Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Anketa Česká máma
Anketa Česká máma
Vloženo 28. 12. 2015
Líbí se mi

11 tipů, jak ulevit miminku od bolesti bříška

Anketa Česká máma
Anketa Česká máma
Vloženo 28. 12. 2015
Líbí se mi
11 tipů, jak ulevit miminku od bolesti bříška

11 tipů, jak ulevit miminku od bolesti bříška

Některé děti trpí kolikou a pláčou po kojení, jiné špatně snášejí mléko z krabice. Je dobré vyzkoušet, v případě umělého mléka různé varianty pro danou věkovou kategorii a vybrat takovou, kterou citlivé bříško miminka dobře snáší. Klasicky stavěné HA formule nemusí váš problém vyřešit, ty servírujte jen na doporučení pediatra. Navíc jsou mírně nahořklé a miminko by je mohlo odmítat.

Nenechte se zmýlit, že řešení neexistuje. Ačkoliv ne vždy bude vše fungovat (protože i příčiny koliky mohou být různé), zaručené tipy maminek dávají tušit, že to zvládnete i vy!

1. Odříhnutí po jídle nevynechávejte! A čekat na něj můžete klidně dvacet minut! Nevzdávejte to tedy předčasně.

2. Pro říhnutí opřete hlavu miminka o svoje rameno a mějte ho ve svislé poloze. Dobré pro odříhnutí jsou pohyby na kojícím balonu.

3. Položte si miminko na ruku tak, aby hlavičku mělo u vašeho lokte, zadeček držte rukou (poloha tygřík). V pseudo poloze na bříšku dojde k vytlačení plynů z trávicího traktu rychleji.

4. Nahřejte dětskou plenu a položte ji miminku na bříšku. Teplo zklidňuje bolest a uvolňuje napětí. Pomůže také polštářek s nahřátou pohankou či třešňovými slupkami.

5. Pohupujte miminko. Některé děti, které na bolesti bříška trpí, milují procházky v kočárku, tam se totiž rozhýbou a uvolní. Stejně tak vám poslouží ergonomické nosítko, šátek, ale nejlépe vaše náruč!

6. Pokud je miminko větší, dávejte ho cca hodinu po jídle „pást hříbátka“. Dopřejte mu uvolněný pohyb, od prdíků si pomůže samo. Přirozeným pohybem.

7. Pokud trpí vaše miminko bolestmi bříška před usnutím, mějte ho v náruči tak dlouho, dokud neusne, hlaďte mu bříško a zpívejte. Maminčin hlas je skvělým pomocníkem. A nebojte se, že byste miminko rozmazlila. Potřebuje vás!

8. Existuje „rektální trubička“, která dětem s bolestmi bříška pomáhá. Její použití ale konzultujte s pediatrem, je návyková a dítě by se mohlo přestat snažit „samo si pomoci“.

9. Babičky radí fenyklový či kmínový čaj. Pro kojence do 6 měsíců zřejmě nejsou nikterak přínosné, když ale dáte děťátku 2 lžičky před kojením, rozhodně to nevadí a neublíží a pomůže to alespoň bezradné mamince.

10. Kapičky proti kolice – např. Lefax, Sab. Simplex, probiotické kapky Bio Gaia nebo na bylinkách založený Baby Calm. Vždy jejich podávání konzultujte s pediatrem.

11. Provádějte pravidelně protikolikové masáže (sluníčko, vodní mlýn, skrčení a vyklepání nožiček).

 

Jak vyzrát na koliku? Stáhněte si! 

Mrkněte na infografiku, která vás jednoduše seznámí s tím, jak poznat koliku, co na ni zabírá, čeho se vyvarovat (maminčin kojící jídelníček) a další a další.

Stáhnout si ji můžete tady: Infografika Česká máma: Jak vyzrát na koliku 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 6. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 18. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

super

Odpovědět
Ovace
Ovace 30. 12. 2016

Užitečné

Odpovědět
Veronika22
Veronika22 17. 6. 2016

U nás nic z toho nefungovalo. Trošku zabraly tejpy, ale pak už jen čas. V našem případě až 6 m, pak to plynule přešlo do zubů a jedeme znovu

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 219
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.