Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 4. 11. 2020
Líbí se mi

Vděčnost – síla vděčnosti je tak hladivá

avatar
Renata Petříčková
Vloženo 4. 11. 2020
Líbí se mi
Vděčnost – síla vděčnosti je tak hladivá

Vděčnost – síla vděčnosti je tak hladivá

Trvalo mi dlouho, než jsem skutečně pocítila sílu vděčnosti. Mnoho jsem o ní četla, tolikrát ji viděla v tarotech, ale pokud jsem o ní mluvila, byla pro mne pořád jen teoretická. Mohla jsem se slovy přesvědčovat stokrát, že jsem vděčná za to špatné, co se mi přihodilo, ale pořád to klouzalo tak nějak po povrchu. Pokud vděčnost pocítíte skutečně, je jako pocit v těle, v duši, v každé buňce vašeho těla a přináší obrovský, až extatický pocit štěstí. Je spojen s pokorou, která nemá co dělat s nastavením hřbetu dalším životním ranám, pozor na to… a je spojen s chutí žít dál, nikoliv s prázdným přijetí budoucnosti, ať bude jakákoliv. Kdy se to prázdné plkání o vděčnosti změnilo v těm extatický pocit? Ve chvíli, kdy jsem skutečně byla přesvědčena, že mám být za co vděčná. Ve chvíli, kdy jsem měla být za co vděčná.

Možná to byla zvláštní souhra dožití jisté životní etapy, ze které se uvolnilo trápení a k tomu přišlo i pár věcí, které opravdu potěšily a mne spadly okovy z nohou.  Chvíle, kdy skutečně ucítíte, že je ZA CO být vděčný. Ve chvíli, kdy z něčeho skutečně odcházíte, skutečně už před sebou vidíte budoucnost, tehdy až můžete minulost nechat za sebou a  poděkovat jí. Upřímně. Protože už vidíte světýlko.

Je těžké tohle praktikovat ve chvíli, kdy jediné, co vidíte před sebou je černá díra nebo ten nepříjemný stav jako mezi zrcadly, kdy minulost už umírá a budoucnost se ještě nenarodila. Nejsme stavění na to bezčasí a chytáme se stébla, většinou té minulosti, stále ještě toho mrtvého…

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
benca
benca 19. 11. 2020

Je to dolezite dakovat

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 4. 11. 2020

super

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 4. 11. 2020

dobře napsáno, souhlasím

Odpovědět
kosanka
kosanka 4. 11. 2020

to kdybychom věděli

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 828
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.