Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

EVA | první ŽENA s.r.o.
EVA | první ŽENA s.r.o.
Vloženo 4. 1. 2016
Líbí se mi

16 důvodů k radosti

EVA | první ŽENA s.r.o.
EVA | první ŽENA s.r.o.
Vloženo 4. 1. 2016
Líbí se mi
16 důvodů k radosti

16 důvodů k radosti

S novým rokem i já a troška bilancování a vděčnosti za další rok, do kterého společně vstupujeme. A tak tady mé malé díky za radosti, které mohu mít! 

Nezbláznila jsem se z ničeho – když jsem loni psala 15 důvodů, proč se radovat, netušila jsem, že mě čeká tak náročný rok a světe dív se, dala jsem to!  Loni bych tomu nevěřila, dnes si říkám, díky za to! Rok velkých změn, které mě nutily se nad věcmi zamýšlet a posouvat je dále, jinak a tak, jak jsem vlastně vždycky chtěla, ale že mi to zase sakra trvalo! 

Podnikám - už 14. rokem podnikám, platím daně v České republice, dávám práci lidem a ještě jsem nikoho nezabila.  

Jsem svá – možná s vráskou navíc, ale o další stupeň vím, co chci a umím říci ne. Jo občas jsem i nepříjemná a stojím si za svým, protože to dělám pro sebe, protože u mne to začíná, a tak se mám ráda. Pořád se inspiruji, a proto i DEN, KDY SE BUDU MÍT RÁDA … a mezi námi děvčaty, tak věřte nebo ne, ale aktivně se na tom podílí i muž!  Hned o radost navíc, že i mužů, kteří nás podporují je čím dál více! 

Pořád nemám čas – a ani letos ho mít nebudu, protože chci mít večer a o víkendech čas na rodinu a na sebe a už nedoháním to, co jsem v týdnu nestihla, protože jsem musela vyřídit spoustu zdlouhavých schůzek. Do mého pracovního dne musím kolikrát narvat tolik setkání, že vše, co jde vyřídit za 30 min, tak rozhodně nenatahuji na plánovanou hodinovou schůzku nebo dvouhodinová povídání u kávy, kdo více či méně nestíhá. Znáte to také, že? 

I přesto všechno mám stále spoustu přátel a kam jet – protože na ně si vždy ráda čas udělám. Ze všech plánovaných dovolených a výletů mezi svátky padl těsně před odjezdem i výlet do Alp s ohledem na špatnou sněhovou situaci, resp. nesněhovou. O tři dny později jsme na Silvestra pendlovali celkem mezi 10ti rodinami plných dětí, veselí a upřímnosti a radovánky se pod Ještědem protáhly až do nedělního odpoledne. 

Vím, že nechci strašně ani hrozně – nikdy mi nedošlo, že tato obě slova mají původ slova od slov „strach“ a „hrůza“. Je to paradox, jak vlastně mluvíme a ovlivňujeme tak i naše životy. No není to "strašně zajímavé"? "Hrozně moc" děkuji za to, že mě na to můj kamarád Dan upozornil… uvědomujete si ty oxymoróny, které denně používáme všichni?

Vždycky chci být dřív šťastná ještě předtím, než budu bohatá – konečně jsem pochopila, jaký je rozdíl mezi tím, co říká ego a srdce a už to nemám tak „Až budu bohatá, budu šťastná.“ Chci být šťastná, protože dnes, protože teď a tady ... 

Seznámila jsem se s mým egem – a byl to pořádný náraz, ale konečně, že k tomu došlo! To, kde jsem hledala největší záhady, tak ve finále bylo jedno velké prozření, že jako vždy zdrojem všeho jsem jenom já. 

Potkala jsem spoustu nových lidí – asi tak jako každý rok mi do života přišla řada nových lidí, inspirativní ženy i muži, velké osobnosti, noví přátelé srdcaři, čarodějnice, šamanky a jiné kouzelnice.

Nepotřebuji auto – po třech letech denního dojíždění Praha a vysněný domeček za Prahou, jsme se rozhodli, že jdeme zpátky do Prahy, takže denně 2,5 ušetřené hodiny přineslo obrovský klid do rodiny a čas, který můžeme věnovat sobě. 

Má sbírka andělů se stále rozrůstá – s přestěhováním do Karlína s výhledem na nádherný kostel Sv. Cyrila a Metoděje se přirozeně začala má sbírka andělů rozrůstat, a tak o to více je náš pohled z okna kouzelnější! 

Přečetla jsem spousty knih – po několika letech i má prosba více času pro sebe a prostor číst nerušeně jen tak o samotě byla vyslyšena! 

Nebyla jsem na žádném pohřbu – u nás zatím vedou svatby a doufám, že tomu tak ještě dlouho zůstane.

Nebojím se – to je jasné, že letos zase něco přijde, ale ono to tak má být. Jaké si to uděláme, takové to máme, že?

Jsem milována – mám krásnou zdravou a velkou rodinu a i přes kotrmelce, které život přináší, tak vstupujeme do roku 2016 v lásce. 

Vím, že mé sny se plní – mám už spoustu snů, které se mi splnily. Jeden z nich je ten malý okatý uličník, který nám doma děla už čtvrtým rokem radost. Já si vždycky přála kluka, syna, přesně takového lumpa, který se dá s každým do hovoru, občas mě naštve a hned potom přijde a řekne „maminko, já tě mám úplně nejradši“. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super

Odpovědět
Haniky
Haniky 12. 4. 2016

Odpovědět
Fatima
Fatima 25. 2. 2016

Rada čítam Vaše články, sú veľmi inšpiratívne a dodávajú ženám veľa odvahy, čo je naprosto skvelé Nech sa darí

Odpovědět
EVA | první ŽENA s.r.o.

Fatimo, mooooc děkuji! Pokusím se psát stejně dál

Rainbow
Rainbow 16. 2. 2016

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 514
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.