Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

3 jednoduché rady, jak vychovat "bohaté" děti

Líbí se mi
3 jednoduché rady, jak vychovat "bohaté" děti

3 jednoduché rady, jak vychovat "bohaté" děti

Kdo by nechtěl vychovat potomky tak, aby vyrostly v dospělé bez finančních starostí? Finanční expertka Marcela Hrubošová popsala, jak to dělá ona. Inspirujte se?

Protože jsem sama maminkou devítileté holčičky, je pro mě odpověď na tuto otázku shrnutím toho, jak to dělám já. Sama jsem dostala od rodičů tento vzor, přestože v době, kdy jsem byla dítětem, nebylo tolik možností a na spoustu věcí a rad jsem si musela počkat až do praxe a přijít si na ně sama. Nezáleží na tom, jakou práci dnes děláte, ani jaké vzdělání máte, těchto několik tipů může být inspirací pro vás i pro vaše dítě.

3 tipy, jak vychovat bohaté dítě:

VĚNUJTE SE SVÝM DĚTEM – učte je, rozvíjejte je, objevujte s nimi svět. Staré známé rčení "co se v mládí naučíš, jako když ve stáří najdeš" je pro bohatý život vašeho dítěte tím nejlepším vyjádřením. Sama u sebe budete při hraní s dětmi překvapena, co všechno umíte a znáte, ale co už jste nepoužíváním dávno zapomněla. NE peníze, ale lidský um a znalosti jsou tím největším bohatstvím člověka, i když máme často tendenci na to zapomínat.

UČTE DĚTI S PENĚZI HOSPODAŘIT – zasvěťte své děti do reality všedního dne. Hrajte se s nimi na domácnost a její výdaje, na obchod a nakupování, na banku a půjčování. Ukažte jim sebe jako hospodyňku, spořílka i boháče. Děti si vzor do svého budoucího života berou hlavně z rodiny, a jak budou o penězích a vztahu k nim mluvit nebo jaké návyky si ponesou, záleží dnes hlavně na vás.

UKAŽTE DĚTEM SVĚT FINANCÍ – "JAK SE TVOŘÍ BOHATSTVÍ" - Kde se berou peníze? Jak se dají vydělávat? Jak se dají rozmnožovat? Nebojte se o penězích mluvit. Představte dětem svou práci/profesi. Řekněte jim, jak je vaše práce na trhu ceněna, co pro to musíte dělat, znát a umět. Ukažte jim cestu k finanční nezávislosti, aby až budou jednou dospělé, dělaly svou práci pro radost a ne pouze pro peníze. Dejte svým dětem to nejlepší finanční vzdělání, aby bohatství svého života neměly spojeno pouze s výší svého konta.

 

Chcete-li své děti vzdělávat spolu s námi, sledujte naše stránky www.financeproradost.cz nebo stránku kuřátka Pípa, které učí právě děti finanční gramotnosti www.kuratkopipo.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 17. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 23. 4. 2017

užitečné

Odpovědět
TerezaZlin
TerezaZlin 22. 4. 2017

Odpovědět
lemur
lemur 22. 4. 2017

Hezký článek.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 360
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.