Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Alena Ratajova
Alena Ratajova
Vloženo 17. 2. 2016
Líbí se mi

ZÁBRANY aneb jak se chovat ve společnosti více lidí

Alena Ratajova
Alena Ratajova
Vloženo 17. 2. 2016
Líbí se mi
ZÁBRANY aneb jak se chovat ve společnosti více lidí

ZÁBRANY aneb jak se chovat ve společnosti více lidí

eká vás networkingové setkání, důležitá schůzka, rodinná oslava… a vy se necítíte moc dobřepři představě, že tam bude hodně lidí?

I s tím se dá pracovat a tenhle ten negativní stres přeměnit na pozitivní stres.

Nejčastějším důvodem, proč se lidé bojí nebo stydí (doplňte si jakýkoliv pocit, který se vás případně týká) komunikovat, jsou ZÁBRANY.

Buď za nimi může být schované to, že si nejste jisti svým projevem. Pak maskujete to, že si nejste jisti sami sebou. Nebo třeba nemáte o daném tématu dostatek informací a nejste schopni z toho elegantně vybruslit.

Co je ale jisté, všechno je to jen a jen VE VAŠÍ HLAVĚ. Vše je jen a jen na vás. Důležité je položit si otázku, zda s tím chcete či nechcete něco udělat.

Pokud je odpověď „ANO“, máte několik možností. Pokud jsou zábrany podloženy i nějakou vadou řeči, tady může pomoci logoped nebo nějaký jiný odborník, který vám pomůže tento druh problému vyřešit. Stejně tak i pokud vás trápí např. strach či fóbie z mluvení na veřejnosti nebo cokoliv, o čem usoudíte, že není „běžné“. Pokud si jen myslíte, že nejste schopni rychle a efektivně zareagovat, můžete zkusit například kurz improvizace či storytellingu (psala jsem o tom v předchozím příspěvku ZDE).

Povím vám sladké tajemství. I ti, kdo vám připadají jako zkušení a ostřílení, i ti měli na začátku podobné pocity a stavy. Osobně si myslím, že každý je tak trošku introvert. Budu se opakovat, ale opakování je matka moudrosti – každým  tréninkem a každou další a další zkušeností se stanete lepšími.

Mohu vám pomoci praktickými radami a tipy, jak se dopředu na takovéhle vystoupení připravit, co se naučit, jak se obléci… Mohu vám dát i tipy na různá networkingová setkání, kde byste se mohli „otrkat“ v příjemné atmosféře. Jedno takové se koná 29.3. v Příbrami.

A pak už je to na vás

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 29. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

Odpovědět
Ovace
Ovace 21. 12. 2016

Odpovědět
Amanda
Amanda 23. 2. 2016

Tahám horké kameny z ohně a pak toto, ale mělo mě varovat, že mi minulý týden revizní technik říká, to jsou divní lidi, paní má nějaký problém...naštěstí mě uklidnil, to chce klid

Odpovědět
Amanda
Amanda 23. 2. 2016

Ráda poznávám nové lidi, ale včera mi zrovna jedna osoba vytočila a neoprávněně osočila i nevyžádanými radami, tak jsem dlouho rozdejchávala

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 290
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.