Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaella
Michaella
Vloženo 6. 10. 2018
Líbí se mi

Nemusí se nosit jen jako šperky. Léčení kameny se dnes používá i jako doplňková terapie při nemoci

Michaella
Michaella
Vloženo 6. 10. 2018
Líbí se mi
Nemusí se nosit jen jako šperky. Léčení kameny se dnes používá i jako doplňková terapie při nemoci

Nemusí se nosit jen jako šperky. Léčení kameny se dnes používá i jako doplňková terapie při nemoci

Během svého života hledáme různé odpovědi a cítíme potřebu poznat i mimosmyslovou oblast našeho já, proto se obklopujeme talismany, amulety, pátráme po kouzlech na přivolání štěstí a lásky, necháváme si věštit z karet nebo ruky, objímáme stromy, meditujeme.

Vzácné kameny mají své čestné místo po tisíciletí v šamanském světě, u Indiánů, Tibeťanů, v čínské medicíně a byla jim přisuzovaná velká moc také ve starověkém Egyptě.

Jejich magická moc, ovlivňují naše zdraví, psychiku, pocity, dokážou nám pomoct najít vnitřní rovnováhu, zlepšit vztahy s okolím

Podle astrologie má každý člověk svůj kámen, který patří k jeho povaze a náladě. Ale nemusí to být pravidlem, vše je spojeno s energií, každý kámen má jiné zaměření, jinou barvu a jinou moc. Pokud nám padne do oka a zamilujeme si ho na první pohled, je to ten pravý.

Mezi vzácné kameny (drahokamy a polodrahokamy, minerály) patří například:

- diamant, tyrkys, safír, rubín, topaz, granát, achát, smaragd, jaspis, křišťál (minerál), ametyst, onyx, jantar (pryskyřice) a jiné. Využívají se při výrobě šperků, náramků, prstenů, čelenek, náušnic, amuletů, talismanů a používají se při zdobení drahých parfémů.

Nejsou to jen obyčejné „šutry“ bez života, podle výzkumů si kámen dokáže pamatovat náš dotek a cítí naše pohnutky i vnitřní pocity

Možná se zdá být divné vnímat kámen jako živou energii, ale pokud nezměníme přístup, nebude nám pomáhat a zůstane chladný. Ve všem hraje velkou roli víra, amulety taky nosíme pro štěstí a věříme, že se nám díky tomu bude dařit.

Kámen, který si vybereme, je potřeba opláchnout v čisté vodě, po dobu pěti minut a nechat čtvrt hodiny nabít na slunci nebo měsíci.
Vodou se smyje nečistá energie a doplní se pozitivnem ze slunce nebo měsíce. Je třeba ho pravidelně oplachovat vodou, jelikož dokáže z nás vytahovat negativní energii a předává nám svoji léčivou.

Léčení kameny se používá jako doplňková terapie při nemoci, také při masáží

Tak, jako se doporučuje mluvit s květinami, doporučuje se naučit komunikovat s kameny. Všichni léčitelé a terapeuti, kteří pracují s kameny, věří v jejich sílu a učí tomu i své pacienty. Pokud má člověk blokace a nechce jejich pomoc, tak se nic pozitivního dít nebude. Energie, která přes kameny proudí, nás dokáže zahřát a povzbudit, stačí je držet pravidelně v ruce a výsledky se brzo dostaví.


Malá ukázka kamenů a jejich účinky:

  • Achát – existuje mnoho druhů různých barev a tvarů, každý má jiný účinek, jeden působí přes city, jiný dodává člověku sebevědomí, je spojen s dlouhověkostí, dává vše do rovnováhy.
  • Jantar– zkamenělá pryskyřice ze stromů, má obrovské čistící a léčivé účinky, ničí negativní energii, přináší stabilitu, rovnováhu, chrání před depresí, čistí čakry, vyhání nemoc z těla, zmírňuje bolest, je přírodním antibiotikem, někteří nechávají jantar rozpustit v alkoholu, spolu s bylinkami a pak ho pijí po malých dávkách jako léčivý elixír.
  • Azurit - krystal pro komunikaci, vylepšuje myšlení, působí proti nervozitě, chrání nositele před smutkem, vnáší do života světlo.
  • Růžový Morganit (z řady kamenů Beryl) – čistí srdeční čakru, přináší do života lásku, otevírá srdce, uvolňuje city.
  • Modrý Aqamarín (z řady kamenů Beryl) – kámen, který přivolává radost, štěstí, klid.
  • Karneol – oranžový kámen plný energie, síly, života, pomáhá člověku zvládnout realitu, posiluje a dává odvahu žít navzdory dává pryč vše negativní, vyvolává sexuální apetit.
  • Safír – říká se mu kámen moudrosti, uklidňuje, působí proti depresi, ochraňuje před zlem, přitahuje do života štěstí.
  • Křišťál – univerzální minerál, má léčivé a čistící schopnosti, ničí špatnou energii, zesiluje pozitivní vibrace, dokáže ničit elektromagnetické záření a geopatogenní zóny, má schopnost čistit celý prostor, léčí bolest a duši.

Broušené kameny se dají nosit jako přívěsek, náušnice, náramek nebo v prstenu, nejlépe přímo na těle. Není vhodné dávat je do peněženky k bankovkám, do šperkovnice k ostatním věcem nebo odkládat na tmavé místo, mohou pak přijít o své kouzelné schopnosti. 


Máte svůj oblíbený kouzelný kámen? Napište nám. 

Blogerka Michaella

(zdroj obrázků: pixabay, pinterest / zdroje informací: osobní zkušenosti, různé knížky o drahých kamenech a energii)

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 3. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
avatar
Alena Otilová 21. 8. 2019

Kameny jsou super a prospěšné. Já nosím náramky z kamínků https://www.midorini.cz/naramky/ a doma jich mám rozmístěných taky několik. Každý má vlastní energii, tak proto potřebuju mít doma různé kameny.

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 6. 10. 2018

zajímavé

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 108
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.