Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

LenyaS
LenyaS
Vloženo 3. 2. 2021
Líbí se mi

Změny, změny, změny

LenyaS
LenyaS
Vloženo 3. 2. 2021
Líbí se mi
Změny, změny, změny

Změny, změny, změny

Už to začíná být trochu otravné, když na nás odevšaď vykukuje, co je nutné, abychom udělali, protože „nastávají změny“. Nedejte se do tohoto krysího závodu polapit! Stačí, že jsme v jednom takovém kole dost často kvůli

  • práci,
  • často kvůli naší finanční situaci,
  • mnohokrát také kvůli našim vztahům…

…a to jsme to naše běhací kolečko měli ještě před tím, než čemu teď čelí celý svět. Jak se v tom zmatku člověk má orientovat a cítit v pohodě? Tuto otázku dostávám v poslední době od klientů stále dokola. Já osobně preferuji a radím jedno:

Když je toho moc…

…systém se přehřívá. Alespoň tak to často říká taťka. A má svatou pravdu. Pokud dovolíte, aby se Vám život přehřál, vezme si to velkou daň. A ta daň se může v nejkrajnějším případě dotknout Vašeho zdraví. A proto:

Zastavte se!!!

Pokud to neuděláte, Vaše krysí kolo začne pouze zrychlovat. A jestli jste někdy viděli video o tom, jak se v takovém kole zvířátka roztočí tak, že už z něho prostě vyletí, hrozí Vám totéž.

Nedovolte, aby ten tlak na změny všude a ve všem ovlivnil to, čím jste nebo čeho jste dosáhli. A na to se dost rádo zapomíná, pokud jste pořád zapřaženi v jednom kole. Jak na to? Zkuste pár mých triků, vím, že zabírají.

  1. Zablokujte si k sobě přísun negativních zpráv a lidí.
  2. Nepřemýšlejte nad tím, „coby-kdyby“, mějte vlastní plán.
  3. Zastavte se a dýchejte.

To, že se věci změní, ještě neznamená, že k horšímu a už vůbec si nedejte nikým namluvit, jak zlé to bude. To, že budoucnost nebude, co bývala, neznamená, že to bude hrůza Nebojte se toho, co ještě nepřišlo. Ani „ne“ se třeba bát. (Více o ne například v jednom z mých starších článků tady.)

Řešte věci, až když před nimi stojíte. Do té doby v sobě vyvoláváte mnoho špatných pocitů a obav, které nemusí vůbec nastat, ale trápí Vás a ovlivňují už nyní.

Nemusíte hned začít meditovat. Zastavit se na tři minuty u otevřeného okna a zhluboka se nadýchnout, to Vám dokáže mysl vyčistit i za tak krátkou chvíli. Klidně si říkejte:

„Dobré dovnitř (nádech), špatné ven (výdech.“

S dýcháním vnitřně zatlačujte ten knedlík uprostřed hrudi stále níž anebo ho rozpouštějte. Vše bude dobré, protože Vy víte, jak to má vypadat – Vy máte svůj plán. A pokud ho ještě nemáte, vytvořte si ho.

Nebojujte s větrnými mlýny, neplýtvejte energií tam, kde s tím nic neuděláte, netrapte se věcmi, které před Vámi k řešení ještě nestojí. Vy buďte ti silní, pro které změna neznamená vyburcování negativních emocí. Vy buďte voda, která přepluje přes všechny překážky a dál si pluje silná a nezdolná. Maximálně cestou zalijte nějaké květiny, které Vás zrovna potřebují, ale dál si běžte vlastní cestou.

Hodně úspěšného zastavení se a hodně klidu pod náporem okolních výhružek změnami, Vám přeje

Vaše Lenka

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 13. 2. 2021

někdy je změna potř

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 13. 2. 2021

ba

Odpovědět
LenyaS
LenyaS 16. 2. 2021

Je to tak. Někdy je to tak už nutné, až to dopadne jako teď.

hudlenka
hudlenka 4. 2. 2021

je třeba se zastavit a přehodnotit život...aspoň někdy

Odpovědět
LenyaS
LenyaS 4. 2. 2021

Správně. Jen je pro mnohé těžké se to naučit.

lemur
lemur 4. 2. 2021

Pěkný článek.

Odpovědět
Jasper
Jasper 3. 2. 2021

Změny jsou potřeba

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 115
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.