Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Eliška Klementová
Vloženo 20. 9. 2019
Líbí se mi

ženská síla

avatar
Eliška Klementová
Vloženo 20. 9. 2019
Líbí se mi
ženská síla

ženská síla

Zdravím Vás všechny, co právě čtete můj příspěvek, přeji Vám krásný začátek víkendu,

Jen na úvod:

Ráda probírám věci do hloubky a nespokojím se vždy jen s jednou teorií, nebo verzí, proto jsem se rozhodla napsat tento článek a podnítim tím třeba někoho k zamyšlení. Ještě to zdůrazním na konci, ale pro jistotu předestřu hned ze začátku, že žádná změna se neděje okamžitě, skok z hodiny na hodinu, ze dne na den, nebo z měsíce na měsíc se neuskuteční, jelikož chci rozebírat vývoj během několika tisíců let.

A teď už pojďme bez dlouhých úvodů a kudrlinek na to

Před pár dny jsem přemýšlela nad otázkou našeho postavení, jakožto postavení žen, ve společnosti a na tom, jak to vlastně celé funguje, proč a jaké to pro nás má benefity a naopak omezení. 
A zároveň, jaké důsledky z dnešního systému vyplívají pro naše drahé polovičky, milované tatínky, dědečky a syny.

Většinou se my ženy snažíme být co nejvíce nezávislé na mužích, s nimiž žijeme, na rodiči, od kterých odcházíme, zkrátka se osamostatnit a vytvořit takový prostor a možnosti, abychom byly schopny se za jakýchkoliv situací postarat o sebe (a v případě mateřství) i o své děti samy.
Co kdyby od nás partner odešel? Co kdybych já chtěla odejít od partnera? - Přeci to nebudu snášet jako moje maminka/babička/kamarádka? Nebudu zticha jen proto, že mě někdo živí. Mám svoji hrdost, no ne?
Nebo - Co když partner onemocní a bude vše na mně?
Odjede na služební cestu (letadlem, kamionem, autem, lodí, vlakem - to je vcelku fuk) a nás prostě občas přepadne ten sžíravý strach, když pak v rádiu slyšíme o nehodě na té a na té dálnici, jestli se našemu milovanému něco nestalo a vzápětí na to otázka, kterou samozřejmě drtivá většina z nás svému milovanému pak nepřizná: "Co já bych bez něj dělala? Půlka příjmu ..."
Nebo také: "Rozhodně bych se od svého chlapa nenechala vydržovat. Než aby on platil nájem, jídlo a já od něj musela škemrat každou korunu, to bych se hanbou propadla."

A tak pořád pracujeme, vyděláváme, honíme se za penězi, snažíme se být důsledné, svědomité, samostatné, doma zastávat veškerou práci, v tom lepším případě máme čas i samy pro sebe a partner je k nám vstřícný, ale rozhodně jsme nezávislé a "silné".

Ale ať už je skutečnost jakákoliv a ať už si to přiznáme nebo ne bojíme se závislosti - závislosti na mužích. (Nepaušalizujme, samozřejmě mezi námi je spousta žen s různými životními příběhy a cílem není něco vyvracet, rozvracet nebo se hádat.)
Nicméně chceme být ve sféře vydělávání peněž nezávislé. A je to "normální", protože tak je dnešní společnost, drtivá většina světa, co známe, nastavená. Starost a práce o rodinu a děti je vlastně něco tak běžného a automatického, až doslova podřadnéo, že to zvládne každý a je to někým nebo něčím nahraditelné, zkrátka nedůležité.

Mou odpovědí nad touto mojí večerní úvahou bylo: Možná bychom se mohli podívat na prazáklad celé společnost. Na skutečný mužský a ženský princip, který v sobě každý máme.
Protože neustále nás trápí problémy v oblasti ženství, jako je bolestivá mestruace, menopausa, PMS, gynekologické obtíže, obtížné těhotenství, rakoviny prsou, a pohlavních orgánů, bolesti hlavy a ztráta intuice.
A s muži zas kolikrát nedokáží být dostatečně svědomití, silní, hroutí se a my jako kdybychom se snažili si s nimi tu roli otočit. Vše ustát, nasazovat si masky a být jako skála, do které když se opře vítr, maximálně odfoukne písek, ale jinak s ní neudělá lautr nic. Což muže pochopitelně mnohokrát ponižuje, ať už si toho jsou vědomi nebo ne a co hůř, ať už jsme si toho vědomé my či nikoliv.

