Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Hana Holinka
Hana Holinka
Vloženo 30. 6. 2020
Líbí se mi

Vylaďte si outfit. Nalaďte se na pohodu.

Hana Holinka
Hana Holinka
Vloženo 30. 6. 2020
Líbí se mi
Vylaďte si outfit. Nalaďte se na pohodu.

Vylaďte si outfit. Nalaďte se na pohodu.

S jakou náladou vstanete, vás obvykle naladí i po zbytek dne.

Znáte to, stojíte před šatní skříní, jste ještě celý rozespalý. Ale v hlavě už vám paralelně běží několik otázek najednou, na jejichž rozklíčování máte zpravidla jen pár minut. Jaký outfit ideálně vybrat?

Potřebujete, aby ladil s vaším pracovním a nedejbože i odpoledním itinerářem, náladou a počasím. A ještě, aby všechny ty parádní kousky a doplňky byly vzájemně kompatibilní.

Do toho se vám může stát, že když konečně máte plán jasný, objevíte na punčoše oko, nebo zjistíte, že vybraná halenka teprve čeká na vyžehlení. Vaše vysněná představa outfitu se míjí s realitou. Takže následuje převlečení. Jedno… Druhé... Mezitím čas běží a nervozita stoupá, nebo dokonce akceleruje. Když toto martírium ještě absolvujete i s dětmi, odhodlání mít skvělý den, je prostě v háji!

  • Možným řešením, jak si ráno ušetřit čas a stres, je mít svůj každodenní rituál.
  • Jedna z mých kamarádek má třeba tento: „Základním kompasem pro to co si vezmu na sebe, je počasí. Podívám se na teploměr a ještě si teplotu ověřím, když otevřu okno a „nacítím“ počasí na vlastní kůži. A porovnám to s tím, jak jsou oblečení lidé na ulici. Pak si v hlavě promítám vhodné kusy oblečení. K tomu často využívám čas, kdy stojím před zrcadlem a maluju se. Pokud si beru na sebe bílé oblečení, nebo věci, které se oblékají přes hlavu, make up řeším až následně. V práci mám po ruce doplňkové oblečení, kdyby mi bylo zima. Jenže pravdou je, že zhruba jen 20 % šatníku splňuje to, že se v něm cítím dobře a je pohodlné.“
  • Další variantou je, naplánovat si následující den, včetně přípravy oblečení už večer a nenechávat vše až na ráno. Jenže plán je jedna věc a jeho dodržování věc jiná. Počasí, stejně jako pocity ženy totiž bývají značně vrtkavé.
  • Poslední možností, jak si ráno ušetřit čas a trápení, je prostě omezit svůj šatník na „dokonalé“ minimum. Pro sezónu vybrat pár top kousků, vzájemně konzistentních (barvou, materiálem a stylem), ve kterých se cítíte šik a pohodlně. Odborně se tomuto dokonalému výběru říká capsule šatník a v podstatě byste ho mohli složit do jednoho kufru.

Blíží se čas letních dovolených, cestování, a tedy balení šatníku na cesty. Bude to ideální příležitost pustit svěží vítr do skříní a nasednout na nové oblékací rituály.

Je pro vás minimalistický šatník lákavým východiskem? Jaké rituály pro klidné ráno používáte vy sami?

Těším se na inspiraci od vás.

Užijte léto!

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jasper
Jasper 1. 7. 2020

Bezva tipy. Někdy je to pořádný oříšek vybrat to pravé

Odpovědět
Hana Holinka
Hana Holinka 1. 7. 2020

Máte pravdu, je to oříšek! Nejen ve skříni, ale i v obchodě. Každopádně rekapitulací u sebe vše začíná (= vím, co mám ve skříni), intuice napoví co nechat (mám dobrý pocit = líbí se mi, cítím se v něm ok, je kombinovatelné s...). Ať se daří!

lemur
lemur 30. 6. 2020

Super.

Odpovědět
Hana Holinka
Hana Holinka 1. 7. 2020

Maruš11
Maruš11 30. 6. 2020

bezva

Odpovědět
Hana Holinka
Hana Holinka 1. 7. 2020

Jankkas
Jankkas 30. 6. 2020

Odpovědět
Hana Holinka
Hana Holinka 1. 7. 2020

hudlenka
hudlenka 30. 6. 2020

Odpovědět
Hana Holinka
Hana Holinka 1. 7. 2020

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 078
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.