Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

EVA | první ŽENA s.r.o.
EVA | první ŽENA s.r.o.
Vloženo 26. 11. 2015
Líbí se mi

Z lekce etikety té nejlepší z nejlepších

EVA | první ŽENA s.r.o.
EVA | první ŽENA s.r.o.
Vloženo 26. 11. 2015
Líbí se mi
Z lekce etikety té nejlepší z nejlepších

Z lekce etikety té nejlepší z nejlepších

Letos v dubnu jsem strávila velice příjemný večer se ženou, která je mojí velkou inspirací, učitelkou a dnes i přítelkyní. A tak se krátce ohlídnu z úryvku knihy Úspěch měřím štěstím na lekci etikety s paní Eliškou. 

O tom, jak jsem se seznámila s úžasnou Eliškou Haškovou Coolidge, co jsem s ní prožila a co jsem si od ní vzala, jsem už psala tady. Jak ale shrnout pravidla, která mi vštípila a kterými se dodnes řídím? Jedním slovem – etiketa! Je základem všeho, pramení z etiky a je důležitým pilířem lidského i firemního úspěchu. Dodržování pravidel společenského chování vychází z úcty k sobě samým a k lidem kolem nás a rozhodně to není něco, co nás jen bezúčelně sešněrovává! 

Etiketa není strojená a zdaleka není jen o tom, co si oblékáme, když jdeme do práce či společnosti (ani to ale nepodceňujme, vzhled a oblékání je to první, co na nás druhé zaujme!). Etiketa pochází ze srdce a je postavena na respektu a ohleduplnosti. Podporuje férové jednání, transparentnost, respekt, důvěru, svobodu a osobní zodpovědnost.

Tady máte pár osvědčených bodů mé „osobní etikety“ , kterými se vždy řídím v práci i v osobním životě, ať už je můj diář jakkoliv plný, a snažím se je dodržovat na 110 %. Inspirujte se!  

1. DEFINUJTE SVŮJ PRODUKT – musíte umět přesně popsat, co je vaším hlavním a co vedlejším produktem; zamyslete se, zdaa komu můžete svůj produkt nabídnout, jak jej můžete využít pro svoji referenci a další prodej.

2. DBEJTE NA SVŮJ VZHLED – umět se správně obléknout pro jakoukoli příležitost, vědět, co se hodí a co ne, znát etiketu a dobře se orientovat ve společenských zvycích je nezbytná deviza. 

3. POZOR NA OSOBNÍ HYGIENU – možná trochu úsměvné pravidlo, ale je dobré mít po ruce základní hygienické potřeby a na běžnou hygienu nezapomínat.

4. ETIKETA NENÍ PRÁZDNÉ SLOVO – buďte za každých okolností slušní k zákazníkům, obchodním partnerům, ale i ke svým kolegům. 

5. DOZRÁVEJTE – setkáním s moudrými a zkušenými lidmi dozráváte; mějte oči otevřené a uši nastražené; ptejte se a čerpejte moudro a zkušenosti starších.

6. NIKDY NEDEJTE SLOVU, ABY PŘEDBĚHLO MYŠLENKU – pozor na to, co vypustíte z úst; ten o kom mluvíte, se to určitě dozví; může vás to mrzet, ale už bude pozdě.

7. ZAPOJUJTE INSTINKT A SELSKÝ ROZUM – tyto dvě vlastnosti vám mohou být tím nejvěrnějším partnerem při řadě rozhodování.

8. CHOĎTE VČAS! – nebo i o minutu dříve, nikdy nenechávejte své klienty či partnery čekat.

9. CO SE MÁ STÁT, TO SE STANE – ale vždycky tomu můžete trošku pomoci, protože nic nefunguje samo o sobě a každý je svého štěstí strůjcem.

10. ROZLIŠUJTE CENU OD HODNOTY – 100 tisíc Kč na účtu a naštvaný klient nebo menší příjem v tisícovkách, ale skvělá reference a otevřená dlouhodobá spolupráce? Přemýšlejte o tom!

Text je použit z knihy Úspěch měřím štěstím, redakčně kráceno, vydala Mladá fronta 2013. 

Autorky: Jitka Skalická, Eva Vašková Čejková 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

super

Odpovědět
Dadma
Dadma 30. 7. 2016

Paní Eliška Hašková Coolidge je pro mě opravdu dáma a setkat se s touto ženou musel být velký zážitek a pokud i přidala svoje rady je to super.Knihu si určitě koupím.

Odpovědět
sipeji
sipeji 28. 7. 2016

moc ráda bych si přečetla

Odpovědět
jjana
jjana 26. 7. 2016

Krásná kniha, stále se k ní vracím.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 421
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.