Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Miroslava Jirásková
Vloženo 9. 8. 2019
Líbí se mi

Večerní červánky

avatar
Miroslava Jirásková
Vloženo 9. 8. 2019
Líbí se mi
Večerní červánky

Večerní červánky

Každý partnerský vztah nám pomáhá zapomínat na umírání. Nerealistická očekávání plná vysokých požadavků na druhého se zmenšují, nejsme také už tolik nevinní a tudíž tvrdí ve svých nárocích na vlastnění druhého.

Do našeho života vstoupila pomíjivost a tu je potřeba přijmout.  Pak jsme schopni druhého s důvěrou pouštět a náš vztah tím může získat velkou hloubku a sílu.

Můžeme zažívat velké uvolnění. Víme, že pokud půjde vše dobře, náš vztah skončí smrtí jednoho z nás. Ale pokud budeme schopni druhého pouštět, budeme schopni také dívat se vstříc svému konci. A beze strachu.  Pak najdeme svůj klid, ze kterého jsme přišli a který nyní opět nacházíme.

Vzpomínám na svého dědu, který po dlouhých letech společného života s babičkou ovdověl. A bylo mu 82 let, když zažíval bezčasovou samotu, která ho ubíjela. A jak jednou sdělil otevřeně mé mamince (tedy své dceři) chtěl si ještě trochu užít toho „sexuálního života“.  Máma se urazila. Měla zřejmě jinou představu o PIETĚ. Byla překvapená o to více, že prarodiče spolu tak hezky žili. A neuběhlo ještě ani půl roku od pohřbu, když se děda rozhodl přejít k činu a změnil směr svých vycházek ze hřbitova na…nádraží. Začal čekat na peróně, a když vystoupila paní, která se mu líbila, navázal s ní rozhovor a pomohl jí s taškou. Naše babička byla od něj mladší o 15 let, ale Maruška, kterou si po 14 dnech hledání přivedl domů, byla mladší o 20 let. Tato žena jela za sestrou a v Českém Těšíně, kde jsme bydleli, přesedala z jednoho vlaku do druhého. Vyměnili si adresy a do měsíce u dědy bydlela.

Žili spolu ještě celých 5 let, než děda opustil tento svět. To, co si dali, byla síla PŘEŽÍT. 

Byl to děda, který mi ukázal, kde se nacházejí zdroje naší síly a radosti ze života.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 10. 8. 2019

Krásný příběh dědy.... Já mám tatínka již 8,5 roku vdovce a pořád mi říkám, aby si našel paní, ale on nechce.....

Odpovědět
lemur
lemur 10. 8. 2019

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 9. 8. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 966
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.