Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana Bártíková
Jana Bártíková
Vloženo 6. 2. 2014
Líbí se mi

VELKÉ ALE v naší hlavě

Jana Bártíková
Jana Bártíková
Vloženo 6. 2. 2014
Líbí se mi
VELKÉ ALE v naší hlavě

VELKÉ ALE v naší hlavě

Zbořte kolem sebe zeď, vystavěnou z "ALE". Splněná přání jsou pak na dosah!

Tereza je hodně komunikativní, sympatická, mladá žena. Není spokojená ve své práci a neví, co by vlastně chtěla dělat,  co by ji tak nejvíc bavilo. Má hodně zájmů, ode všeho umí něco, ale není nic, co by ji táhlo opravdu hodně.

Máme spolu konzultaci, pomáhám Tereze přijít na to, jaká je její dobrá práce. Už jsem ji otázkami dovedla k tomu, jaké činnosti ji těší, co dělá nejraději, bez ohledu na odměnu, co dělala ráda, když byla malá... Mám papír plný poznámek a už se mi skládá obrázek. Už vidím, že Terezu nejvíc baví cestovat, pomáhat lidem, ukazovat jim cestu...

Začnu jí klást otázky, které ji dovedou k tomu, jak tyhle zájmy proměnit v práci a jak k tomu dojít.

A je to tady. V každé větě slyším ALE. Někdy je ALE schované ve slovech JENOMŽE a nebo PROBLÉM JE, ŽE..... "Mohla bych začít provádět turisty po Praze, ALE nechci někde chodit a vnucovat svoje služby."

Tereza si ve své hlavě vystavěla ze svých ALE pěkně vysokou zeď. Překážku, která jí nedovolí realizovat nic, ze svých snů a přání. A staví ji pořád dál, pořád přidává další cihly.

Namísto toho, aby začala bourat dveře. Nebo spíš vrata. Než aby začala hledat cesty a způsoby, jak ke svému cíli dojít. Možností je vždy nekonečně mnoho a stejně tak je kolem nás spousta lidí, kteří nám pomohou. Musíme však vyjít za naši zeď, abychom je viděli a potkali.

S velkým ALE se setkávám hodně často. Dostávám e-maily, kde čtu: "... ale já mám dvě děti", "...jenže já bydlím v Mostě..." anebo "... problém je, že všude chtějí mladší..."

Tahle věta je z e-mailu, který mě hodně zaujal. Autorka mi napsala spoustu námětů, k mému projektu (za což jí děkuji) a uprostřed byla tahle věta: "Já sice mám inspirativní náměty, ale bohužel jsem zatím nenašla možnost, abych mohla na nich spolupracovat s lidmi, které by to zajímalo a mě to přinášelo příjem, takže spíš dělám tam, kde se naskytne příležitost." To je pěkná Čínská zeď....

Nejsou to lidé, kolem nás. Nejsou to ani místa, kde bydlíme, ani náš věk nebo vzdělání, co nám brání dosáhnout svých snů. Jsou to zdi, které si stavíme ve své hlavě z našich ALE.

Cítíme se tam bezpečně, ALE....

Krásný den!
Jana Bártíková

 

Přečtěte si také: Jaká je dobrá práce?

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 5. 7. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 24. 7. 2014

pěkně napsané

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 219
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.