Životní nespokojenost a nabručenost je dána z drtivé většiny tím, že nejsme spokojeni se vztahy a lidmi kolem sebe. Jak revoluční! A na to musel autor přijít až poté, co napsal knihu Svět bez stížností, jež se stala bestsellerem, pěkně při jedné ze svých přednášek, dávno tomu, co tato první kniha byla na světě… No vidíte, řešení jsou někdy jednoduchá. A když jsme tedy společenští tvorové, tak právě společnost a lidé kolem nás mají skutečně ten největší vliv na pocit životní spokojenosti.
Je tak těžké se vyznat ve vztazích!
Je to těžké, to určitě autor nepopírá, vždyť sám na té životní cestě stále je a rozhodně neříká, že ví o vztazích všechno. Ale když se do té mapy obtížných vztahů vplujete, vplujete bez bázně do souvislostí a lidských psychologických kolejí, do kterých často vplouváme z jakési pohodlnosti, aniž bychom nad nimi přemýšleli, nebo jsme to tak naučeni, tak se otevře velmi zajímavý svět. A pak si můžete nad touto knihou směle říct. Je tak zajímavé a vzrušující se naučit vyznat se ve vztazích!
Je tak těžké vyjít s obtížnými lidmi!
To rozhodně těžké je, protože málokdy nás to někdo naučil. A na osobní kritiky a zášť jsme od přírody citliví, snad proto, že v kritice většina z nás vyrostla a na kritice je založen i školní vzdělávací systém: je to prostě obnošená košile na míru. Ovšem, tady se dozvídáme o tom, že i ti obtížní lidé jsou třeba někým milovaní, že mají možná více tváří, že jejich zlost a závist, zášť, je jen obrazem jejich vlastních bolestí. Musíme se zastavit a zahledět se na svět jejich očima. Je tak zajímavé a vzrušující dívat se na svět očima obtížných lidí!
Je tak těžké v sobě zpracovat nastřádanou zlost a zklamání!
Základy odbourávání stresu by se měly učit ve škole. No, bohužel. Přesto se tu dozvíme, jak se uklidnit, jak najít kořínky svých zlostí a stresů, zklamání a slz. Někdy jsou na nečekaných místech, ale málokdo má dost klidu a času, aby si mohl sednout a v klidu je nalézt, opečovat a vytrhat plevel tam, kde mu klíčí pocity životní nespokojenosti. Právě k tomuto je to nejlepší kniha na světě! K tomu posezení a zamyšlení se nad tím, jak i my sami můžeme být někomu obtížní. I kdyby sami sobě. Je tak zajímavé a vzrušující nacházet kořeny své vlastní zlosti a zklamání!
Je tak těžké nebrat věci osobně!
Známe to už od Čtyř dohod a Jaroslava Duška a je to pravda, na kterou  nemá nikdo monopol. Snad jen lidská duše sama. I Will Bowen připomíná, že když si stěžujeme, lepí se na nás stejní lidé, protože si myslí, že máme stejné negativní charakteristiky jako oni. No a pak se ničeho nedobereme, ve finále se můžeme o sobě dozvědět něco ošklivého. To, co lidé svými stížnostmi ventilují ven, pokud tedy zrovna rozhovor není o řešení problému a je tedy „procesováním“, tak vlastně jen ukazují na své vlastní problémy a frustrace. To, co vám říkají, i o vás samotných, není obraz vás samotných, je obrazem zloby vůči nim samým. A je zajímavé a vzrušující se učit, že to zlé skutečně nemusí být osobní urážkou, ale voláním o pozornost toho druhého…
A je zajímavé se nad tím zamýšlet a sem tam zkusit něco jinak. Tak, jak Will Bowen i na svých četných zkušenostech v knize ukazuje.
O autorovi: Will Bowen obohatil svět o program Svět bez stížností, který si získal miliony nadšených čtenářů. O knize se mluvilo v televizních pořadech, rádiích, fialové náramky, které nás udrží v nestěžovacím módu využívají i tisíce škol, firem a jiných organizací a upevňují tak pozitivní postoje v životě. O svém tématu autor také aktivně přednáší na nejrůznějších akcích a sbírá tak další zkušenosti.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2018, www.synergiepublishing.com
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account