Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Být cílevědomou ženou, či pečující matkou od dětí?

Líbí se mi
Být cílevědomou ženou, či pečující matkou od dětí?

Být cílevědomou ženou, či pečující matkou od dětí?

„Já už nechci být slušná, pořád jen utírám zadky a ty si pořád někde poletuješ“ někdy slyšíme od matek, které už toho mateřství mají někdy tak trochu nad hlavu. 
Pravda je taková, že když muž není celý den a dlouho do večera doma, musí hned někde „poletovat“. Prostě se často jen snaží udělat maximum pro svoji mladou novou rodinu a bohužel jsou peníze vykoupeny časem. Ještě pořád.

V dnešní době vidíme razantní nárůst žen na vysokých manažerských postech. Mnohé se o tom napsalo, stále je to probíráno a dokonce to řeší i nejvyšší patra europarlamentu. Ženy kupředu. Je to ale opravdu správně? Neměli bychom aspoň v mezích udržet tu hranici mezi mužskou energií, chlapa, který bouchne do stolu a nebojí se říci svůj názor hlasitě a na druhé straně jemné ženskosti, která je v hloubi duše ženám tak přirozená? Neměly by se tyto role rámcově zanechat? Vidíme kolem sebe spoustu mužů, kteří se bojí snad i vlastního stínu, plní zranění a ženy, které mají kuráž na rozdávání.

A hlavně, co je přitažlivé pro muže a jak se na to dívají?

V západních zemích, pokud se budeme bavit o „domorodcích“, nikoli žádné menšiny, je čím dál více přirozenější, že žena pracuje více než muž, nosí domů více peněz, má oblejší postavu a platí si au pair i uklízečky, aby doma mohly odpočinout od celého náročného dne plného jednání s manažery. Naopak muž si chce užít svého malého chlapce, zatím co ho hledá zasypaného v hromadě plyšáků a dárků, které děti dostávají, vkládá prádlo do pračky a začíná si vařit teplou večeři. A když už ji dělá, tak ji udělá i manželce a synovi. V našem geografickém rozpoložení to tak ještě není. Ale blížíme se.

Je opravdu pěkné, pokud je dáma cílevědomá. Avšak své cíle může dosahovat nejen v pracovním životě, ale také v péči o svoji postavu, kondici, sebevzdělávání, osobním rozvoji, meditaci a hledání vnitřního klidu. Nemusí mít pocit, že se za každou cenu musí vyrovnat muži nebo naopak ho ještě „porazit“. Příliš cílevědomé ženy často nejsou atraktivní. Jsou hodně „zmužnělé“ ve vystupování, mluvě a průbojnosti. Vysokou manažerskou pozicí vnitřní klid nenajdeme, pokud muž je workoholik a žena taky. Kde v takovém vztahu máme najít pochopení, souhru, klid a zázemí, které žena má nabízet. Žena je kotvícím přístavem a oporou muže. Muž je stejně tak citlivý a potřebuje podpořit při jeho cestě za lepším cílem pro dobro celé rodiny a žena mu k tomu má připravit zázemí.

Dámy, můj návrh. Zanechte si ženskost a svůj šarm. To je to, po čem muži touží. Ne po mužatce, která jim dokazuje, že si taky umí vydělat. Dovolená na Šumavě v klidu, může být lepší než totální reset v Dubaji. Měl jsem partnerku, jejíž mzda měla měsíčně šesticiferné číslice, a přesto si dokázala ženskost zachovat. Většina to však nezvládne, to jsou pak naše klientky. Klientky, které žádají společenský doprovod na MůjZnámý.cz (www.mujznamy.cz) a zoufale u nás hledají muže, který je doprovodí na akci, aby zase nemusely být sami.

Nebojte se projevit city, slabost, ukázat své rány a slzy. To je to, co ženu dělá ženou. A role ochránce je to, co má dělat muže pravým mužem. Jediné, kde se tyto role prohlubují, jsou v milostných hrádkách na jednu noc. Čím více jsou role muže a ženy vyrovnanější, tím více v ložnici platí dominance a submisivita. Ve společnosti dámou, v posteli dračicí a v domácnosti spořádanou starající se mámou. Lety ověřený model. Pozor, tím samozřejmě nedeklaruji, že by ženy měli být doma, nepracovat a jen čekat na své muže s večeří, to vůbec. Muže přitahuje ambicióznost, jen vše v životě by mělo být s mírou a být přirozené.

Co myslíte?

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Tereza N.
Tereza N. 12. 4. 2017

Něco mezitím a nezbláznit se

Odpovědět
avatar
Veronika Povová 9. 4. 2017

Kdyz jsem foma se dvema syny 2-4roky veku tak si obcas pripadam stereotypne.Ted alespon chodi syn na 3dopoledne v tydnu do skolky,ale jinak jsem snima 24h denne .Manzel rika ,ze bud rada,ze nejsi v praci to je horsi,ale co je horsi,tot otazka,kazdy ma to svoje.Ale priznam se rada bych rozjela nejakou praci z domova abych se trochu odreagovala a uvolnila,ale je toho vsude tolik,ze si pak radeji rikam,ze ne,ze by to treba nevyslo.Na rodicovske budu jeste min.2roky

Odpovědět
TerezaZlin
TerezaZlin 8. 4. 2017

Něco mezi tím

Odpovědět
lemur
lemur 7. 4. 2017

Je dobré, aby měla žena od všeho trochu a s mírou.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 7. 4. 2017

Dneska je to už trochu volnější v tom, že i ženy mohou, smí.... dříve to bylo tak, že žena patří k plotně, k dětem - jak ponižující pro nás...Takže pokud není muž doslova ...padlý na hlavu nebo "alfa samec, který nosí kalhoty"!, má žena hodně možností...užívat si rodiny i práce a sunout se nahoru (ne padat dolů)...

Odpovědět
Veronika :)
Veronika :) 10. 4. 2017

nádherně a moudře řečeno!

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
85 170
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.