Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

LoveBook
LoveBook
Vloženo 26. 11. 2020
Líbí se mi

Vánoční inspirace: Tipy na knižní dárky

LoveBook
LoveBook
Vloženo 26. 11. 2020
Líbí se mi
Vánoční inspirace: Tipy na knižní dárky

Vánoční inspirace: Tipy na knižní dárky

Vánoce jsou téměř za rohem. Přemýšlíte, co darovat, ale nemáte inspiraci? Tak já pro vás pár tipů mám a snad si vyberete, je totiž opravdu z čeho vybírat. Kniha je skvělým dárkem pro každou příležitost a navíc je to dárek, který je možné otevřít znovu a znovu. A v tuto dobu se opravdy vyplatí nakupovat, nakladatelé mají na svých stránkách akce, které se vztahují na dopravu zdarma, slevy, ale i dárky k nákupu!

 „Ten, kdo čte, žije s každou další knihou život navíc. Kdo nečte, má jen ten svůj.“ 

- Oscar Wilde

 

1. PRO ROMANTIČKY

Jako hvězdy v temné noci - Jojo Myses

Alice Wrightová doufala, že sňatkem s pohledným Američanem Bennettem Van Clevem unikne sešněrovanému životu v Anglii. Jenže ani její manželství, ani život v zapadlém koutě Kentucky se nevyvíjí tak, jak si představovala. Nadšeně tedy uvítá možnost zapojit se jako dobrovolnice do projektu takzvané Koňské knihovny, který má za úkol šířit literaturu a vzdělanost v odlehlých oblastech Appalačských hor. Alici, Margery a tři další odvážné ženy čeká cestování na koních nebezpečnou divokou krajinou, boj s předsudky místních lidí vůči ženám, přistěhovalcům i lidem jiné barvy pleti, ale také nádherné ženské přátelství, soudržnost i láska. Jojo Moyesová ve svém nejnovějším románu tentokrát přináší výpravné historické drama z dob americké hospodářské krize, vycházející ze skutečných událostí. Knihu koupíte ZDE. 

Jako hvězdy v temné noci obálka knihy

 

2. PRO MUŽE

Království - Jo Nesbø 

Děj nového románu Joa Nesbøho s názvem Království se odehrává v malé obci Os rozkládající se pod horami. Jeho hlavními hrdiny jsou dva bratři, Roy a Carl. Roy, vyučený automechanik a provozovatel místní benzínky, žije sám na statku Opgard, který s bratrem zdědil po rodičích. Carl totiž odešel na studia do Ameriky, kde pak zůstal a stal se úspěšným obchodníkem. Po letech se teď vrací s manželkou, architektkou Shannon, do svého rodiště. Přivážejí s sebou nápad postavit v horách luxusní hotel. Plánovaný záměr ale provází řada problémů, které Carl neumí řešit a spoléhá na to, že starší bratr mu jako vždycky pomůže. A Roy, který si vyčítá, že Carla v dětství dostatečně nechránil, je ochotný se pro něj obětovat i za cenu sebezničení. Knihu koupíte ZDE. 

Království obálka knihy

 

3. PRO DCERU

Lea Honor - Lenka Bandurová

Dva válečnické rody – jeden prostý, druhý vznešený. Kdysi mezi nimi vzniklo pouto, které musí být naplněno. Ona pochází z kraje vycházejícího slunce a barev. On ze země deště a lilií. Ona nadevše miluje svou rodinu, on věnoval své srdce jiné ženě. Jsou rozdílní jako letní den a podzimní plískanice, přesto se osud rozhodl, že jejich životy nerozlučně sváže. Společně se vydávají na nebezpečnou cestu po krajích prosycených tajemnem. Každý ovšem sleduje svůj vlastní cíl. Ona hledá způsoby, jak zpřetrhat vynucený svazek, aby se mohla vrátit domů. On se snaží najít možnost, jak zachránit svou životní lásku, aniž by porušil dávný slib.Ani jeden však netuší, že je pronásleduje temnota, z níž se každou chvíli vynořují Stíny, které se je snaží polapit do smrtelných osidel. Knihu koupíte ZDE.

Třpytící se město obálka knihy

 

4. PRO SYNA

Prašina - Vojtěch Matocha

Prašina je tajuplné místo, temný ostrov uprostřed zářící Prahy. Nikdo neví proč, ale na Prašině nefunguje elektřina. Lampy tu nesvítí, tramvaje nejezdí, rádio nehraje, mobil je bez signálu. A v téhle strašidelné čtvrti pátrá Jirka se svými kamarády Tondou a En po dávném tajemství, které by mohlo změnit svět. Jejich dobrodružství je o to nebezpečnější, že při něm musejí čelit partě všeho schopných dospělých chlapů, kteří mají stejný cíl. Foglarovsky laděný a mimořádně napínavý příběh doplňují ilustrace, které čtenáře vezmou přímo do nitra Prašiny. Knihu koupíte ZDE.

Prašina obálka knihy

 

5. PRO DĚTI

Ikabog - J. K. Rowling

Napínavý pohádkový příběh plný naděje, s ilustracemi českých dětí. Království jménem Přehršlánie bývalo nejšťastnější na světě. Oplývalo spoustami zlata, zdejší král měl nejkrásnější knír ze všech a po místních dobrotách lidé tančili blahem. Jen v mlžném Mokřadu na severu žil podle legendy strašlivý Ikabog. Všichni věděli, že jsou to povídačky, ale ty někdy začnou žít vlastním životem. Co když se taková legenda rozhodne srazit království na kolena a unést dvě děti ve víru dobrodružství, o které ani za mák nestály? Knihu koupíte ZDE. 

Ikabog obálka knihy

 

 

 

(FOTKY I ANOTACE POCHÁZEJÍ Z DATABÁZE KNIH). 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
k.eva
k.eva 26. 11. 2020

hezké tipy

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 489
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.