Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

k.eva
k.eva
Vloženo 29. 4. 2018
Líbí se mi

Archa Noemova

k.eva
k.eva
Vloženo 29. 4. 2018
Líbí se mi
Archa Noemova

Archa Noemova

Tak tato fotografie je trošku staršího data, ale to nevadí - výstava stále funguje.

Jedná se o výstavu zoologické expozice pod názvem Archa Noemova, která se nachází v Nové budově pražského Národního muzea a je vhodná pro rodiny s dětmi.

Podle biblického příběhu se jednou Bůh rozlobil na lidi, že na něho zapomínají a tak se rozhodl zaplavit zem vodou, aby jí znovu očistil. Noemovi řekl, aby si postavil archu, loď, kerá bude plout na vodách. Do archy Noe shromáždil vždy po páru od každého zvířete, slony i nosorozžce, kočky i krokodýli, lvy i levharty, opice i myšky.

Pak začalo pršet. Pršelo bez přestání čtyřicet dní a nocí, dokud celá zem nezmizela pod vodou. Jen Noe s rodinou a zvířaty byli ukryti v bezpečí archy. Když voda opadla a objevila se suchá zem, vypustil Noe všechna zvířata, aby se po ní znovu volně rozběhla. Všichni velmi děkovali a na obloze se objevila krásná barevná duha.

 

Symbolický název této výstavy Archa Noemova poukazuje na další možnou pohromu a to na devastaci původní přírody způsobenou záplavou lidské civilizace. Zároveň vybízí k zamyšlení se nad aktuálními otázkami ohrožení a ochrany celé živočišné říše naší planety.

Je to velmi důležité, jak nedávno dokázalo uhynutí samice nosorožce bílého. Tento druh vyhynul kvůli pověrám některých Asiatů, které asi nikdo nepřesvědčí, že jim rozemletí roh potenci nepřivodí.

Celé výstavní patro je koncipováno jako velká dřevěná loď, na které se nachází kolekce zvířat. Ta zvířata, které podle pověsti měl shromáždit Noe, aby je zachránil před potopou světa. To všechno je moc hezky udělané a je to velmi příjemné místo pro pobyt s dětmi.

Dokonce jsme se tam setkali i s oblíbenými zvířecími exponáty, které byly dříve vystaveny v Historické budově Národního divadla. To právě prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Expozice nás provedla přes soutěsky a horské vrcholy, po ostrovech Karibiku či Madagaskaru, tajuplným podmořským světem, severskými pastvinami i dalšími kouty naší planety, které obývají nebo obývali nejrůznější tvorové. Nechyběla zde ani krása lastur mořských měkkýšů nebo zářivé barvy křídel tropických motýlů.

A mám takový dojem, že tato výstava bude otevřena do té doby, než se znovu otevřou dveře od zrekonstuovaného Národního muzea, což se plánuje na podzim tohoto roku.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 6. 6. 2020

Odpovědět
k.eva
k.eva 6. 6. 2020

sasidlo
sasidlo 25. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 30. 4. 2018

To zní dobře

Odpovědět
k.eva
k.eva 1. 5. 2018

sipeji
sipeji 30. 4. 2018

to by se dětem moc líbilo

Odpovědět
k.eva
k.eva 1. 5. 2018

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 119
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.