Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Marie V.
Marie V.
Vloženo 13. 4. 2021
Líbí se mi

Zase jste se na dovolené nedomluvila anglicky? Pojďte to změnit

Marie V.
Marie V.
Vloženo 13. 4. 2021
Líbí se mi
Zase jste se na dovolené nedomluvila anglicky? Pojďte to změnit

Zase jste se na dovolené nedomluvila anglicky? Pojďte to změnit

Zkazila vám špatná angličtina dojem z dovolené? A chcete se ji už konečně naučit? A co jít ještě dál? V cizí řeči i přemýšlet? Zní vám to jako sci-fi? Není. Jazyk se totiž můžete naučit v kterémkoliv věku a za velmi rychlou dobu. Povíme vám jak.

Jestli jste během pobytu v zahraničí opět narazili na jazykovou bariéru, kvůli které jste se ztrapnili někde na recepci v hotelu nebo v restauraci, nezoufejte. Pravděpodobně patříte mezi asi tři čtvrtiny Čechů, kteří jsou na tom stejně jako vy.

Na učení jazyků není nikdy pozdě

Ta statistika nevypadá moc dobře, že? Máme tu ale i jiná čísla. Malé dítě se naučí jazyk do 3 let. Jak je tedy možné, že nám dospělým se to nepodaří ani za celé roky studia? Jestli jste si tuto otázku někdy položili, určitě byste rádi znali odpověď.

Na učení jazyků je zarážející ještě jeden fakt. Čím méně času tomu dáte, tím lepší můžete očekávat výsledek. Přesněji, učení jazyků bychom se v kuse měli věnovat maximálně 20 minut. Ne více.  Při delším úseku totiž ztrácíme pozornost a nově naučené věci proto spíše zapomeneme.

Cizí jazyky zvládnete hravě i vy

Určitě jste slyšeli o někom (a možná i o vás samotných), kdo nemá talent na jazyky. Kdyby to byla pravda, neumíme dnes ani mateřskou řeč. Problém spočívá ve vzdělávacím systému, který jazyky učí špatnou a nepřirozenou metodou. Malé dítě taky nesedí v lavici a nedrtí se gramatická pravidla, ale učí se v přímé interakci s určitými předměty a situacemi. Jak ale tento druh výuky simulovat ve světě dospělých?

K tomu sloužíí metody rychlého učení jazyků. Některá jsme vám už jemně nastínili, avšak to podstatné se dozvíte zde. Pojďte si s námi dát předsevzetí, že do následujícího léta se naučíte anglicky (nebo jakýkoliv jiný jazyk, který jste vždy chtěli umět) a na příští dovolené už se bez problémů domluvíte.

Vyzkoušejte online kurz, který využívá zrychlenou metodu učení. Na výběr 6 světových jazyků, spousta různých úrovní.

Vyzkoušejte kurz zdarma tady >>

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
97 248
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.