Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Markéta Králová
Markéta Králová
Vloženo 15. 8. 2016
Líbí se mi

Víte, jak jsme bohatí?

Markéta Králová
Markéta Králová
Vloženo 15. 8. 2016
Líbí se mi
Víte, jak jsme bohatí?

Víte, jak jsme bohatí?

Dnes se s vámi podělím o jeden příběh, který se doopravdy stal A ani moc nemá tentokrát spojitost s jazyky, spíše se sebe-rozjem a uvědoměním si toho, jak jsme ve skutečnosti bohatí, když jsme zdraví, máme kde spát, co jíst, kolem sebe lidi, které milujeme, práci, co nás baví a žijeme v politicky stabilní zemi. A jak je mojí vášní poznávání lidí a jejich různých příběhů, tak mi to nedá a o jeden takový se s vámi podělím.

Co jsem se přestěhovala z Prahy, měla jsem ve vile více prostoru a rozhodla jsem si zařídit pracovnu. V tom okamžiku se ke mně dostal nádherný obraz se symbolickým názvem "Zrození". Do obrazu jsem se zamilovala na první pohled. Tak jsem pátrala po autorovi obrazu a cesta mě dovedla k Haničce.

Zrození

Hanka mi okamžitě učarovala svým přístupem a tím, jaká je to silná, krásná a milující osobnost. Podělila se se mnou o příběh jejího syna Marka. A teď si tento příběh můžete přečíst i vy. Je vidět, že Marek je silný a talentovaný po mamince Zde si můžete prohlédnout Hančiny obrazy.

 

 

"Marek právě dovršil 18 let. Když mu bylo 10 let, onemocněl vážnou nemocí, na níž není prozatím lék.

Každý člověk má přání. Některá se splní a u některých se to nepodaří. Někdy jsou naše přání výš, než naše možnosti. Protože se nám do cesty postaví překážka, se kterou ani síla, chytrost nebo píle nehnou. Tou největší překážkou bývá nemoc.

Marek je jedním z těch, kterým nemoc rozbila sny.

Tato nemoc nemá ani jméno, je uvedena pouze pod zkratkou. Na celém světě je podobně nemocných 87 dětí.

Marek své bolesti a další problémy zvládá lépe než pocit, že je nepotřebný. Je statečný i přesto, že ví, že pro něho lékaří neznají lék. Dlouhou dobu jsme hledali způsob, jak mu pomoci, aby se cítil a věřil, že je užitečný. Rozhodli jsme se, že budeme vytvářet a prodávat něco, co udělá lidem radost.

Namalovala jsem mandaly, starší bratr dal obrázkům grafickou podobu a vznikly záložky do knih. Záložky prodává v rámci svých možností i Marek. Nádherné okamžiky, které v těchto chvílích syn prožívá, jsou pro něho lékem. Jeho život dostává nový smysl, získává obrovskou víru a novou naději. Také pocítil, že dávat je mnohem krásnější, než brát.

25-mandala-nehaVýtěžek z prodeje bychom chtěli předat jinému nemocnému dítěti, které nemá prostředky na léčbu, ale má šanci se uzdravit. Chlapce nebo dívku nám pomáhá vybrat Markův lékař, kterému důvěřujeme.

Až záložky prodáme, přijde slavnostní den a Marek předá peněžní dar do rodiny, která na pomoc čeká. Tímto snem teď žije celá naše rodina a společně se těšíme na okamžik, která bude pro Marka důkazem, že i on může pomáhat.

Do našich srdcí se zase vrátila radost a pocit, že přece jenom něco můžeme...

Věříme, že okamžik, který bude pro syna důkazem, že i on může pomáhat, bude do budoucna znamenat mnoho dobrého hlavně pro něho, ale také pro nás. Tato radost může alespoň částečně zahojit naše srdce."

Markova matka Hana

Markovi i celé jeho rodině chci popřát, ať na své cestě vytrvají a usilovně kráčejí dál.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 20. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

Odpovědět
Jolana D.
Jolana D. 9. 10. 2016

Děkuji za silný příběh i za nádherné obrázky.

Odpovědět
Markéta Králová
Markéta Králová 10. 10. 2016

Rádo se stalo a já děkuji, že jste si ho přečetla.

Siraellen
Siraellen 9. 10. 2016

vnitřně opravdu moc

Odpovědět
Markéta Králová
Markéta Králová 10. 10. 2016

Máme takovou sílu, jakou si jen dovedeme představit

hudlenka
hudlenka 9. 10. 2016

šikovní lidé, kteří malují (vyrábějí) vše opravdu srdíčkem

Odpovědět
Markéta Králová
Markéta Králová 10. 10. 2016

It's true

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 060
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.