Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 11. 5. 2019
Líbí se mi

Závislost

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 11. 5. 2019
Líbí se mi
Závislost

Závislost

 

 

Každý člověk je na něčem závislý. V dnešní době se mluví o drogách, alkoholu a cigaretách. Ale to není zdaleka vše. Je toho více, celý život jsme na něčem závislí a začíná to už od narození.

Internet, sociální sítě, televize, mobilní telefon a další závislosti, které na nás číhají na každém rohu. Získat závislost na Internetu není nic složitého. Po pár měsících si najdete postup jak co nejrychleji zkontrolovat, aktualizovat a navštívit webové stránky. Je nemožné začít den bez návštěvy oblíbených blogů a webových stránek. Během dne tento postup opakujete co každou volnou pracovní chvíli, polední pauzu a před koncem pracovní doby ještě jednou, aby vám něco neuteklo mezi odchodem z práce a příchodem domů. Hodně lidí se závislost na Internetu nedokáže přiznat. Upřímně, dá se žít bez Internetu? Těžko říct. Před dvaceti lety lidé dokázali žít bez Internetu a dalších technických vymožeností, jenže postupem doby nároky lidí stoupaly a počítač se stal součástí každodenního života. V dnešní době by bez počítačů a připojení nemohla pracovat většina firem po celém světě. Pro mnoho mladých lidí je rutina přijit ze školy, odhodit tašku pod stůl, zapnout počítač a do noci hrát počítačové hry, které vlastně ani nemají smysl. Zabít co nejvíce protivníků, to je cíl většiny her.

Umí mladá generace napsat dopis? Dříve si lidé psali dopisy a netrpělivě čekali na odpověd několik dní, dokonce i několik týdnů. Dnes se napíše SMS zpráva bez háčku a čárek a odpověd obdržíte za několik minut, maximálně za pár hodin. I v dnešní době se najdou lidé, kteří raději píší dopisy. Jsou to většinou postarší lidé, kteří nenašli vztah k mobilnímu telefonu či komunikačním programům, například ICQ a Skype, které dnes používá několik milionů lidí. Já osobně vnímám moderní komunikaci jako přínos ale záleží na přístupu každého jedince, zda ji dokážeme používat s rozumem anebo dovolíme aby nás zcela pohltila.

Gamblerství je další závislost. Automaty. Je to jako loterie, vyhrajete nebo prohrajete. Buď a nebo. Jdeme hrát automaty s tím, že zkusíme něco vyhrát. Vhodíte pár korun, pak prohrajete. Nevadí, zkusíte to ještě. Po dalších pokusech už ani nepočítáte kolik korun jste do něj hodili. Když vyhrajete cítíte přijemný uspokojivý pocit, ale jakmile prohrajete, hned sháníte peníze na další hru.

Všichni jsme závislí na čase, který nejde zastavit, vrátit ani popohnat kupředu. Jsme závislí na práci, do které musíme každý den chodit, abychom měli na živobytí. Dopravit se do práce nám pomáhájí dopravní prostředky, na kterých jsme též závislý. Tyto věci bereme automaticky ale jsou to také závislosti.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 29. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 26. 3. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 12. 5. 2019

Pravdivé.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 941
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.