Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

PLUS SIZE MODELKA VERONIKA NAGYOVÁ: “MODELING JE SVĚT FALEŠNÝCH ILUZÍ, JSEM VĚŠÁK NA ŠATY.”

Hello Christie
Hello Christie
Vloženo 23. 3. 2017
Líbí se mi
PLUS SIZE MODELKA VERONIKA NAGYOVÁ: “MODELING JE SVĚT FALEŠNÝCH ILUZÍ, JSEM VĚŠÁK NA ŠATY.”

PLUS SIZE MODELKA VERONIKA NAGYOVÁ: “MODELING JE SVĚT FALEŠNÝCH ILUZÍ, JSEM VĚŠÁK NA ŠATY.”

Je tu březen, jaro je tady a vy už určitě začínáte řešit, jak musíte zhubnout do plavkový sezony. Jenže do toho jsem tu já a můj projekt #ZaNormalniHolky, a společně s mými ambasadorkami vás přemlouváme, at si radši dáte zmrzlinu. Co naplat, názor nezměníme.

Tento měsíc bych vám ráda představila mou letitou kamarádku Veroniku Nagyovou, která už od mala snila o tom být modelkou. Prošla si nelehkou pubertou a náročným obdobím vysilujícího hubnutí a cvičení za účelem vejít se do velikosti 36. Svého snu se nikdy nevzdala, ale dospěla a pochopila, že si musí jít svou cestou. Uvědomila si, že celý ten kolotoč diet, hubnutí a trápení se nikam nevede. Zdraví je nejdůležitější, až potom všechno ostatní. Dnes je z ní první česká úspěšná plus size modelka, fotí i ve spodním prádle, a vsadím boty, že plavkovou sezonu prostě neřeší. S Verčou jsme se seznámily v 6 letech ve stejné třídě základní školy a staly se z nás letité nejlepší kamarádky. A protože se známe velmi dobře, rozhodla jsem se nechat ji prostě mluvit. Zajímalo mně, co to tedy vlastně označení PLUS SIZE v modelingu znamená, co se děje v modelingové sféře na světové úrovni, čím si prošla a co by ráda předala vám, čtenářkám. Tady to je 

“Ahoj! Jmenuji se Verča, pocházím z Aše a živím se jako plus size modelka. Než mi začnete nadávat, že nejsem žádná plus size, tak si prosím přečtěte následující řádky a pak to celé pochopíte.

Ve světě modelingu se z různých důvodů ustanovilo, že “regular size” neboli ta “běžná” konfekční velikost je 34-36. Vzhledem k tomu, že já mám velikost 42, tak bych se nikdy (opravdu nikdy) nebyla schopná vejít do kalhot s číslem 36. (pozn. autora: Ve světě modelingu je klasická velikost XS a S s tím, že modelka také musí mít min. výšku, takže postavy  objevující se na molech a v magazínech jsou velmi, někdy extrémně štíhlé. V reálném světě je ovšem průměrná velikost 40, tedy velikost M-L)  Proto se pro nás, holky s větší prdelkou a stehnama muselo najít jiné označení. Tím novým označením se stala slova “plus size” a nebo “curvy”. Je to vlastně jakákoliv velikost, která je větší než naše čtyřicítka. Takže shrnu-li to, klasická modelka musí mít velikost menší než 38 a plus size modelka musí mít velikost minimálně 40.

Tak a teď k tomu, co to vlastně znamená, být úspěšnou profesionální modelkou na mezinárodní úrovni. Prosím, berte mě s rezervou, ale když to řeknu ve zkratce, jsem pouze ramínko na šaty. Náplň mojí práce je: nechat se nalíčit, účesat, obléci, hodit nějakej ten hezkej výraz do foťáku a je to. Každá značka se snaží prodat sny a tým profesionálů jí s tím pomáhá. Vyberou se špičky ve svých oborech – fotograf, stylista, maskér, vlasový stylista a modelka, která se obličejem, stylově a povahově klientovi nejlépe hodí do jeho vize. Nakonec se to celé nakombinuje a většinou vzniká dílo s perfektně vypadající modelkou v perfektním prostředí s perfektním oblečením, make-upem a vlasy. Věřte mi, i modelky samy si přejí, aby naživo vypadaly tak, jako na svých fotkách.

Je to svět lží a falešné dokonalosti. Je to snaha značek vytvořit iluzi a přimět vás k nákupu. Jde o to, abyste si myslely, že když si koupíte jejich produkty, budete na tom stejně jako ten člověk na fotografii, ze kterého většinou září mladí, úspěch, krása, štěstí a bohatství.

........ pokračování článku najdete na www.hellochristie.com .

 

 

Krásný den, Christie a Veronika  

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 17. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
Glady
Glady 24. 3. 2017

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 23. 3. 2017

Odpovědět
sipeji
sipeji 23. 3. 2017

konečně

Odpovědět
Hello Christie
Hello Christie 23. 3. 2017

<3

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 037
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.