Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Vloženo 29. 5. 2018
Líbí se mi

Změna je život. Nebojte se nových začátků a výzev! Jak na to?

Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Vloženo 29. 5. 2018
Líbí se mi
Změna je život. Nebojte se nových začátků a výzev! Jak na to?

Změna je život. Nebojte se nových začátků a výzev! Jak na to?

Pokud nejsme někde spokojeni, toužíme po změně. Udělat ten první krok je však mnohdy těžké. Máme obavy i strach vystoupit ze zajetých kolejí do neznáma, přestože víme, že bez prvního kroku se nehneme z místa.

Ať už jde o novoroční předsevzetí nebo odhodlání změnit práci, zapracovat na sobě, jakýkoliv důvod ke změně berme jako novou příležitost, výzvu, která nám může otevřít nové obzory.

Jak překonat své obavy a nenechat se odradit?

 

Strach je přirozený

Pokud cítíte obavy, úzkost, strach z neznámého, je to v pořádku. Očekávání něčeho nového v nás i tyto emoce vyvolává. Nestyďte se za ně, prožijte si je s vědomím, že věci jsou tak, jak mají být.

 

Změna je příležitost

Uvědomte si, co můžete změnou získat, co se může zlepšit, sepište si všechna pozitiva, která vám to může přinést. Vaše obavy se pak vyváží příležitostmi, které se nabízejí.

 

Je to ve vašich rukách

Buďte aktivní, poučte se ze svých dosavadních zkušeností, uvědomte si, co by šlo dnes udělat lépe. Změňte svůj postoj, nebuďte „oběť“, ale vezměte věci do vlastních rukou.

 

Věřte si, vytrvejte

Nenechte se odradit prvním neúspěchem, který nejspíš přijde. Berte to jako poučení, zkoušku, možnost posunout se dál. Naučte se překonávat překážky. Uvědomte si, co už jste dokázali, co umíte, co vás baví, v čem vynikáte.

 

Obklopte se těmi, kteří ve vás věří

Na své cestě potřebujeme podporu. Obklopte se těmi, kteří vás dokážou podržet, podpořit, posílí vaše odhodlání a dodají pozitivní energii. Nezůstávejte tam, kde vám energii spíše berou. Zvolte si ty nejlepší společníky i příjemné prostředí, kde se cítíte opravdu dobře.

 

Co dává smysl, přežije

Pokud vám vaše odhodlání ke změně dává jasný smysl, pomůže vám to vytrvat, dodá sílu i v těžších chvílích. Začněte psát nové kapitoly vašeho života vlastní rukou. Pokud jim věříte, dokážete to.

 

I drobný úspěch je podstatný

Neočekávejte hned velké změny, začněte s maličkostmi, za každý malý krůček se pochvalte. Změna se neodehraje ze dne na den, dejte tomu čas a radujte se z každé drobnosti.

 

Netlačte na dokonalost

Dokonalost není nutná, netlačte na sebe, odměňte se za jakoukoli pozitivní změnu, byť nedokonalou. Vysoké cíle si dávat můžete, ale pokud je nedokážete hned splnit, není třeba se hroutit. Tím si před sebe jen stavíte zbytečné překážky. Bezdůvodně.

 

Radost každý den

Uvědomte si, co vám dělá radost a dodá energii. Odměňujte se, radujte se, pozitivní myšlení je vaše palivo k psychickému i fyzickému zdraví a chuti ke změnám.

 

Mějte se rádi

Nenadávejte si, neříkejte si, že to nezvládnete, nepodceňujte se. Je to ve vaší hlavě a jste to vy, kdo si určuje cestu. Buďte pozitivně naladění, buďte na sebe hodní, odměňujte se za pokroky a mějte se zkrátka rádi!

 

Jak se motivujete ke změnám vy? Obáváte se nových věcí?

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 9. 7. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 5. 6. 2020

Odpovědět
benca
benca 22. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 9. 6. 2018

Souhlasím.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 366
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.