Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Kačka
Kačka
Vloženo 27. 2. 2017
Líbí se mi

Ženy: Připravte se k restartu, pozor, teď!

Kačka
Kačka
Vloženo 27. 2. 2017
Líbí se mi
Ženy: Připravte se k restartu, pozor, teď!

Ženy: Připravte se k restartu, pozor, teď!

Proč? Staly jste se matkami, máte dítě, je to super, ale to neznamená, že vše se musí točit zákonitě jen kolem domácnosti, vaření, uklízení, krmení, přebalování, utírání atd...to pak není žádná pořádná dovolená. Nezapomínejte na sebe a čas na mateřské/rodičovské dovolené věnujte také práci na sobě samé.

Pokud se totiž zamknete jen do své mateřské role a tři roky jste maminkou bez dalších zájmů, pak se ocitáte tak trošku v sociální izolaci a zákonitě se pak ptáte: „Co mám tomu trhu práce nabídnout? Vždyť jsem JENOM matka, vždyť NIC neznamenám“. Přesně tyto věty se často vyskytují v myslích žen-matek, které na mateřské dovolené ztrácí své sebevědomí. Ženy si pak často nevěří a neví jasně, zda a co pro zaměstnavatele znamenají.

Znamenáte, milé ženy a znamenáte mnoho. Jen si musíte najít čas na sebe, abyste si to vůbec mohly uvědomit a zamyslet se nad sebou. A musíte tomu samy věřit tak, aby tomu věřili i zaměstnavatelé.

Jsem přesvědčená o tom, že každá žena má svoji cenu a každá může být přínosem pro naši společnost. Hlavně však jsem přesvědčená o tom, že by každá žena měla myslet na sebe a měla by se mít ráda taková, jaká je.

Pokud tedy stojíte ve svém životě na křižovatce a cítíte, že potřebujete RESTART, pak vězte, že mateřská a rodičovská dovolená je pro restart ideální. Berte mateřskou a rodičovskou dovolenou jako odrazový můstek, jako příležitost a čas pro sebe, pro networking, pro svůj osobní rozvoj, pro nalezení své vnitřní motivace, pro zodpovězení si klíčových otázek (Kdo jsem, CO chci, KAM jdu, CO mě baví, V ČEM se chci rozvíjet, KDE chci být užitečná...).

Myslete na to, že „není čas ztrácet čas“, a ani se nenadějete a rodičovská dovolená končí. Proto je třeba hned od začátku využívat tento čas pro přemýšlení o sobě, o svých plánech, cílech. Času, který trávíte na rodičovské dovolené s dětmi využijte na maximum a doplňte si své znalosti, dovednosti, pracujte na svém dalším osobním rozvoji. Pokud potřebujete dopilovat angličtinu, zlepšit se v komunikaci, naučit se tvořit webové stránky, psát blogy na témata, která vás baví – začněte teď hned a nečekejte na AŽ.

Vzkaz pro vás:

  1. Uvědomte si, že všechno začíná uvnitř vás a že VY JSTE TA ZMĚNA
  2. Nečekejte na „AŽ“ a nečekejte na lepší okamžik, protože ten nemusí nikdy přijít
  3. Pěstujte si zdravé pozitivní sobectví – mějte se rády, pracujte na sobě, rozvíjejte se a myslete na to, že když budete šťastné a spokojené vy – budou šťastné a spokojené taky vaše rodiny – takže BÝT šťastná = povinnost!
  4. Uvědomte si, že každá z vás jste originál a každá jste jedinečná a že mateřství přináší obrovské výhody: máte jasně dané priority a jste efektivní
  5. Berte mateřskou a rodičovskou dovolenou jako příležitost a zrestartujte se!

 

Kačka

 

Pozn: Blog je z připravovaného e-booku pro ženy: Matky, nedržte se zpátky! 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
Kačka
Kačka 11. 4. 2017

Ženy, zdravím všechny!

Odpovědět
avatar
Veronika Povová 9. 4. 2017

Odpovědět
lemur
lemur 1. 3. 2017

Super !

Odpovědět
ElCandys
ElCandys 28. 2. 2017

Supr

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 459
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.