Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Aga
Aga
Vloženo 13. 1. 2016
Líbí se mi

Vyrobme si štěstí

Aga
Aga
Vloženo 13. 1. 2016
Líbí se mi
Vyrobme si štěstí

Vyrobme si štěstí

 

Nedávno jsem se dostala do skupiny lidí, kteří se rozhodli vyrábět štěstí. Proboha?! Jak??? A co je to vlastně štěstí...?

Pro každého může být štěstí trochu jiné a každý ho může objevit někde jinde. Ke štěstí nám může dopomoc malá věc, činnost, práce, konkrétní člověk, vyřčené slovo nebo i prostá myšlenka. Nevím jak pro Vás, ale pro mě je štěstí stav nebo pocit hlubokého klidu, a zároveň eufórický výbuch nejkrásnějších pocitů. Je to probuzení.

Někde jsem vyčetla, že štěstí je "být sám sebou". Že by to bylo tak prosté? Myslím si, že když se nad touto otázkou zamyslíme, zase tak jednoduché to být nemusí. Každý den plníme a bereme na sebe spoustu rolí. Ať už v zaměstnání, ve škole či doma. Pracujeme na sobě, abychom byly dokonalé matky, manželky, milenky nebo managerky, šéfky či uklízečky. Chceme se učit, zdokonalovat a také být krásné. No, co si budeme povídat. Je někdy těžké zastavit se a přemýšlet sama o sobě. Někdy máme i problémy a přemýšlení o našem životě nás může bolet. Může nás trápit to, že i když se honíme za dokonalostí, pořád nám ještě kus cesty k cíli chybí. Pak máme pocit, že štěstí je hodně daleko.

Před nedávnem jsem byla na dně. A možná i to je dobrá cesta k tomu najít štěstí. Protože ze dna už níž jít nemůžeme. Ze dna se můžeme leda tak odrazit. Nemyslíte?

A jak se tedy to štěstí vyrábí? Recept na štěstí podle mě neexistuje. Každý se k němu dopracuje sám. Ať už hned nebo později. A jak se říká: "Všechno zlé, je k něčemu dobré." Člověk se na svůj život musí začít dívat jinak.

Nepitvořme se zbytečnostmi, nehledejme na věcech chyby, neočekávejme - ale přijímejme, radujme se z maličkostí, buďme nakonec sami sebou. Probuďme se! Rozhlédněte se a vnímejte krásu kolem sebe. Koukejte se na věci s nadhledem. Neberme se až tak vážně. Ponořme se občas do ticha, zadívejme se do nebe nebo se jen usmívejte.  Protože pravda pravdoucí je, že s úsměvem jde všechno líp!

A já jsem přesvědčená o tom, že štěstí může být i nakažlivé!!!

Proto Vás, milé ženy, vyzývám: Vyrobme si štěstí!!!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 30. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

zajímavé, hezké

Odpovědět
Lucifera
Lucifera 4. 5. 2016

hezky napsané a něco na tom bude já už na to taky přišla

Odpovědět
moondoo
moondoo 16. 1. 2016

Děkuji za krásný a velmi inspirativní článek...

Odpovědět
Aga
Aga 15. 1. 2016

Já mám k tomu ještě jedno heslo....: "Není stěžejní být šťastný celý den každý den, ale každý den. "

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 879
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.