Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Veronika Kovarova
Vloženo 25. 3. 2020
Líbí se mi

Život jde dál i v těchto náročných dnech

avatar
Veronika Kovarova
Vloženo 25. 3. 2020
Líbí se mi
Život jde dál i v těchto náročných dnech

Život jde dál i v těchto náročných dnech

Aktuální situace by se neměla podceňovat, to je jisté. Chránit se a respektovat pravidla je teď více než důležité.

Na co bychom neměli zapomínat, že život jde dál, je potřeba se aklimatizovat v těchto podmínkách a rozproudit život především v našich srdcích. Zažehnout onu živelnou jiskru u sebe sama, což nám všem pomůže překonat pocity strachu a paniky.

Znáte to, kam směřuje pozornost, to roste. Tak se pokusme ~ v rámci možností ~ směřovat pozornost na to, co je dobré, co nám teď pomáhá a jak se celosvětová situace zlepšuje. Vím, všude se hlásí počty nakažených, nedostatek roušek, unavení lidé v první linii. Vím to, informace sleduji. Ale nabízí se i jiný úhel pohledu. Lidé se spojují a vzájemně si pomáhají. Jednotlivé státy zajišťují ochranu nejen vlastních občanů, ale probíhá zde i vzájemná podpora jiných zemí. Celkově se vše zpomalilo a máme čas se věnovat sami sobě, partnerům, dětem a vůbec poznáváme, jak nám jsou cenní všichni, které kolem sebe máme. Uvědomujeme si, jak je důležité nebrat vše jako plně automatické.

Opět je to o naprosto svobodné volbě každého z nás, jak se k tomu postaví. Hledat a nimrat se v tom, jak se kdo zachoval a nezachoval, je v tuto chvíli bezpředmětné. Po boji je každý generál. V těchto situacích vyplouvají skutečné charaktery. Celkové dění aktivuje jeden z nejsilnějších lidských strachů, a tím je strach ze smrti. Každý se určitým způsobem bojíme, v tom jsme také společně. Ovšem každý máme tento strach různě zpracovaný. Smrt je součást života stejně jako narození. A k tomu jsme teď kolektivním děním vedeni ... ke zrození. Rodí se nové paradigma.

Nikomu není ani teď zakázáno dále si plnit sny. Já si teď třeba jeden plním, tvořím si zeleninovou zahrádku - hrách, ředkvičky, jahody atd. Kdyby mi někdo před několika lety toto řekl, hlava by mi to nebrala. 

Život jde dál, proto přivítejme novou dobu s větším respektem a flexibilitou. Všude bude čisto, příroda a zahrady budou krásně barevné a v rodinách jasno. Také se těšíte? Já ano.

Držte se a opatrujte se v těchto náročných dnech.

Přeji krásný den všem! 

Veronika

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 5. 2020

Pekne

Odpovědět
avatar
Lenka Polášková 29. 3. 2020

super

Odpovědět
lemur
lemur 26. 3. 2020

Pěkný článek.

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 25. 3. 2020

Krásně napsané, snažím se čas doma využít ku prospěchu.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 25. 3. 2020

každý den se snažím udělat nějakou povinnost a pak se odměnit nějakou radostí, nejraději nějakou vycházkou do míst, co jsem doposud neměla čas poznat a že jich v okolí bydliště je

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 192
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.