Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Světlana Mihulová
Vloženo 20. 8. 2018
Líbí se mi

Cítíte se jako v tlamě šelmy, ze které se nemůžete vymanit a je vám úzko, ztrácíte orientaci a žijete boj o přežití?

avatar
Světlana Mihulová
Vloženo 20. 8. 2018
Líbí se mi
Cítíte se jako v tlamě šelmy, ze které se nemůžete vymanit a je vám úzko, ztrácíte orientaci a žijete boj o přežití?

Cítíte se jako v tlamě šelmy, ze které se nemůžete vymanit a je vám úzko, ztrácíte orientaci a žijete boj o přežití?


Cítíte to? Ten neskutečný tlak časový, finanční, politický, estetický, výkonnostní a další nátlaky, které jsou na nás páchány? Bohužel, je to cílené. A s lítostí musím konstatovat, že společnost to akceptuje. Každý den jsme krmeni reklamami o preparátech na štíhlost a krásu, jak nemít vrásky, co si vzít za léky proti určité bolesti, co na sebe abychom byli "IN", kam jít s dětmi do nákupních center namísto do přírody. Tak bychom našli mnoho dalších příkladů.

Co se děje kolem nás všech?

Rychlost, blázinec, uspěchanost, chaos, stres, agresivita, závist, strach, peníze, super těla, mladost bez vrásek a takto bych mohla pokračovat dál. 

Jsme vysoce konzumní společnost

Toto není odsouzení, ale konstatování. Mnoho lidí se honí za pozlátkem a nepodstatnými věcmi. A z honby za pozlátkem nastane fakt odpojení se a ztráty sama sebe. Realita nenaplnění, pocit zmaru, nedostatečnosti a z toho vyplývající deprese, která dnes postihuje až 90 % populace, jak uvádí některé zdroje. A tito lidé se od sebe liší jen hloubkou a častostí depresí. Bohužel v této fázi postižení lidé jen přežívají.

Cítíte se jako ve smrtelném sevření tlamy šelmy?

A stop! Prosím, zastavte se. Zastavte se, jako já před lety. Seberte všechny své síly a otevřete tu tlamu šelmy, která Vás svírá! Nebojte se, horší to už nebude. Vymaňte se z toho pevného sevření. Je to těžké, protože každá změna bere hodně sil a ve fázi rozhodnutí učinit změnu, již je člověk hodně vyčerpaný. Nejde o ignoraci okolního světa, ale o uvědomění si a přehodnocení hodnot. Postavit se tlaku, který nás obklopuje.

Položte si otázky:

Co je pro vás důležité bez ovlivňování okolí? Zamyslete se, k čemu toto vše vede? Co vás činí šťastnými a naplněnými? Nevzpomínáte si? Neumíte to definovat?

Věřte mi, že v dětství jste uměli slovy vyjádřit vše co chcete, co máte rádi, co byste si přáli a po čem toužíte. A co víc? Následně jste se uměli radovat z maličkostí, kterými jste byli obdarováni.

Pojďme se navrátit ke zdravým základům

Čím více nás bude, tím bude svět hezčí. Byla jsem se synem v DinoParku. V jedné expozici tam mají pojmenované vývojové etapy světa, jako např. doba ledová. Hádejte, jak se současnost podle nich jmenuje? Doba odpadků!

Začněme u sebe. A co je potřeba?

Určit s klidnou hlavou a vaším srdcem to, co je pro vás nejcitlivější, nejvzácnější a nejmilovanější?

Jak na to?

Sedněte si a pokuste se zklidnit. Zamyslete se. Udělejte vhled do svého nitra a do svého srdce. Z klidu Vám vzejdou odpovědi. Znovu naleznete, co cítíte a chcete. Když se zastavíte a vymaníte se z "tlamy šelmy", tak se možná budete cítit divně a nejistě, jako "nazí v trní".

Nebojte se, tímto úkonem spustíte změny, které ač ještě nevnímáte, tak časem ucítíte a uvidíte. Opět se začnete usmívat a radovat. Úplně přirozeně. Jen je třeba na sobě pracovat a někdy se i pořádně "kousnout". Přestaňte přežívat. Zapomeňte na datum vašeho narození a pojďte se vracet v čase, mládnout po všech stránkách, abyste žili kvalitní, šťastný, zdravý a láskyplný život. 

Prostě žijte tady a teď.

C'est la vie „Selaví“, Vaše Světlana

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
2 922
testovaných produktů
86 971
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.