Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jitka V.
Jitka V.
Vloženo 13. 6. 2017
Líbí se mi

Víte jak rezonují zenové zahrady s naší duší?

Jitka V.
Jitka V.
Vloženo 13. 6. 2017
Líbí se mi
Víte jak rezonují zenové zahrady s naší duší?

Víte jak rezonují zenové zahrady s naší duší?

Zenové zahrady se dostávají do módy stejně jako východní učení spolu s meditacemi a cvičením jako je jóga, mnoho jejich forem a odnoží nebo i bojová umění jako kung-fu a mnohá další.

Proč nás lákají východní formy nazírání na svět?

Jsou odrazem naší duše a naše tělo příjemně reflektuje vše, co se této formy týče. Jde o to, že východní pojetí pracuje s tím, co máme uvnitř a nezaměřuje se tak jako západní civilizace převážně na to vnější. Jistě i zde jde o úspěch, dosahování cílů, ale trochu jinak......Je známo, že Japonec si nebere dovolenou i několik let, že žiji na malých prostorách, známe přelidněné indické vlaky, čínské čtvrti, kde se to jen hemží lidmi a překypuje zbožím nejrůznějšího druhu.

Co nás tedy láká na tomto stylu?

Jednoduchost! Jednoduchost na mnoho způsobů je tím, co západního člověka přitahuje. Jsme unaveni složitostí.

A právě na zenových zahradách je jednoduchost ve své nádheře nejlépe demonstrována. Je to kus či kousek prostoru, který ladí, je harmonický, je vytvořen pouze z několika prvků. Obvykle to je písek, kameny, rostliny (ani ty nemusí být) a někdy voda. Řídí se určitými pravidly, ale každý si tu svoji může vytvořit podle svého vidění, tak aby odpovídala jeho pojetí krásna.

Tradice zenových zahrad je stará tisíce let a neomrzela se, svoji funkci plní stále. Radost, kterou zažijete při její tvorbě, údržbě a pohledu na ní je nekonečná. Má antistresové účinky, je to kus či kousek živé i neživé přírody u vás doma či na zahradě. Její ladné tvary vás budou přitahovat pohledem. Na procházkách po přírodě se budete dívat na kameny, mechy, malé stromky úplně jinak – pohledem, který je vám milý, protože už víte, jak blahodárně na vás ten malý kousek přírody ve vašem obýváku působí. Je to jiné, než „obyčejná květina“, je to kompozice!

A právě kompozice je tak inspirativní, protože i naše životy, aby se nám dobře žilo, musíme vyladit do té správné kompozice. Život chce také řád, ale i lehkost a ladnost a v neposlední řadě správný poměr všech „ingrediencí“.

Inspiraci najdeme v zenových zahradách

Inspirujme se tedy přeneseně zenovými zahradami, užijme si jejich uklidňující účinek i hravou radost. V dnešní nabídce po zadání tohoto slovního spojení na vás vyskočí slušná škála pomůcek i už hotových zahrádek. Přeji vám radostné soužití s tímto kouskem přírody u vás doma. Naučí nás trpělivosti a časem zjistíme, že už nepotřebujeme tolik vnějších podnětů, že nám stačí i náš „ZEN“ - jeho vyjádřením je položení si otázky „Co jsem?“ Vězte, že na tuto otázku budete hledat odpověď do konce svých dnů. Není to fajn, mít pořád co dělat uvnitř sebe a nemuset chodit nikam daleko?

 

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 16. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 14. 6. 2017

zajímavé

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
91 155
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.