Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

RED_ZK
RED_ZK
Vloženo 15. 7. 2021
Líbí se mi

Velká obrazová encyklopedie Jeseníků nabídne spoustu dobových fotografií i zajímavých příběhů

RED_ZK
RED_ZK
Vloženo 15. 7. 2021
Líbí se mi
Velká obrazová encyklopedie Jeseníků nabídne spoustu dobových fotografií i zajímavých příběhů

Velká obrazová encyklopedie Jeseníků nabídne spoustu dobových fotografií i zajímavých příběhů

Nejvyšší moravskoslezské hory se letos před Vánocemi dočkají velké obrazové encyklopedie pojmenované Čti Jeseníky. Unikátní publikace nabídne čtenářům vedle velkoformátových koláží historických fotografií také informace o klíčových osobnostech regionu, místní zajímavosti a kuriózní příběhy. Třetinu výtěžku z prodeje knihy její autoři vrátí zpět do krajiny v podobě investic do úprav a obnov odpočívadel, drobných památek či výsadby keřů a stromů v jejich blízkosti. Knihu lze výhodně předobjednat již nyní na Hithitu. 

 

Připravovaná kniha se zabývá Jeseníky a jejich severním podhůřím (Hrubý a částečně i Nízký Jeseník, Zlatohorská pahorkatina, Góry Opawskie). Jejím hlavním cílem je čtenářům představit, jak tato místa v minulosti vypadala. Využívá k tomu materiály staré maximálně 150 let. Cílí hlavně na obrazový zážitek skrz velkoformátové fotografie a originální pohlednice, z nichž mnohé dosud nebyly publikovány. Fotografie doplňují také grafické koláže a texty informačního charakteru, které zpracovávali odborníci na dané téma i lidé z místních muzeí a vědecké knihovny. 

 

„Společně se specializovaným týmem autorů a grafiků připravujeme velkoformátovou publikaci o Jeseníkách, která však čtenáře nezavalí množstvím dat a informací, ale pomůže mu si lépe představit, jak tyto hory v minulosti vypadaly. Ne však v úplně vážném duchu, protože koláže sice dokáží vystihnout více souvislostí najednou, ale zároveň jsou přirozeně bizarní. A co se kdysi nestihlo vyfotit, to dokreslíme. Naším cílem je čtenáře provést nejen po „top ten must-see“ lokalitách, ale i po méně známých místech, která mají také co nabídnout,“ vysvětluje za tým tvůrců Lukáš Abt.  

 

Vznik knihy lze nyní podpořit prostřednictvím crowdfundingové sbírky na Hithitu, kde na přispěvatele vedle ní čekají i další atraktivní odměny. Třetina zisku z celkového prodeje knihy poputuje na fond pro obnovu místních drobných památek a dalších citlivých zásahů vůči krajině. „Prostor jesenických hor většina z nás opravdu miluje a záleží nám na něm. Sice ho tedy prostřednictvím naší publikace chceme využít, ale zároveň mu pak částečně i něco vrátit. Třetinu zisku tak použijeme na úpravy a obnovy odpočívadel, drobných památek, ale také případně do výsadby keřů a stromů v jejich blízkosti. Věříme, že se také zapojíte a společně nejen vybereme vhodná místa, ale dokážeme jim vdechnout zašlou slávu nebo zcela novou podobu,“ uzavírá Lukáš Abt.

Doplňující naleznete na webu https://cti-jeseniky.cz/ a sociálních sítích.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 15. 7. 2021

to bude krásné počtení, hlavně pro místní obyvatele!!!

Odpovědět
Li
Li 15. 7. 2021

Odpovědět
RED_ZK
RED_ZK 15. 7. 2021

jj snad to vyjde

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 15. 7. 2021

tak ať se dílo podaří, mohla by to být zajímavá publikace

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 219
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.