Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Velkorysý styl života si nemůžeme koupit. Nosit bychom jej měli v srdci. Dovést nás k němu může i pozitivní myšlení

KamilaK
KamilaK
Vloženo 27. 7. 2019
Líbí se mi
Velkorysý styl života si nemůžeme koupit. Nosit bychom jej měli v srdci. Dovést nás k němu může i pozitivní myšlení

Velkorysý styl života si nemůžeme koupit. Nosit bychom jej měli v srdci. Dovést nás k němu může i pozitivní myšlení

V dnešní době však již nejde pouze o to, snažit se optimalizovat vlastní já. Ano, vlastní štěstí je důležité, ale neměli bychom upadnout do sobeckosti a zahledění sami do sebe.

kdyby celý svět kolem nás kulturně poklesl a soustředil se jen na obrazovky před sebou a světem se protloukal v teplákách, není to důvod, abychom se tímto směrem vydali i my. Ruský spisovatel Alexandr Solženicyn údajně tvrdil, že člověk má bezprostřední vliv na stav celého světa. Každý den je plný malých hrdinských činů anebo lhostejnosti. Vším, co děláme, můžeme svět kolem sebe rozsvítit anebo uvrhnout do stínu.

Pozitivní myšlení propojuje

Jde tedy o to, jakým způsobem žijeme. Je na nás, pro jaký styl života se rozhodneme. Často se soustředíme na to, abychom si koupili nejnovější módní kousek, stravovali se výhradně vegansky, protože je to zrovna in, a na dovolenou jeli jedině do stylového hotelu. Tvoříme si identitu, ve které nakupujeme, konzumujeme a žijeme.

Nebylo by však ušlechtilejší soustředit se na nový styl, kterým bychom zlepšili svět kolem sebe? Koncentrujme se na něco, co vychází z našeho nitra. Na něco, co nás všechny opět sblíží.

Takový styl života si však nemůžeme koupit. Nosíme ho v srdci. V takovém případě se nesnažíme stále zdokonalovat sami sebe. A namísto toho, abychom se neustále snažili změnit svět tak, aby odpovídal našim představám, nezbývá nám dnes nic jiného než změnit náhled sám na sebe. Důstojnost, to je to, co nás dělá silnými jako jednotlivce i jako společnost.

Pozitivní zkušenosti

Jinak vyjádřeno: Nemusíme neustále měnit věci kolem sebe, ale nasměrovat svůj vnitřní kompas novým směrem a znovu získat představu, co nás činí lidmi. A to není zrovna jednoduché. Jsou to zejména negativní zážitky, které nás utvářejí a ovlivňují naše další chování. Ale jde to změnit. Protože mozek je velice chytrý orgán. Čím více pozitivních zkušeností a zážitků posbíráme, podle nichž si mozek vytvoří nové šablony, tím vyrovnanější se budeme cítit. Každý člověk se v kterémkoliv časovém bodě svého života může rozhodnout, že začne žít jinak než doposud a bude se soustředit na pozitivní stránky svého života.

Vytvořte si komfortní zónu, v níž se cítíte dobře, a obklopte se dalšími ctnostnými lidmi, kteří vás mohou inspirovat. Dobré chování se postupem času stane vaším zvykem a přirozeností. Stane se součástí vaší povahy a jednoho dne už nebude potřeba, abyste se nad svými činy zamýšleli, protože budete zcela automaticky konat dobro.

Důstojnost nosíme v srdci

Abychom dokázali s ostatními jednat s úctou, musíme se nejprve naučit úctě sami k sobě. Pak budou naše myšlenky i činy řízené vnitřním kompasem, který moc dobře ví, kam nás vést. Najednou už se nenecháme tak
snadno zlákat konzumním stylem života, nesmíříme se s činy, které zraňují důvěru ostatních.

Důstojní lidé prožijí naplněný a hodnotný život. Nepotřebují kolem sebe lidi, kteří budou obdivovat jejich majetek, ale nepotřebují ani moc, vliv, bohatství nebo jakékoliv vysoké postavení a status k tomu, aby byli spokojení a cítili se šťastně.

Když se naučíte úctě sami k sobě, začnete s úctou přistupovat i k ostatním a nebudete je vnímat pouze jako objekty
k dosažení vlastních cílů nebo někoho, kdo by vás měl obdivovat. Jakmile se to naučíme jako součást rodiny, soused nebo člen týmu, je rozvoj potenciálu v každém jednotlivci i celé skupině nevyhnutelný.

Dělejte dobré skutky a jděte příkladem

Ctnosti a ušlechtilost rytířů se postupem času vytratily stejně jako brnění a souboje na ostří nože. Dá se vůbec nějak navázat na tradici slušného chování a zařadit galantnost opět do svého života? Soustřeďte se na následující věci, které vám pomohou nasměrovat na slušný život.

Zdroj obrázků: bing.com

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 27. 5. 2020

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 21. 4. 2020

Odpovědět
Jana101
Jana101 28. 7. 2019

Nepropadnout konzumnímu stylu života, nebýt součástí "stádního efektu" a nečekat obdiv od druhých - super filozofie, která stojí za to

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 28. 7. 2019

já už na pozitivním myšlení pracuji dobrých 19-20 let. Co to sem k nám "přišlo" a začalo se používat - mysli pozitivně.... A ono to jde

Odpovědět
Ovace
Ovace 28. 7. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 335
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.