Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kateřina Hanáková
Kateřina Hanáková
Vloženo 26. 1. 2017
Líbí se mi

Žere vás závist? Změňte ji v požehnání!

Kateřina Hanáková
Kateřina Hanáková
Vloženo 26. 1. 2017
Líbí se mi
Žere vás závist? Změňte ji v požehnání!

Žere vás závist? Změňte ji v požehnání!

Když jsem byla malá holka, bylo normální, že si děti mezi sebou navzájem závidí. Závidí si lepší hračky, hezčí oblečení, to, že se Terezka líp učí a já jsem zrovna dostala trojku z matiky…

Jak rosteme, rodiče nás formují a usměrňují a závist se stává menší a tak nějak snesitelnější. Dáváte si větší cíle a víc se snažíte. Anebo taky ne.

V pubertě se závist často stává mindrákem, hlavně u nás, u holek. Máme pleť samý pupínek, rozšiřují se nám boky a celkově vypadáme úplně jinak, než ty holky z plakátů a titulních stránek módních časopisů. Ach jo!

Nikdy nevíme, co nám život přinese

Je to ale úplně normální! Každý čas od času, i když je třeba už úplně dospělý (anebo si to myslí), zatouží po tom, co má ten druhý a on ne. Ať už je to lepší práce, hezčí postava či partner, krásné auto…a kde na to všechno vlastně ta Tereza vzala?

No, a nejhorší je, když sledujete tu holku, která už je dospělá. Vždycky byla tak nějak normální a v pohodě. Ale najednou je někdo úplně jiný! Skvěle vypadá. Podniká a dělá přesně to, co jste vždycky chtěla dělat VY! Její statusy na facebooku jsou jeden krásný a idylický románový příběh. Pořád sluníčková, láskyplná, éterická bytost.

Přepadají vás pocity a myšlenky, které byste vlastně ani cítit neměla. Ale cítíte je. Proč? Štve vás to. S každým jejím novým facebookovým statusem je vám hůř a raději se jdete projít.

A najednou vám to dojde!

Dojde vám, že tento člověk vám byl seslán. Měli jste ho potkat právě proto, abyste si uvědomili, co je v životě vlastně důležité. Kam se dál chcete posunout a co chcete dělat.

Najednou zjistíte, že to vlastně není váš nepřítel a už na něj přestáváte být i naštvaní.

Požehnejte tomuto člověku, za to, co dělá! Třeba dělá to, co byste chtěli dělat i vy. Požehnejte jeho krokům a činům. Pošlete k němu pozitivní energii. Protože i Vy byste si přáli, kdyby se někdo s požehnáním podíval i na vaše činy.

Nikdy nezapomeňte, jak silná je lidská myšlenka! Proměňte vaši závist v požehnání a uvidíte, že i váš život se potom naplní světlem, láskou a hojností

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 17. 6. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 15. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
Glady
Glady 19. 4. 2017

nezávidím...

Odpovědět
moravačka aja
moravačka aja 19. 4. 2017

Jo.Závist je vlastně nemoc.

Odpovědět
Kateřina Hanáková
Kateřina Hanáková 19. 4. 2017

Souhlasím

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 386
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.