Je tu březen, jaro je tady a vy už určitě začínáte řešit, jak musíte zhubnout do plavkový sezony. Jenže do toho jsem tu já a můj projekt #ZaNormalniHolky, a společně s mými ambasadorkami vás přemlouváme, at si radši dáte zmrzlinu. Co naplat, názor nezměníme.
Tento měsíc bych vám ráda představila mou letitou kamarádku Veroniku Nagyovou, která už od mala snila o tom být modelkou. Prošla si nelehkou pubertou a náročným obdobím vysilujícího hubnutí a cvičení za účelem vejít se do velikosti 36. Svého snu se nikdy nevzdala, ale dospěla a pochopila, že si musí jít svou cestou. Uvědomila si, že celý ten kolotoč diet, hubnutí a trápení se nikam nevede. Zdraví je nejdůležitější, až potom všechno ostatní. Dnes je z ní první česká úspěšná plus size modelka, fotí i ve spodním prádle, a vsadím boty, že plavkovou sezonu prostě neřeší. S Verčou jsme se seznámily v 6 letech ve stejné třídě základní školy a staly se z nás letité nejlepší kamarádky. A protože se známe velmi dobře, rozhodla jsem se nechat ji prostě mluvit. Zajímalo mně, co to tedy vlastně označení PLUS SIZE v modelingu znamená, co se děje v modelingové sféře na světové úrovni, čím si prošla a co by ráda předala vám, čtenářkám. Tady to je 
“Ahoj! Jmenuji se Verča, pocházím z Aše a živím se jako plus size modelka. Než mi začnete nadávat, že nejsem žádná plus size, tak si prosím přečtěte následující řádky a pak to celé pochopíte.
Ve světě modelingu se z různých důvodů ustanovilo, že “regular size” neboli ta “běžná” konfekční velikost je 34-36. Vzhledem k tomu, že já mám velikost 42, tak bych se nikdy (opravdu nikdy) nebyla schopná vejít do kalhot s číslem 36. (pozn. autora: Ve světě modelingu je klasická velikost XS a S s tím, že modelka také musí mít min. výšku, takže postavy  objevující se na molech a v magazínech jsou velmi, někdy extrémně štíhlé. V reálném světě je ovšem průměrná velikost 40, tedy velikost M-L)  Proto se pro nás, holky s větší prdelkou a stehnama muselo najít jiné označení. Tím novým označením se stala slova “plus size” a nebo “curvy”. Je to vlastně jakákoliv velikost, která je větší než naše čtyřicítka. Takže shrnu-li to, klasická modelka musí mít velikost menší než 38 a plus size modelka musí mít velikost minimálně 40.
Tak a teď k tomu, co to vlastně znamená, být úspěšnou profesionální modelkou na mezinárodní úrovni. Prosím, berte mě s rezervou, ale když to řeknu ve zkratce, jsem pouze ramínko na šaty. Náplň mojí práce je: nechat se nalíčit, účesat, obléci, hodit nějakej ten hezkej výraz do foťáku a je to. Každá značka se snaží prodat sny a tým profesionálů jí s tím pomáhá. Vyberou se špičky ve svých oborech – fotograf, stylista, maskér, vlasový stylista a modelka, která se obličejem, stylově a povahově klientovi nejlépe hodí do jeho vize. Nakonec se to celé nakombinuje a většinou vzniká dílo s perfektně vypadající modelkou v perfektním prostředí s perfektním oblečením, make-upem a vlasy. Věřte mi, i modelky samy si přejí, aby naživo vypadaly tak, jako na svých fotkách.

Je to svět lží a falešné dokonalosti. Je to snaha značek vytvořit iluzi a přimět vás k nákupu. Jde o to, abyste si myslely, že když si koupíte jejich produkty, budete na tom stejně jako ten člověk na fotografii, ze kterého většinou září mladí, úspěch, krása, štěstí a bohatství.
…….. pokračování článku najdete na www.hellochristie.com .
 
 
Krásný den, Christie a Veronika 🙂 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account