 let), a vím, že to jde. Vlastně po tom touží – mít přirozenou autoritu, která jim bude zároveň kamarádkou a bude jí jedno, jestli jsou najedené nebo čistě oblečené. Na to jsou maminky a i nejdokonalejší maminka potřebuje pomoc při pochopení svého pokladu – svého dítěte.
Děti touží mít prostředí, kde popuzdí uzdu své fantazii, tvořivosti a budou si moci rozvíjet své sebe-vědomí, budou poznávat nové příběhy, symboliky a ponoří se do objevování svých snů a schopností.

S láskou a radostí Vás maminky a děti zejména zveme k účasti na tomto projektu, který se bude skládat z několika tématických kroužků, akciček a také konzultací pro maminky. Primárně budou probíhat v Č. Budějovicích, ale nebudu se bránit vyjíždět s tímto projektem po celé ČR, protože mým přáním je vidět rozzářené děti, maminky a celé rodiny.

Pro více informací nahlédněte zde - http://www.vivaenergia.cz/barevne-kolecko.html a kontaktujte mne na janaenergie@seznam.cz.

Těšíme se na všechny, Jana Hrušková a Maruška Vojtěchová
www.vivaenergia.cz
www.facebook.com/uzivejme.si.zivot.naplno

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 3. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

super

Odpovědět
benca
benca 4. 11. 2014

Pekne

Odpovědět
Lakousek
Lakousek 4. 11. 2014

Zajimavý článek.

Odpovědět
Věra3
Věra3 4. 11. 2014

pěkné čtení k zamyšlení

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 490
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.