Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Michaela Křížová
Vloženo 28. 11. 2019
Líbí se mi

Vnímej sama sebe

avatar
Michaela Křížová
Vloženo 28. 11. 2019
Líbí se mi
Vnímej sama sebe

Vnímej sama sebe

Co je vlastně sebeláska? 

Je to pocit a pokud jsme zapomněli vnímat své pocit, zapomněli jsme tak vnímat i lásku k sobě samým. Je dost možné, že se máš rád, jne to netušíš. Možná děláš věci, při kterých se cítíš špatně, a jen to nevnímáš. A kvůli tomu se tak vzdaluješ sám sobě. 

Je vůbec možné zapomenout na své pocity?

Jasně, děláme to už dlouho. Mnohkrát se ženeme od jedné věci k druhé a jsme natolik zaměstnatní vlastními myšlenkami, že zapomínáme vnímat sami sebe a své pocity a to, jak se vlastně cítíme. 

Neustále se vracíme k tomu, co bylo nebo to, co teprve bude a vůbec nestojíme nohama na zemi v právě probíhajícím okamžiku. Mnohokrát více řešíme různé hypotézy než-li opravdovým životem. Nejsme vůbec součástí toho, co se opravdu odehrává. A mnohé situace necháváme odehrávat nevědomě a tak nějak automaticky. 

Po večerech si raději sedneme k televizi a pak odpadneme zcela vyčerpanní do postele, aniž bychom se zamysleli nad tím, zda opravdu žijeme takový život, jaký chceme. A přitom všem jsme se odpojili od sebe samých. A teprve ve chvíli, kdy skutečně začneme vnímat sami sebe a své pocity, pak v tu chvíli objevíme, zda je pro nás dobré přesně to, co děláme, nebo zda se tomu raději máme vyhnout. 

Cítíme-li se dobře, jsme pak spokojení se vším, co se v našem životě odehrává a hlavně sami se sebou. A pokud se rozhodneme dělat věci tak nějak automaticky a přestaneme se ptát sami sebe, jak se přitom cítíme, pak ignorujeme sami sebe. A mnohdy jsme tak od sebe a svých pocitů odpojení, že jdeme proti sobě i tomu, co cítíme. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 22. 5. 2020

Odpovědět
Zdeňka 68
Zdeňka 68 30. 11. 2019

souhlasím!

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 126
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.