Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Lenča92
Lenča92
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi

Achatina reticulata

Lenča92
Lenča92
Vloženo 20. 3. 2018
Líbí se mi
Achatina reticulata

Achatina reticulata

Slyšeli jste někdy o africkém šnekovi? Je to zcela jiný šnek jako u nás, dorůstá velikosti až 16cm a je více druhů.

Já mám doma druh achatina reticulata, mám jednoho dospěláka a nedávno jsem pořídila 2 malinké. Nyní mám dospělého šneka samotného v akváriu, protože by menším mohl ublížit, jakmile dorostou určené velikosti, tak je dám dohromady, ale budu si muset dávat pozor, aby se mi nerozmnožili, jinak bych měla akvárium plné vajíček. Tenhle druh naklade 30-300 vajec.

Zvířátko je to nenáročné, nepotřebuje takovou starost jako jiní domácí mazlíčci. Nemusíte s ním chodit xkrát ven, česat atd. Je potřeba sem tam vysbírat výkaly, když je uvidíte a dát kousek jídla, já třeba denně krájím zeleninu nebo ovoce pro sebe či dcery, tak dám kousek bokem a ten dám šnekům, nic náročného. Ještě vyměním vodu a je to, času mi to zabere max. 5 minut.

Vím, není to mazlíček na tulení, ale věřte nebo ne taky s ním dokáže být někdy sranda, dcera každý chodí a chce si šneka pochovat na rukách.

Výhodou u těhle zvířat je, že když odjedete na týden na dovolenou, tak se vůbec nic nestane, dám dostatek vody, jídla a jak přijedu vše vyměním a vyčistím od výkalů.

 Co bychm měli nachystat a nakoupit před pořízením?

Před pořízením je dobré si nachystat akvárium nebo terárium ve kterém musí být jako základ lignocel. Dá se koupit připravený a nebo v kostce. Já kupuji v kostce, doma ho nechám ve vodě rozmočit a dám jako podklad. Jako další a velmi důležitou potřebou pro šneky je sépiová kost, která dodává vápník a ten potřebují pro pevnost své ulity. Nicméně potřebují také denně čistou vodu, achatiny se rády koupou a samozřejmě vždy čerstvé jídlo.

 Čím se takový šnek živý?

Jednoznačně zelenina vždy dostupná v obchodech a tou je salát, okurek, cuketa, lilek atd. Jedí i listy z pampelišek nebo jinou trávu, ale ta se moc nedoporučuje, protože s trávou můžete do terária zanést různé parazity. Nekterý druh achatin mají rádi i ovoce, zrovna moje achatina reticulata má ráda třeba jahody i jablko.

Kdyby jste si chtěli pořídit achatinu, tak vás můžu ujistit, že to není nic náročného. Chci podotknout, že na fotkách není sépiová kost, protože jsem měnila akvária a zapomněla sem ji tam při focení dát, teď už ji tam mají a jsou spokojení. Kdo nevěří, vyfotím, haha.

Hezké období s domácímí mazlíčky.

Lenka

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 6. 6. 2020

Odpovědět
Duch
Duch 20. 5. 2020

Pěkný blog

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 19. 1. 2020

šneky moc nemusím

Odpovědět
lemur
lemur 3. 9. 2018

Pěkné.

Odpovědět
Lenča92
Lenča92 4. 11. 2018

děkuji

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 372
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.