Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Marie Kostelecká
Marie Kostelecká
Vloženo 7. 9. 2018
Líbí se mi

"Z uťáplé holky k sebevědomé žene"

Marie Kostelecká
Marie Kostelecká
Vloženo 7. 9. 2018
Líbí se mi
"Z uťáplé holky k sebevědomé žene"

"Z uťáplé holky k sebevědomé žene"

 

Další zajímavý případ z mé 10 leté praxe - inspirace i pro ostatní ženy, které se nacházejí v podobné nelehké situaci, se vzkazem - SE VŠÍM SE DÁ NĚCO DĚLAT :

Napsala mi mladá 31- letá slečna - říkejme ji Lenka z Brna, že má zájem o terapii EFT (31.3.2016). Domluvily jsme se na sezení a viděly jsme se na skype, každá v pohodlí svého domova.

   Klienta se vždy nejdříve zeptám, na čem chce pracovat, Lenka mi odpověděla, že má pocit, že je “ žárlivá, urážlivá a vztahovačná“. Pak ve zkratce probíráme životopis, do kterého by si Lenka napsala studium od základní, přes středoškolské až po vzdělání vysokoškolské v oboru práva.

 „Při zaměstnání jsem studovala školu a byla jsem pořád v jednom kole, neměla jsem na nic čas a makala a makala.“

   Sedm let pracovala v Praze jako asistentka ředitele u velké firmy. Z této práce byla natolik vyčerpaná a vyhořelá, že jednoho dne dala výpověď a odešla zpět do Brna. Zde se přihlásila na Úřad práce a vybrala si rekvalifikační kurz – kosmetička. I v osobním životě si prošla nelehkými vztahy, její rodiče byli rozvedení a ona se nastěhovala do bytu svého přítele. Byl na ní vyvíjen tlak "okolí", že neměla opouštět lukrativní zaměstnání, aby si našla stejnou práci, nebo se nechala zaměstnat. I z těchto důvodů ji napadaly myšlenky, že je „neschopná, až zoufalá“.  

Z „okolí“ totiž slyšela: „Že nic nedělá, že se pořád na něco vymlouvá, proč to nejde, že má strach, aby si na toto nic nedělání nezvykla a nestal se z ní povaleč…že je vlastně pořád doma a jen se "valí"…

   S přítelem se několikrát pokoušeli o miminko, ale těhotenství nejméně dvakrát skončilo potratem.  I proto byla pesimistická a narůstal její strach, že poruší svůj vnitřní slib, který si dala a děsila se toho, „Že bude mít miminko až v 35 letech a bude tak stará matka“.Svěřila se mi, že nyní čeká vytoužené miminko, ale zatím o tom nikomu v rodině neřekla, protože se b& aacute;l a, aby to dobře dopadlo.

    Zaměřily jsme se na její nevětší negativní pocity, které jsme zpracovaly. Porozumění a uvědomění si současné situace s odstraněním negativních emocí přineslo obrovskou úlevu. Poznání sama sebe, určení si priorit do budoucna a upřesnění dalších kroků ulehčilo počáteční svázanost a pocity neschopnosti. Pozitivní naladění, důvěra v sebe samu a odvaha, kterou Lenka získala byla až viditelná. Na konci byla Lenka uvolněná, připravená na Nový Začátek a končila slovy: "Bylo mi s vámi tak dobře, až je mi líto, že to končí!"

   Asi za měsíc mi napsala dopis, který končil těmito slovy: Bylo mi s vámi dobře, byla jsem spokojená, je hezké si s někým tak "odborně" popovídat a slyšet nezávislý názor a možná i slyšet, že nejsem tak hrozná, jak se vidím, nebo jak mě vidí partner a pak mně dává klíny do hlavy Je možné, že se ve mě něco děje a já si to tolik neuvědomuji, nevím :/ Mějte se krásně! a budu se těšit - věřím, že zase na slyšenou Lenka
   A v červeni téhož roku mi přišel tento dopis – cítíte ten rozdíl, posun a úlevu?! :

Dobrý den, paní Kostelecká, mám se krásně a děkuji za to. Konečně se cítím šťastná, i když tento pocit už je od počátku těhotenství a od té doby, co jsem odešla z předchozí práce ale přece jenom to těhotenství a těšení se na toho mého drobečka, to je super! Včera jsem byla navštívit svoji nejlepší kamarádku, 8.7.2016 se jí narodil chlapeček, 2,80 kg a viděla jsem je vlastně po týdnu po porodu a za to jsem byla ráda, že jsem si hned představila, že i já budu mít takový pidi malý miminko a budu se o něho hezky starat, bylo to krásné, moc se na to těším, obavy nemám žádné a věřím, že vše zvládnu... Odpočítávám dny, týdny a těším se zase na každý nový týden, kdy už budu moci zase říci, že jsem ve svém těhotenství zase o týden dál Bříško už se mi začíná zvětšovat, tak už si říkám, že za chvilku už budu vypadat jako 100% těhulka i když to už je možná vidět i teď, ale mne to nepřijde, protože ten pupík vidím růst postupně, tak mne to tak nepřijde, ale už jsem přibrala cca 3-4 kg, takže asi se zvětšuji, ale mne to nepřijde, pořád si přijdu stejná, jsem i zvědavá, jak ten pupík tedy bude velkej a o kolik se tedy zvětším Shromažďuji si oblečení, zjišťuji, že je toho potřeba hodně více, než jsem si myslela... Příští týden jdu na velký ultrazvuk v 21.týdnu a také nás čeká dovolená, tak se těším..je teď všechno prima Doufám, že i vy se máte krásně a jste spokojená!

 Lenka

PS: Lence se narodila krásná zdravá holčička, se kterou zažívá nejkrásnější období, dále spolupracujeme a "PST, miminko bude mít brzy sestřičku ????"

Krásný každý den

Vám přeje

Váš kouč Marie Kostelecká

www.mariekostelecka.cz 

 

TERAPEUT ENERGETICKÉ PSYCHOLOGIE & EFT

KOUČ ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU A ROZVOJE OSOBNOSTI

 

"Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu, spokojenějšímu a šťastnějšímu životu."

 

Další články: http://www.zenysro.cz/kostmaruska/blogy

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 17. 4. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
Marie Kostelecká
Marie Kostelecká 29. 3. 2020

hašlerka1
hašlerka1 7. 9. 2018

Všechno je to ve vlastní hlavě.

Odpovědět
Marie Kostelecká
Marie Kostelecká 7. 9. 2018

Ale do hlavy si nikdo nevidí, je třeba aby se do ní podíval někdo jiný ...

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 289
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.