Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Adéla Karlovská
Vloženo 11. 4. 2019
Líbí se mi

Základní pravidla použití Feng Shui při výběru tvaru domu

avatar
Adéla Karlovská
Vloženo 11. 4. 2019
Líbí se mi
Základní pravidla použití Feng Shui při výběru tvaru domu

Základní pravidla použití Feng Shui při výběru tvaru domu

Pokud jste se nechali při výběru pozemku inspirovat článkem Koupě pozemku s pomocí Feng Shui a výběr vás bavil, tak vás bude jistě zajímat, jak je to s výběrem tvaru domu. Záleží či nezáleží na tvaru domu/půdorysu?

Podle Feng Shui záleží.

Dům a jeho výběr:

V dnešní době stavební společnosti a architekti staví a navrhují atypické domy. Domy do V, L, U apod.

Feng Shui má rádo křivky, oblouky a vlnovky tzn. tvary inspirované základním čínským symbolem tzv. monádou, která reprezentuje vztah jin a jang energií.

Oblé tvary představují pohyb, kterého Feng Shui chce dosahovat v prostoru, aby energie plynula. Nicméně při výběru tvaru domu preferuje jednoduché tvary obdélníku či čtverce. Oblé tvary se použijí zejména při dolaďování interiéru.

Čtverec a obdélník mají  jednoduchý tvar, ale především všechny sektory neboli světové strany (S, J, V, Z, SV, SZ, JV, JZ) jsou v domě zastoupeny. A to je pro Feng Shui naprosto optimální. V případě, že tvar domu je například do L, pak bude chybět některý ze sektorů a tedy bude nutné dům rozdělit na 2 části a posuzovat je separátně. I s tímto však Feng Shui umí pracovat, nicméně následná harmonizace je náročnější a musí se počítat i s případnými chybějícími sektory.

Nejméně vhodné tvary jsou ty, kterým chybí celý jeden sektor například dům do písmene V či U.

Při následné stavbě domu je nutné opět dbát na usazení domu dle pravidel nebeských zvířat, o kterých jsem psala v článku Koupě pozemku s pomocí Feng Shui tzn. černá želva (zadní část domu je krytá jiným domem či kopcem), červený fénix (výhled z domu je široký a dlouhý, je zde prostor pro realizace), bílý tygr (napravo od domu, nižší porost), zelený drak nalevo od domu, vyšší porost či další budovat - garáž).

Dům neusazujte do žádné patogenní zóny (pozitivní, negativní energie, podzemní voda), i kdyby šlo o pozitivní energii. Pozitivní energie je stoupající, jedná se o akční energii. V prostoru této energie se můžete cítit netrpělivý, neklidní, proto je dobré ji mít mimo dům. Jestliže jste si zóny na pozemku zaměřili a zapsali do půdorysu pozemku, pak můžete této informace využít. Cítíte-li se bez energie, jste unavení, můžete si do místa pozitivní zóny sednout či lehnout a čerpat stoupající energii Země. Naopak cítíte-li se rozčilení a potřebujete zklidnit, sedněte si do oblasti, kde se nachází negativní energie, která vás pomůže zklidnit a stáhne vaši negativní energii do Země. Další informace o zónach si přečtete také v článku Koupě pozemku s pomocí Feng Shui.

Vzhled domu by měl být vždy v souladu se stávajícím okolím. Vždy záleží na tom, kde a na jakém pozemku dům stavíte. Jinak bude vypadat dům, když bude v městské zástavbě, jinak bude vypadat na vesnici.

Materiály použijte, co nejvíce přírodní a v zemitých barvách, které ladí s okolní přírodou.

Nové trendy nabádají k barevnosti, nicméně podle Feng Shui nikoli. Feng Shui dává přednost jemným barvám a zejména na fasádě. Dát si pastelovou, velmi výraznou či agresivní barvu (červená, sytě oranžová) rozhodně nedoporučuji. Zároveň bílá a šedá nejsou vhodné barvy na fasádu, i když i tyto barvy jsou v dnešní době velmi oblíbené. Bílá a šedá barva nebo dokonce černá, jak na domě, tak v interiéru působí velmi ponuře a smutně. Tyto barvy je vhodné používat pouze na doplňky.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 5. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 15. 4. 2019

Odpovědět
avatar
Adéla Karlovská 26. 4. 2019

avatar
Mirka Vaľová 12. 4. 2019

Odpovědět
avatar
Adéla Karlovská 26. 4. 2019

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 007
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.