Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jitka V.
Jitka V.
Vloženo 14. 5. 2017
Líbí se mi

Víra v sebe je nejcennější poklad, který můžeme dát sami sobě

Jitka V.
Jitka V.
Vloženo 14. 5. 2017
Líbí se mi
Víra v sebe je nejcennější poklad, který můžeme dát sami sobě

Víra v sebe je nejcennější poklad, který můžeme dát sami sobě

Věřit je nezbytné. To čemu člověk věří, to utváří jeho život. Věříte-li v dobro, budete ho i žít, věříte-li ve zlé věci, stanou se nám. Víra je energie, kterou ovlivňujeme naše skutky víc, než si mnohdy dokážeme připustit.

To v co věříme, se v nás utváří celý život. Na svět přicházíme v tomto ohledu všichni jako nepopsaný list. Víru si utváříme až na základě našich zkušeností. Ty prvotní jsou v rodině, do které jsme se narodili. V dospělém životě máme možnosti si tuto víru opravit a upravit podle zkušeností svých, ale mnohdy se stává, že stále žijeme ve vzorcích chování našich rodičů, tedy v jejich víře.

Mimo jiné se toto projevuje tak, že říkáme: „Nemůžu je zklamat.“; „Tohle nepochopí.“ Upevňujeme tak svoji víru v to, že nemůžeme dělat to, co považujeme za správné my, ale oni. Oslabujeme tak svoji víru. To mívá za následek, že se nám podobné věci dějí i v partnerských vztazích a vztazích s dětmi.

Platí tedy i zde ono známé pravidlo, věřit především sám sobě. Být naladěn na svoji energii a nepodléhat tlaku okolí. Pokud naše víra není pevná, dostáváme do situací, kdy naše duše a mysl říká „NE“ a naše ústa se otevřou a řeknou „ANO“.

Víra poskytuje jistotu. Věřit znamená žít v klidu a míru s pocitem, že vše je jak má být. Že i když se dějí věci, které nejsou příjemné, jsou součástí našeho poznávání na tomto světě a není s nimi třeba bojovat, ale přijmout je a hledat způsob, jak se z nich poučit.

Mysleme pozitivně

Víra se obvykle pojí s pozitivními věcmi. Neslýcháme spojení věřit ve zlo, ve válku, v nemoc příliš často, avšak občas se to vyskytne a to pak nastávají katastrofální věci. Je zahájena destrukce v mikro či makro měřítku a víra je zneužita. Dávejme si proto pozor, jak s ní nakládáme a v co věříme. Je svoji podstatou energií tvořivou, která poskytuje motor k mnoha našim skutkům, bez ní by se nám žilo o mnoho hůř. Mějme vždy na paměti, že může být i energií, která nám přinese mnoho trápení, pokud budeme věřit špatným věcem.

Věřících jsou plné kostely, mešity, synagogy, chrámy, ale to ještě není zárukou, že tito lidé jsou díky víře lidé dobří. Jsme po staletí svědky toho, jak se dá víra zneužít. Chraňme proto víru jako takovou, jako čistou energii, kterou si může každý uchopit po svém a jen on sám bude zodpovědný za to, co to způsobí. Výsledek bude vždy posouzen univerzálními zákony a ty se již postarají o nápravu.

Nevnucujme nikomu svoji víru, můžeme se mýlit. Nepřesvědčujme nikoho o své víře, každý má jinou situaci a jiné zkušenosti. Sdělme pouze to, v co věříme a proč, ale nechme na ostatních, co si z toho vezmou.  

Příště o vůli

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
Glady
Glady 19. 2. 2018

víra v sebe je moc důležitá

Odpovědět
herminahdici
herminahdici 11. 8. 2017

Odpovědět
many
many 21. 7. 2017

Odpovědět
Petra OCTO CODES FORUM

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 340
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.