Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

EVA | první ŽENA s.r.o.
EVA | první ŽENA s.r.o.
Vloženo 26. 11. 2015
Líbí se mi

Z lekce etikety té nejlepší z nejlepších

EVA | první ŽENA s.r.o.
EVA | první ŽENA s.r.o.
Vloženo 26. 11. 2015
Líbí se mi
Z lekce etikety té nejlepší z nejlepších

Z lekce etikety té nejlepší z nejlepších

Letos v dubnu jsem strávila velice příjemný večer se ženou, která je mojí velkou inspirací, učitelkou a dnes i přítelkyní. A tak se krátce ohlídnu z úryvku knihy Úspěch měřím štěstím na lekci etikety s paní Eliškou. 

O tom, jak jsem se seznámila s úžasnou Eliškou Haškovou Coolidge, co jsem s ní prožila a co jsem si od ní vzala, jsem už psala tady. Jak ale shrnout pravidla, která mi vštípila a kterými se dodnes řídím? Jedním slovem – etiketa! Je základem všeho, pramení z etiky a je důležitým pilířem lidského i firemního úspěchu. Dodržování pravidel společenského chování vychází z úcty k sobě samým a k lidem kolem nás a rozhodně to není něco, co nás jen bezúčelně sešněrovává! 

Etiketa není strojená a zdaleka není jen o tom, co si oblékáme, když jdeme do práce či společnosti (ani to ale nepodceňujme, vzhled a oblékání je to první, co na nás druhé zaujme!). Etiketa pochází ze srdce a je postavena na respektu a ohleduplnosti. Podporuje férové jednání, transparentnost, respekt, důvěru, svobodu a osobní zodpovědnost.

Tady máte pár osvědčených bodů mé „osobní etikety“ , kterými se vždy řídím v práci i v osobním životě, ať už je můj diář jakkoliv plný, a snažím se je dodržovat na 110 %. Inspirujte se!  

1. DEFINUJTE SVŮJ PRODUKT – musíte umět přesně popsat, co je vaším hlavním a co vedlejším produktem; zamyslete se, zdaa komu můžete svůj produkt nabídnout, jak jej můžete využít pro svoji referenci a další prodej.

2. DBEJTE NA SVŮJ VZHLED – umět se správně obléknout pro jakoukoli příležitost, vědět, co se hodí a co ne, znát etiketu a dobře se orientovat ve společenských zvycích je nezbytná deviza. 

3. POZOR NA OSOBNÍ HYGIENU – možná trochu úsměvné pravidlo, ale je dobré mít po ruce základní hygienické potřeby a na běžnou hygienu nezapomínat.

4. ETIKETA NENÍ PRÁZDNÉ SLOVO – buďte za každých okolností slušní k zákazníkům, obchodním partnerům, ale i ke svým kolegům. 

5. DOZRÁVEJTE – setkáním s moudrými a zkušenými lidmi dozráváte; mějte oči otevřené a uši nastražené; ptejte se a čerpejte moudro a zkušenosti starších.

6. NIKDY NEDEJTE SLOVU, ABY PŘEDBĚHLO MYŠLENKU – pozor na to, co vypustíte z úst; ten o kom mluvíte, se to určitě dozví; může vás to mrzet, ale už bude pozdě.

7. ZAPOJUJTE INSTINKT A SELSKÝ ROZUM – tyto dvě vlastnosti vám mohou být tím nejvěrnějším partnerem při řadě rozhodování.

8. CHOĎTE VČAS! – nebo i o minutu dříve, nikdy nenechávejte své klienty či partnery čekat.

9. CO SE MÁ STÁT, TO SE STANE – ale vždycky tomu můžete trošku pomoci, protože nic nefunguje samo o sobě a každý je svého štěstí strůjcem.

10. ROZLIŠUJTE CENU OD HODNOTY – 100 tisíc Kč na účtu a naštvaný klient nebo menší příjem v tisícovkách, ale skvělá reference a otevřená dlouhodobá spolupráce? Přemýšlejte o tom!

Text je použit z knihy Úspěch měřím štěstím, redakčně kráceno, vydala Mladá fronta 2013. 

Autorky: Jitka Skalická, Eva Vašková Čejková 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

super

Odpovědět
Dadma
Dadma 30. 7. 2016

Paní Eliška Hašková Coolidge je pro mě opravdu dáma a setkat se s touto ženou musel být velký zážitek a pokud i přidala svoje rady je to super.Knihu si určitě koupím.

Odpovědět
sipeji
sipeji 28. 7. 2016

moc ráda bych si přečetla

Odpovědět
jjana
jjana 26. 7. 2016

Krásná kniha, stále se k ní vracím.

Odpovědět
Jana7
Jana7 25. 7. 2016

tak to má být

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 783
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.