Proto je nádherná cesta k objevování naší prapodstaty (a nikoliv té z jeskyní, jak hned někoho napadne). Toho skutečného, co dává smysl a logiku, nezávisle na tom, kdo tenhle náš šílený systém světa vymyslet. Jen se na chvíli zastavme, odhoďme zábrany a rozhrňme oponu a bez jakýchkoliv předsudků se podívejme na následující:

Žena je jako matka země, z níž pramení kořeny. Kořeny rodů, jejího vlastního rodu, tedy rodiny. Většinou žena, tedy matka a babička, to jsou ty ženy, které nám jako malým dětem (a doufám a věřím, že i dnes), dávaly ten pocit stabily, útulného a příjemného domova a jistoty. Žena dokáže dát neuvěřitelně silnou lásku, vřelou otevřenou upřímnou a zároveň umí být, stejně jako matka země, silná. Umí trpět tiše a hořké slzy nechává kanout na svou zem. Takové jsme my ženy. Láskyplné a silné. Alespoň takové bychom měly být.
Ze ženy tedy její muž čerpá sílu, ona mu dává víru v sebe samotného. Jejím úkolem je zajistit, aby on v sobě objevil sílu tvořit a našel odhodlání bojovat za to, co je správné a my ženy jsme tu od toho, aby se on i naše děti měly kam vracet. Aby měli skutečný domoc, pochopení, lásku, skutečnou rodinu a zázemí.
Vloží-li totiž žena plnou zodpovědnost svému muži a otevře-li mu tak svou důvěru a srdce dokořán, s naprostou podporou a důvěrou, bude to neskutečně osvobozující a transformující i pro něj. Pocítí svoji skutečnou roli na této zemi a objeví svou nekonečnou sílu a potenciál. A stejně tak my ženy.

A proč si myslím, že ten systém, ve kterém žijeme dnes není úplně správně?
Víte, máme tu boje za práva a rovnoprávnost žen, ale podle mého je tenhle humbuk jen kvůli tomu, aby se zbořilo něco, co dříve v pradávných dobách ve skutečně vyspělých civilizacích fungovalo, tedy jasně daný mužský a ženský princip.
A tohle, kdybychom my ženy pochopily, nemusely bychom se trápit kariérou, honěním za vyděláváním peněz, touhou být rovny mužům, být nezávislé apod., a na muže by tím pádem nebyl vyvíjen takový tlak méněcennosti, protože jeho role ztratila smysl.
Ženská je nezávislá, tkaže muže prakticky nepotřebuje...
Svým způsobem toto je příčina i mnohých rozchodů a rozvodů, protože nezávislá žena nemá absoluteně žádný problém odejít z něčeho, co se jí nelíbí, nefunguje a nemá na to trpělivost. Prostě nemá vnitřní motivaci, jelikož dnešní svět je postaven hlavně na materialismu, nikoliv na lásce jako takové, přestože se o ní tolik mluví, ale prakticky téměř nikdo netuší, co to znamená.

Takže uvědoměním si svých rolí, bychom se zbavili okovů a stali se skutečně svobodnými lidmy a ne otroky systému.
Stali bychom se silnějšími sami pro sebe, své partnery a svou rodinu.

 

Samozřejmě cesta osobního rozvoje je dlouhá, klikatá, krkolomná, někdy složitá, nepříjemná, ale zároveň překvapující, naplňující a obohacující, proto bych ráda napsala více článků, svých názorů co se týká rodiny, výchovy dětí, partnerství a duchovního rozvoje, jelikož toto bylo velmi stručné a zaměřené pouze na zlomek toho, co je kolem nás.
Spíš Vám to mělo poskytnout jiný náhled na věci, než na jaké jsme zvklí.
A znovu jako na začátku připomínám, že změna není tak rychlá, jednoduchá a ne všechny problémy, které v dnešní době zažíváme jako lidstvo, není jednoznačný návod a že cesta ke spokojenému a plnohodnotmému životu je delší, než jen jeden článek, ve kterém je problematika osekaná na pár slov.

Přeji Vám všem nádherný víkend a těším se na Vaše připomínky, komentáře a názory v diskuzi a bude jedině dobře, když napíšete, alespoň se společně dostaneme k tématům, která by Vás zajímala a i já sama se dozvím něco nového, z čeho budu moci případně čerpat.

Ještě jednou, krásný večer, ráno, poledne, či odpoledne a budu se těšit u dalšího článku.

Ahoj Eliška

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jasper
Jasper 22. 9. 2019

Velmi zajímavý článek , který vede k hlubokému zamyšlení . Díky že jsem si ho mohla přečíst .

Odpovědět
avatar
Eliška Klementová 22. 9. 2019

Děkuji Jasper za Váš komentář, jsem moc ráda, že to na Vás takhle působí a že tato slova ve vás vzbudila právě takové pocity. Přeji Vám krásné zakončení víkendu.

beata0063
beata0063 21. 9. 2019

Toto bolo super čítanie,pretože touto myšlienkou som sa už tiež zaoberala a musím povedať,že mi beriete slová úplne z jazyka! Súhlasím plne s týmto názorom !

Odpovědět
avatar
Eliška Klementová 21. 9. 2019

Děkuji, těší mě, že se Vám článek líbil. Krásnou sobotu

hudlenka
hudlenka 21. 9. 2019

Souhlasím s tím, že jsme my ženy hodně emancipované, vydržíme nejen více než muži, ale i více, než koně.....jsme silnější druh...., ale měly bychom se nechat taky hýčkat, rozmazlovat a nechat muže, aby se jevili jako ti silnější...

Odpovědět
avatar
Eliška Klementová 21. 9. 2019

Přesně tak, paní Hudlenko, měly bychom si uvědomovat své kvality a být silnými a lásky plné a zároveň se mít dostatečně rády, znát svou hodnotu a lásku umět i přijímat

hudlenka
hudlenka 21. 9. 2019

zcela souhlasím....

lemur
lemur 21. 9. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 120
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.