Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Marie Kostelecká
Marie Kostelecká
Vloženo 29. 5. 2018
Líbí se mi

Zelená je dobrá...

Marie Kostelecká
Marie Kostelecká
Vloženo 29. 5. 2018
Líbí se mi
Zelená je dobrá...

Zelená je dobrá...

Zelená

Zelená barva symbolizuje růst, jaro, časné ráno, nové možnosti. Její energie souvisí s prvkem dřeva. To není dřevo jako polínka, ale jako strom - jako živý strom, který svými kořeny nasává vodu a táhne ji kmenem vzhůru až do konečků větviček a listů. Tento nepřetržitý tah vzhůru, tak si můžeme představit typ energie čchi, který se nazývá  "dřevo". Tato energie růstu, stálého stoupání vzhůru nám přináší do života odblokování, ruší všechna omezení, přináší nové možnosti....

Pokud se cítíte omezováni, prostorem, časem, lidmi, situací, přidejte si do svého prostoru prvek dřeva. A to jsou všechny odstíny zelené barvy, svislé členění, rostliny rostoucí vzhůru. Také východ slunce, bavlna, len, ovoce.

Je to chladná barva, takže prostor opticky zvětšuje, odlehčuje, ale i ochlazuje. (Rozdíl ve vnímání teploty v místnosti vymalované červenou, nebo světlezelenou barvou, může být až 6 stupňů.)

Zelených odstínů je mnoho, stačí se podívat na jediný strom nebo keř, lidské oko je trénované na vnímání tohoto množství. Takže se může stát, že při vymalování zelenou barvou, vidíte spoustu 'kocourů'. Prostě velmi jemné rozdíly v sytosti či odstínu, v zelené vidíte mnohem lépe, než v případě jiných barev. Také je dobré uvážit, jestli vám zelená barva sluší, zvláště třeba v ložnici, velké barevné plochy vrhají odlesk na tváře.

Podle Feng-šuej není vhodná zelená barva ve velkém množství do koupelny. Nedávejte jí tam tolik, aby při vstupu byla zelená hlavním barevným dojmem. Zelená barva je velmi výhodná v bytech v nižších patrech obytných domů. V nejvyšších patrech s ní šetřete,  na vrcholu s výhledy už nejste omezováni a možností růstu je zde dostatek.

Napsala Moudrá Milena

krásný každý den

Váš kouč Marie Kostelecká

 

www.mariekostelecka.cz 

TERAPEUT ENERGETICKÉ PSYCHOLOGIE & EFT

KOUČ ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU A ROZVOJE OSOBNOSTI

 

"Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu,

spokojenějšímu a šťastnějšímu životu."

 

Další články: http://www.zenysro.cz/kostmaruska/blogy

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 30. 5. 2018

velmi zajímavé...zelenou máme kuchyň, ale ne nijak tmavou, takovou hráškovou a stropnice máme v kuchyní světlounké....kuchyň se všem moc líbí . Jinak z bytu koukáme do stromů, rádi chodíme do přírody, objímáme stromy....jak píšete Maruško, ZELENÁ JE DOBRÁ!!!

Odpovědět
sipeji
sipeji 29. 5. 2018

Zajímavé

Odpovědět
avatar
Zdeňa Slimáčková 29. 5. 2018

Zelená je moje nejoblíbenější barva

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 182
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.